V PEPSODENT! FORTUINLIJKE PERIODE H oe n vrouw, haar jeugd hehoudt heeft. I „EXTRA ZACHT" HOOGGLANS ABSOLUUT VEILIG OMDAT HET DUBBEL ZOO ZACHT IS! 39 DOOR ANDRÉ BIRABEAU Eigenaardig jongmensch, die Ber- eigenlijk kost, ga ik pas beseffen, als nard .Catenat. Vreemde invallen, ik naar al die dure dingen kijk, waar Dat zou men niet zeggen, als men ik aan gehecht ben en die ik noodig hem aankeekzijn voorkomen en zijn ge- heb en die ik af heb gegeven voor zicht maken een indruk van strengheid, een tiende van de waarde. Ik hoop er Ja zelfs hij is streng, streng ook tegen- vroeg of laat echt den schrik door te over zichzelf daardoor is het juist zoo krijgen." verwonderlijk. Wij keerden terug naar de zitkamer. Ik liep eens bij hem aan. Hij heeft „We zullen een glaasje port nemen," prettige kamers in een deftige buiten- stelde hij voor. „Als je wéér komt^heb wijk van Parijs, want hij heeft een ik misschien geen twee glazen meer." flink inkomen, van eigen vermogen. Hij vertelde me zonder de minste Het duurde een paar weken, voor geestdrift, dat hij ging trouwen met een ik hem weer sprak. „Nog nieuws V meisje van buiten, een vriendin van vroeg ik. zijn achternicht Lisbeth. 't Kostte me „Ja, twee dingen," zei hij levendig, moeite, behoorlijk naar hem te luisteren, „Ik had je toch verteld, dat ik mis- want ik moest maar steeds rondkijken, schien ging trouwen met een vriendin een beetje ongemakkelijk. „Wat heb je f' vroeg hij. van mijn nicht Lisbeth 't Was een verstandshuwelijk de lieele zaak „Ik weet 't niet. 't Lijkt me hier was door tusschenpersonen geregeld, veranderd...." Enfin, de familie kwam ten slotte naar „O, ja," zei hij, met een wrang lachje. Parijs. Ze vroegen nicht Lisbeth, of „De kroon is weg en de kaarttafel en die een avondje wou geven, dan konden de divan." ze me daar ontmoeten. „Ben je aan 't vernieuwen Maar Lisbeth had daar niet veel Hij aarzelde. „Nee...." zei hij zin in. „Laten we toch niet zoo offi- eindelijk. ,.'t. Is iets veel belangrijkere, cieel doen," zei ze. „We gaan gewoon ,Te zult er met geen mensch over spie- naar mijn neef toe, ik stel u voor, eri ken, dat weet ik. 't Zit zoo een tijdje 't is gebeurd. geleden zag ik opeens in, dat ik een Ze kwamen met. vieren naar mijn echte gokker was geworden. Bridge kamers, vader, moeder, dochter en en poker in particuliere huizen, rou- Lisbeth. Mijn zitkamer was zoo kaal lette en chemin defer in de casino'sals een schuur er stonden alleen dat was zoo'n soort gewoonte bij me drie stoelen en de piano. De piano geworden. Maar ik merkte plotseling, had er niet eens mogen staan daar aan 't beven van mijn handen en 't had ik duizend francs op geleend bonzen van mijn hart, dat 't iets an- ze hoorde in mijn pandjeshuis. Maar ders voor me geworden was dan enkel daar kon ik t zware ding niet heen ontspanning. krijgen. Ik moest dus de remmen aanzetten, Je kunt je wel voorstellen, hoe de vond ik. Maar- wélke remmen Ik ben vader keek, en de moeder, en de doch- geen Croesus, maar ik heb toch een ter en Lisbeth ook De deur van de heel aardig sommetje op de bank. Als eetkamer stond open. Ze gingen er in. ik vandaag een paar duizend francs Er stond niets in. Ze deden de deur verlies, kan ik morgen gerust wéér van mijn slaapkamer open. Daar stond aan de speeltafel gaan zitten. niets meer dan 't bed." En zoo ben ik tot dit besluit ge- „Groote hemelriep de moeder, komen ik zal voortaan het geld. dat ik „En ze zeiden nogal, dat hij rijk was van de bank haal om mijn speelschulden Hij heeft zich maar zoo voorgedaan, te betalen, niet aan mezelf cadeau om met onze dochter te kunnen trou- geven, maar aan mezelf léénen. Lach wen alsjeblieft niet 't is heelemaal niet Ze vertrokken per expres. Den 't zelfde. Ik verstrek die leeningen volgenden dag kreeg ik een briefje van namelijk alleen tegen onderpand. Je Lisbeth, of ik kwam dineeren. We begrijpt 't niet, zie ik. 