WNT V>U PIETJE GEZEGD KUNNEN HEBBEN? PEPERMUNT V.S. pepermunt... Zuiver als goudl KNAL-PRIJZEN! ie Scüté. 7HixtUci*uJbl IJ hoe jullie je in 't buitenland gedragen, pet door de open patrijspoort schuiven dan laat ie spaghetti van jullie maken." maar meneer Glencannon greep zijn Terwijl hij het elastiekje om zijn zak- arm. boekje knipte viel zijn woedende blik op „Wacht, man Niet zoo haastig een vierkante koperen plaat, die achter ried hij. „Weet je niet, dat die toeter op 't dekhuis van de Scorpena ge- geld waard is „Geld waard voor wien Glencannon trok zijn schouders op. „Voor jezelf natuurlijk As ik zoo rut schroefd zat. Er stond in gegrift ,.8an Oabriele, Fated la Grazia di Salvarci (St. Gabriel, wees ons genadig en red ons)." ..San Gabriele mompelde hij. „San was as jij, ging ik de haven es rond en Gabriele Dat zal St..Gabriel beteekenen, probeerde ik 't te verkoopen den aartsengel, die op den dag des oor- Fransch schip, wat je d'r voor kreeg, deels op de trompet zal blazen. Wacht kréég je d'r voor. of an dien Itel es.trompet. Maar. o, maar jaanschen schoener die achter ons ligt .ja natuurlijk Onverschillig voor Op de zeilschepen hier in de buurt heb het koor van scheldwoorden, hem toe- ben ze allemaal dat model misthoorn.' geslingerd door het heele geslacht „O ja Hm, dan is 't misschien '1 Costoli, stapte hij weg naar de Inchelif- idee gaf meneer Montgomery toe fe C'astle, heimelijk constateerend, toen ,,'n Alve kroon zou al 'n eel kapitaal voor hij 't boegbeeld der Seorpena passeerde, me zijn op 't oogenblik Ja, ik zal maar dat de pas opgeschilderde vuist inder- eens bij die zwartkoppen gaan pro daad de juiste houding innam, om de beeren." geheimzinnige gouden trompet vast te Meneer Glencannon ging met hem houden. mee aan dek en bleef staan kijken, toen hij de kade langs liep naar de Aan boord van de Inchcliffe C'astle Scorpena gekomen repte meneer Glencannon zich „Kerel, kerel, wat 'n schouwspel!" naar zijn hut, waarna hij, met de keurig genoot hij. „Ik mot er niet an denken schoongemaakte en gladgewreven trom- wat die nikkers 'm doen zullen spijt pet in een krant, meneer Montgomery me alleen, dat ik er niet bij ken zijn op ging zoeken. Hij vond den stuurman Dank zij mijn jongste bescheiden presta- in zijn kooi, met een bedrukt gezicht ties zijn ze waarschijnlijk 'n tikje anti- lezend in een afschaffersblad. Engelsch op 't oogenblik. En as z< „Wat is er nu weer vroeg de stuur- merken, dat hun eigen hoorn ze te koop man, toen zijn bezoeker behoedzaam de wordt angeboden door 'n Engelsch zee- deur achter zich dichtdeed. Toen zag hij officier, snappen ze zóó, dat die van 't de trompet. „O, weer chantage zeker kV' schip is, dat ze zoowat na de haaien heb kreunde hij. „Kun jij 'n mensch nou gestuurd, en dan. dan. o opoe.... nóóit eens met rust laten Kapitein höhöhó Ball is 't eele liongeluk vergeten, geloof Twintig minuten stond hij daar, nu en ik, maar als je op dat ding gaat blazen, dan schokkend van den lach, en zijn kan 't me mijn baan kosten en mis- hals Scorpena-waarts rekkend, om de schien mijn diploma er bij!" slachting te zien beginnen. Maar vreemd „Dat weet ik heel goed," zei meneer .zij begon niét. Integendeel ver- Glencannon. „Maar die insinuaties over bluft zag hij, hoe de dikke Italiaan chantage zei je wel willen intrekken, meneer Montgomery naar de ladder hoop ik. As je die kleinigheidjes bedoelt, leidde, hem hartelijk omhelsde en de die je me afbetaald heb op de wedden- hand drukte. schap...." Er kwam spanning in meneer Glen- „Kleinigheidjes galmde meneer cannon. „Hoe is 't gegaan Heb je 'm Montgomery hem na. „Durf jij dat verkocht vroeg hij, toen de stuurman kleinigeidjes te noemen Drie pond op stralend de Inchcliffe Castle beklom, zee, twee pond toen we in Xice waren, „Verkocht Ja, ik heb hem verkocht!" gisteren op zee weer drie, en nu...." Meneer Montgomery scheen in een „En nu, beste vrind," zei meneer toestand van zoete verdooving te ver- Glencannon, met een glans en een tril- keeren. „Ik kan 't me nóg niet goed ling van mensckenliefde op zijn gelaat hindenkenToen ik pas aan boord en in zijn stem, „nu komt er voorgoed kwam waren ze reusachtig atelijk en een einde aan je narigheid Je dacht lastig, maar amper ad ik den mist'oorn