PUROL HERFST t£:s MOETEN KINDEREN ALLES ETEN? Schaamt U zich VLOTTE JURKEN Voor lw gewondheid, voor Uw figuur De zuiver wollen, elas tisch gebreide Bleyle- directoires bescher men Uw gezondheid en behouden Uw figuur. U vindt een groote keuze van aparte tinten in alle maten.Zelfs na dik wijls wassehen behou den Bleyle-directoires hun volle elasticiteit. Vraagt het adres van den dichtst- bijzijnden leverancier aan L. Zaal berg, Victorialaan 1a, Wassenaar Er zijn huishoudens, waar de ge meenschappelijke maaltijden iederen dag weer opnieuw een voortdurende bron van ergernis zijn. De een blieft dit niet, de ander houdt daar niet van, een derde treuzelt onuitstaanbaar en moet telkens aangemaand worden om toch door te eten. Kortom, het is een voortdurend vermanen en aandringen in plaats van een rustig en gezellig sa menzijn, zooals dat eigenlijk verwacht mag worden. Aan wien hier de schuld In verreweg de meeste gevallen ligt deze hij de ouders, wanneer kinderen slecht eten of voor allerlei spijzen een tegenzin vertoonen. Natuurlijk spreken we hier niet van zwakke of ziekelijke kinderen. Een normaal, gezond kind echter kan en moet alles eten, wat er op tafel komt. Maar dan moeten de ouders ook zelf hierin het voorbeeld geven, en dat ge beurt nu juist maar al te vaak niet. Vader of moeder laten b.v. duidelijk hun tegenzin in een of andere groente blijken. Is het dan wonder, dat kinderen ook dienzelfden tegenzin aan den dag gaan leggen, dat ze ook echt, wat je noemt, 'n „afwachtende" houding gaan aannemen, als het eten op tafel komt Eu wanneer zij vader afkeurend lioo- ren praten over het eten, dat te flauw of te zout is, spreekt het dan niet van zelf, dat ook jonge kinderen critisch liet eten gaan „keuren" en ook met op- en aanmerkingen voor den dag komen i Kinderen zijn nu eenmaal geneigd om de houding van volwassenen na te apen Willen ouders dus verzekerd zijn van een rustige, gezellige sfeer aan tafel, laten zij dan zelf beginnen met alles te eten, „wat de pot schaft". Laten zij. ook al houden zij van een of andere spijs niet, er toch altijd iets van nemen. Zij liehben dan het recht om ditzelfde ook van hun kinderen te eischen, en dezen gaan dit als iets vanzelfsprekends beschouwen. Natuurlijk kan het dan ondanks het goede voorbeeld der ouders nog voor komen, dat een overigens normaal kind voor bepaalde spijzen een soort natuur lijken tegenzin aan den dag legt, en dat deze spijzen het dan ook werkelijk niet goed bekomen, maar gewoonlijk kunnen wij den stelregel „van alles iets eten" wel doorvoeren. We voeden op deze manier onze kin deren op tot flinke gezonde menschen. en onze gemeenschappelijke maaltijden zullen voortaan door ieder tot de gezel ligste oogenblikken van den dag ge lekend worden. De nieuwe wollen jumpers zijn chique en elegant. Zij worden 's zomers net zo goed gedragen als 's winters. Voor het vuil worden behoeft U niet te vrezen, want U kunt ze gerust wassen, als U maar Lux gebruikt. Door de nieuwe krul- vorm is Lux thans nog sneller oplosbaar dan vroeger en beslist het meest volmaakte wasmiddel voor alle fijn goed in de fraaiste en teerste kleuren. Uiterst voordelig is het om Lux te kopen in het grote pak van 25 cent, dat meer dan de dubbele inhoud heeft van het gewone pak van 121/2 cent. Op elk pak Lux bevindt zich een bon voor fraaie geschenken. 767a. Japon van tweed, taüle met schootje, hals met col, mouw met kleppen, achter baan van smalle baantjes, welke klokken. Benoodigde stof: 3.50 m. d 140 cm. 768a. Japon van dunne stof, groot schouderplas tron, lange mouw; rok: voorbaan met plooien. Be- noodigde stof: 3 m. a 140 cm. breed. 769a. Eenvoudige japon van vischgraat, klokkende rok, japon gegarneerd met effen zijde. Benoodigde stof: 3 m. d 140 cm. breed. in den omgang met anderen, omdat Uw handen door huishoudelijken vlijt ruw en rood zijn, temeer daar deze zoo onooglijk afsteken bij Uw goed ver zorgde kleeding? Toch is het zoo kinderlijk eenvoudig om mooie gave handen te bezitten. U behoeft slechts regelmatig Uw handen in te wrijven meteen weinig huidvoedende en huid- versterkende Purol en U zult verbaasd zijn hoe ruwe roode handen weer spoedig gaaf, zacht en soepel wor den. Naast Purol Geel is er thans ook Purol Wit; beide zijn gelijk in geneeskracht. Purol Wit wrijft onzichtbaar uit en is daarom zeer geschikt voor het gebruik overdag. zuivert - verzacht - geneest Purol (WitenGeel)in doozen 30 en 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Vuil alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan inodealbuiu „Winterweeldezjjn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. complets, r? ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kindèrkleeding. Hij bestelling vooral opgeven het gewenschte inaatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 2936» 1 door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 ct.) aan net PATRONENK ANTOOR „P A N O H A NASSAUPLEIN t, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor bestelkosten verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 4\

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 43