Dobbelmann lekker... man! C/eszjcfocl VOOR DE PIJP I 29 opzat. Gerry was woedend op zichzelf. Niet meer aan denken, was Manne- ring's raad. ,.'t Is zóó ongeloofelijk krankzinnig," zei Long, „dat ik gewoon niet weet, hoe ik je bedanken moet, Mannering." „Wie weet krijg je daar later ooit kans voor," zei de ander glimlachend. Hij ging naar zijn flat, haalde kort daarna de parels van Marie Overndon uit de bergplaats en ging naar Aldgate. Onderweg hij had een taxi genomen veranderde hij zijn voorkomen vol doende, om redelijk zeker te zijn, dat oppervlakkige kennissen hem niet her kennen zouden. In een barbierswinkeltje in een zijstraat van de High Street wachtte hij, in het achtervertrekje, tot een man met een kaal hoofd en een luimig gezicht binnen kwam schomme len. „Morgen, meneer Mayle. Gewone recept, meneer 1" Mannering knikte en glimlachte. De dikkerd grinnikte. Mannering bleef geduldig afwachten hij wist, dat Harry Pearce zich niet liet jachten. De barbier bezat nog menig ander talent dan haarknippen en den baardgroei van een week wegscheren. Mannering was met hem in aanraking gekomen door Spat Leverson, den wijsgeerigen heler, die nu in de gevangenis zat. Harry leverde alle hulpmiddelen tot vermom ming en hielp ook, die aan te brengen. Hij stelde nooit vragen, vertrouwde voor de betaling op de edelmoedigheid van zijn klanten en had er niets op tegen, ook eens voor niemendal te werken in die vreemde wereld van kruimel dieven en gelegenheidsschurken kon iemand den eenen dag straatarm zijn en den volgenden dag ruim in zijn geld zittenHarry wist wel, dat er heel zelden rekeningetjes onbetaald bleven op den duur. Hij kende Mannering als meneer Mayle en aan de echtheid van dien naam scheen hij geen seconde te twij felen. Hij was de leverancier van de rubber-wangvullingen en het tandover- trek, waarvan Mannering zich bediende, om zichzelf om te scheppen tot den donkeren man met bol gezicht, die af en toe bij Pingel Grayson kwam om gestolen goed te verkoopen. Zich ver mommen, had Mannering ontdekt, was niet zoo'n toer, als hij wel ooit gedacht had 't kwam er vooral op aan, de gelaatsveranderingen te ondersteunen met tooneelspeelkunst. Het was al een eind in den middag, toen Mannering de werf bereikte, waar Grayson arbeidde. De man was vrien delijk en joviaal. Hij had ervaren, dat deze klant heel mooi goed kon leveren en dat er niet veel gedongen werd, als hij maar een ordentelijken prijs bood. Zij hadden nu al menig handeltje tot stand gebracht samen, tot weder - zijdsch profijt. Mannering ging op zijn gewone ma nier te werk. Hij antwoordde met een gebrom op Grayson's vraag „Hoe gaat 't trok het rubberzakje uit zijn jaszak, keerde het om en liet de gestolen parels op het bureau neerkomen, zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken. Grayson's glimlach verdween. Zijn oogen stonden zeer strak, toen hij naar den buit staarde. „Waar heb je die vandaan vroeg hij met zijn verbazingwekkend zware stern. „Dat doet er niet toe," bromde Man- nering. „Hoeveel V' Grayson betastte de parels. Het schemerige licht in het groote pakhuis deed er den vollen glans niet van uit komen, maar hij bezat groote waren kennis en zag best, wat hij voor had. „De Overndonnetjes," mompelde hij. Dezen keer klonk zijn stem zeer zacht. Het scherpe aanvoelingsvermogen, dat Mannering al zoo vaak goede diensten had bewezen, deed zich weer gelden. Er waren momenten, dat hij Grayson met kracht aan moest pakken, hem angst aanjagen zelfs. Dit was één dier momenten. Met een vloek sprong hij van zijn stoel op. Zijn oogen bliksemden en zijn lippen krulden op van zijn schijnbaar onverzorgd gebit. Hij was nu op en top een zeebonk, gewend aan heibeltjes, geneigd, er ook nu een te beginnen. „Hou je bek snauwde hij. „Hou je bij de zaken, Grayson, en begin geen grapjes, of ik. Zijn groote, gehandschoende handen balden zich en het mannetje van melk en bloed deinsde terug, met woorden, even verzoenend als zijn lachje. Hij wist heel goed, dat hij een ongeschre ven wet had overtreden. „Nou ja, 't is goed, 't is goed," zei hij strooperig. „Ik had 't natuurlijk niet moeten vragen, maar er is over die dingetjes nogaldrukte gemaakt, is 't niet zoo „Daar heb je niks mee te maken," grauwde Mannering. „Ik vraag je alleen wat je biedt. Zeg op." Hij amuseerde zich uitstekend. Er zat in zijn ontmoetingen met Grayson een sprank gevaar, waar hij pleizier in had hij was gedwongen, voortdurend op zijn tellen te passen. Het was een soort oefening in de tooneelspeelkunst, noodig voor de vervulling van zijn rol als de Baron, en hij vond, dat hij nooit oefe ning te veel kon hebben. Grayson stond binnensmonds te mop peren. Toen zei hij „Met sommige artikelen is 't ge vaarlijk werken, vrind, ontzettend gevaarlijk." „Dan hou je ze maar achterbaks tot de deining geluwd is." „Doe dat dan zelf," zei hij. Mannering bromde weer iets, strekte zijn hand over het tafelvlak uit. Hij wist precies, hoe hij met Pingel Grayson om moest springen, hij wist ook, dat hij zich door dien man nooit moest laten overbluffen. „Goed," zei hij, „dan doe ik dkt. Zie maar een ander mazzeltje op te duiken, vader. Geef hier." Grayson bedekte de parels met zijn dikke roode handen. ,.Ga nu niet dadelijk zoo te keer," zei hij sussend. „Vergeet niet, dat ik alle risico op me neem Vijfhonderd." Mannering kende dit spelletje door en door. „Drieduizend," gromde hij. „Ik ben geen millionnair snauwde Grayson toen glimlachte hij opeens, als zag hij in, dat die schermutseling geen doel had. „We kennen mekaar te goed om er omheen te draaien, broer. Ik geef je twaalfhonderd." Wordt vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags, tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f t.62y2 per kwartaal of f (1.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post. abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM. Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 112700, AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 26?. Telefoon lnierc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981's GRAVENHAGE. Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 45141 UTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon Interc. 13473. Giro nr. 149597. 'sHERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Telef. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro or. 124690. VI ISSINGEN. Bad llui&siraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 29