toch zeker niet, dat dat geld me wat uitgepakt of ze waren doodsbenauwd schelen kon bah, geld Nee, meneer voor me, leek 't. De schipper vroeg zoo- Montgomery, ik wou je maar es een waar, of ik 'm kwam harresteeren Ik lessie geven, dat je nooit mot slapen zei natuurlijk van niet ik wou alleen onder je werk. Ik dee mijn best, 0111 'n dat oorntje maar aan ze verkoopen. beter mensch van je te maken Toen vroeg hij me, geweldig hachter- „Zeg, oor eens, sta niet te kletsendochtig, hoe ik er aankwam, en toen snauwde de stuurman. „Draai d'r niet werd ilc benauwd Maar toen zei ik, dat omheen en zeg op wat je wil Ik eb je ik 't in Nice van 'n dronken Franschen direct al gezegd, dat ik nog maar tien matroos af ad genomen, en toen gaf hij pond ad, en je ebt me ze hallemaal haf- me dat geld, en toen. lach nou niet.... getroggeld op twee na." toen vielen ze me allemaal om mijn nek „Twee t" herhaalde Glencannon, min- en zoenden ze me Kijk zaam lachend. „Wel, wel, da 's nou es Meneer Glencannon keek, en zag twee aardig van je Ik had je dat mist- bankbiljetten van beide zag de beelte- hoorntje willen verkoopen voor één nis van II Duce hem boos aan. Meneer pond, maar as je d'r met alle geweld Glencannon keek boos terug. „Twee twee voor wil geven, zal ik. duizend lire riep hij. „Twee duizend „Je.... wil je 'm me echt verkoopen?" lire! Maar da's over de twintig riep de stuurman uit. „Je bedoelt, ik pond koop hem ea jij oudt je mond over.. Hij stond te wankelen op zijn beenen hover. Ier, ier eb je twee pond pak en moest zich aan de reeling vastgrijpen, aan „Lachen herhaalde hij dof. „Zei „Ik zal er nooit over spreken, zelfs u lachen Nee, meneer Montgomery, ik niet als ik dronken beu," beloofde zal niet lachen. Ik kan u verzekeren, Glencannon, het geld wegstoppend en meneer Montgomery, dat ik heelemaal de trompet uitleverend. „En dat wed- niet van plan ben om te lachen Ik heb denschapje. nou je tóch geen geld zelfs. ik moet. ik zal. meer heb wil ik je wel vertellen, dat 't De ontroering werd hem te machtig, niks dan'n grapje geweest is van me. Hij tastte in zijn zak naar een kurke- höhóliö trekker en wankelde naar zijn hut. „Grapje? Mooi grapje!" snauwde Ergens in de nabijheid klonken stemmen. Montgomery. Hij kwam van zijn kooi, die zongen bij het vroolijk gedeun van stiet een grof woord uit en wou de trom- een harmonica. vasenoi- Wond- en Kinder-Poeder Baby-Creme voorzien de teerste huid van een vethoudende, uiterst dunne bescher mingslaag. die smetten voorkomt, pijnlijke huid- yaCPflf] deelen verzacht en geneest dOCHl Prijs per strooibus Fl. 0,50. Navullingen Fl. 0,35 „PILOTEN MOETEN ALTIJD PARAAT ZIJN I" xel Vader ..JA. EN ZE MOETEN ZICH FRISCH VOELEN I" sel Moeder. Eerst zei Vader iets, toen Moeder, maar wat zei nu Pietje? Bedenk een zinnetje, 't mag grappig of serieus zijn, net wat U verkiest. Maar „V.S. pepermunt" moet er in voorkomen. ei Waarom smaakt V.S. pepermunt zoo heerlijk Omdat ze zoo zuiver is 1 Omdat ze van a tot z wordt bereid uit de fijnste en kostbaarste pepermunt-oliën en de beste kristal suiker! Voor ieder mensch is V.S. pepermunt de gezondste en lek kerste versnapering. Speciaal aan bevolen het 10 cents luxe-doosje V.S. maagpepermunt. Overheerlijk! In elk doosje een origineele Lucht vaartfoto om te verzamelen. Spaar deze prachtige, actueele foto's. Tegen inzending van 5 postzegels a 5 ct. ontvangt U het daarbij be- hoorende fraaie luchtvaart-album N.V.VANSLOOTEN, LEEUWARDEN. voor hei beste zinnetje! Schrijf Pietje's gezegde op een velletje papier, vermeld duidelijk naam en adres. Uw brief frankeeren met 5 cent en vóór 23 Oct. a.s. zenden aan N.V. Van Slooten, Afd. P.K.. Leeuwarden. Ten teeken dat U V.S.-verbruiker bent, in sluiten 1 omslag van de 10 cents V.S.-rol of het cartonnen dekseltje van het lOcts.iuxe-doosjeV.S.maag- pepermunt, Uitslag van de weke- lijksche hoofdprijzen wordt 11 Nov. a.s. in dit blad bekend gemaakt. De overige bekroonden ontvangen een aanschrijving. Ding mee, maar vlug IEDERE WEEK: 1 e PRIJS Het nieuwste Philips Radiotoestel. 2© PRIJS: 1 Dames- of Heeren rijwiel of 1 Stofzuiger n. keuze. Varder 10 Electr. Rijwiallampan v*|* Verrassing* prijsan I Totaal 250 prijsa» par waak.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 13