BIETENTIJD op Noord-Beveland ZEEUWSCHE OMROEP De eerste week al, dat er met de bietenlevering begonnen is, heerschte er op Noord-Beveland, peeêtüand bij uitstek, de typische drukte, die de ■najaarsmaanden hier kenmerkt.. En de eerste aanvoer gaf in Kamperland al dadelijk handen vol werk. meuseh en dier is bietentijd een periode van hard werk en van veel viezigheid. Aan de haven van Kamperland worden de bieten van den aangevoerden hoop de schepen op gekruid. En dan naar de fabriek! Eer al die akkers ns leeg gerooid zijn Als de bietencampagne nog pas begonnen en 't nieuwtje er nog niet af is, dan is de jeugd niet van de wagens af te houden: en valt er eens 'n exemplaar af, dan wordt dat buit verklaard. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat voor het eerst in de geschiedenis der stad de vorige week de vroedschap in 'n half uur de raadsagenda had ver werkt. Verwijten voor die woordkarigheid duchten de leden niet, want heel de stad is na dit feit gewoonweg sprakeloos! In dezelfde raadzitting heeft een der heeren de opzienbarende vraag gedaan of het politiekorps gedurende de winter maanden wel sterk genoeg is om voor de veiligheid van de burgerij te waken. De een denkt nu, dat sommige Middel- burgsche agenten des winters zooveel last van verkleumde vingers hebben, dat zij er geen misdadigers mee kunnen vatten en 'n ander meent, dat de ge achte spreker verval van krachten vreest door het uitblijven van zomer zonkoestering in het laatste geval zou men onder het korps iederen avond zoo langde „r" in de maand is een flesch levertraan kunnen distribueeren Met 'n stem, waarin de gloeiende ver ontwaardiging nog natrilde, telefoneerde ons een kunstminnende Zeeuw, dat de s-Gravenpoldersche mondorgelclub „Bravo" op 't concert dat zij te Elle- woutsdijk in het Van Hattumhuis gaf, goeddeels voor leege stoelen speelde. Niets dan chauvinisme De Ellewouts- dijkers geven de voorkeur aan Eigen heimers Een koopman te Goes is door den gestrengen rechter zwaar gestraft we gens het zonder aarzelen aannemen van koekjes, die van misdrijf afkomstig wa ren. Een goede leer voor al die roekelooze lieden die, wanneer him een koekje ge presenteerd wordt, dit accepteeren, zonder eerst aan de gastvrouw te vra gen of zij den banketbakker vermoordde voor zij hem van zijn lekkers beroofde Uit Heikant in Zeeuwsch-Vlaanderen bericht onze correspondent ons het heuglijke feit, dat een feestcomité tot welslagen van zijn program van de burgerij vele prachtige prijzen ontving, waarvan wij slechts noemen een big getje, twaalf hanen en diverse eenden, konijnen en witte muizen. Of er ook nog insecten geoffreerd zijn, konden we niet tijdig genoeg achterhalen zonder stofkam B. en W. van Domburg vroegen de zer dagen een volontair, die als bij zondere gunst een bijdrage in zijn reiskosten kon krijgen. De bevordering van het vreemde lingenverkeer neemt vaak grillige vor men aan Uit Tholen schreef ons een ingezetene op 'n bezorgden toon, dat de prijs van de uien den laatsten tijd zoo schrome lijk stijgt. Troost u, brave lieden, 'n goede grap is niet gauw te duur. Uit Wolfaartsdijk kwam de tjjding, dat bij een ingezetene de kachel niet wilde trekken omdat, naar later bleek, een bijenzwerm haar fabriek en woon stee in het topje van den schoorsteen gebouwd had. Terecht schreef onlangs een imkers orgaan „De productie van honing gaat meer en meer omhoog." Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 11