't. Is toch heusch waren met z'n beiden alleen ze is eenvoudig als ik honderd francs ver- een jong weeuwtje, zooals je weet. Ze lies, geef ik, de speler, aan mezelf, den bediende me royaal en drong me t geldscjiieter, een voorwerp van waarde, eten zelfs op. als waarborg voor die honderd francs. „Toe, jongen, néém nog wat, zei ze En natuurlijk ontzeg ik mezelf nauw- herhaaldelijk, buitengewoon hartelijk gezet het gebruik van dat voorwerp, en met een medelijdend lachje, zoolang tot ik, als speler, gewonnen heb, Op den duur begreep ik het. Zij en de honderd francs terug kan geven dacht, dat ik omkwam van honger aan mezelf als geldschieter. Ik ben op mijn leege kamers. Aan 't dessert begonnen met manchetknoopen, maar kon ze zich niet meer inhouden ze heel gauw kon ik 't met zulke kleinig- viel huilend in mijn armen, heden niet meer redden. Je hebt alleen „Bernard, o Bernard, jongen, waar- maar deze kamer gezien de groote om heb je me niet verteld, dat je geen lamp mankeert, en een tafel en een geld had Ik heb nooit beter geweten, divan. WTou je mijn privé-pandjeshuis of je was te rijk voor mij eens zien En ik begreep, dat zij door die tranen Hij ging me voor en deed een deur haar vermogen en haar liefde, waar open achter in de gang. De kamer ik nooit t flauwste vermoeden van daarachter stond vol voorwerpen van had gehad, aanbood aan een man, die Ik iederen aard. geen rooden cent op de wereld bezat „Alles staat geboekt," zei Bernard, dat dacht ze ten minste van me. en hij liet me een notitieboekje zien. dorst haar niet- aanstonds uit den droom „Vóór ieder artikel zet ik het bedrag, te helpen. Nu staan we op t punt dat ik er mezelf op geleend heb. Om van trouwen. Alleen eischt ze, dat ik niet met mezelf te hoeven pingelen, "nooit meer speel. Mooi staaltje van heb ik dezen regel aangenomen ik dankbaarheidWe zijn door t spel geef me zelf een voorschot van tien tot elkaar gebracht. Kom je procent van het bedrag, dat het artikel volgende week eens bij me dineeren me bij aanschaffing gekost heeft. Ik Dan hebben we ten minste weer stoelen, twijfel sterk, of de gemeentelijke bank om op te zitten. Ik heb een sterk voor van leening me méér zou bieden. gevoel, dat er een fortuinlijke tijd vooi „Begrijp je V' zei hij. „Wat dobbelen me begint. die een vermoeienden werkkring Slapheid en zoo n verwelkt gevoel, dat zijn dingen, die kunnen voor komen worden. En zoo gemakkelijk' Kijk eens hoe anderen jong blijven, levendig en opgewekt, altijd pittig en kerngezond zijn. doordat zij tweemaal per jaar gedurende week oj zes een Sanatogen kuur volgen. Driemaal per dag na het eten een paar schepjes Sanatogen in een glaasje water, dat is alles waarmee zij hun jeugd behouden. Volg ook deze methode van twee kuren per jaar. begin maar eens met Sanatogen en U zult zien, dat U spoedig een om Uw jeu gd be nijde vrouw zult worden. Niets evenaart de nieuwe formule van Pepsodent Tandpasta, een formule, die haar ontstaan te danken heeft aan proefnemingen, waaraan een half millioen gulden ten koste is gelegd. De sensationeele nieuwe stof, die het bevat, geeft Uw tanden de sehitterendste glans, die ooit bereikt werd - en is extra zacht. DOET DE TANDEN DUBBEL ZOO LANG WIT BLIJVEN ONSCHADELIJK „Ik heb het!" Met deze drie woorden kondigde een der wetenschappelijke medewerkers van de Pepsodent Company het einde aan van veertien jaar zoeken naar een absoluut nieuwe tandpasta, een tandpasta, die de tanden op onschadelijke wijze zou hoogglanzen. Hij had de nieuwe Pepsodent gevonden. Een tand pasta, extra zacht en tevens hoogglanzend.Een tandpasta, die driemaal zooveel waarde heeft als de gewone soorten, omdat ze de tanden schitterend doet glanzen en een dubbele veiligheid biedt. Wilt gij een werkelijke hoogglans, begin dan vandaag nog de Nieuwe Pepsodent te HOOGGLANS UW TANDEN GRATIS Deze coupon geeft recht op een fl'nke hoeveelheid Extra zachte Hoogglans Pepsodent Tandpasta. Coupon uitknip pen, duidelijk invullen, postzegel van 3 cent voor porto insluiten en zenden aan de Firma B. Meindersma - Wes- terbaenstraat 154 - Den Haag. j Naam

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 39