VLISSINGEN WOONSTAD De -prachtige hoofdweg, Koudekerk ache weg Oost, geeft den nieuwen Vlissingschen vrijleen verbinding naar de omliggende Walchersche dorpen. 't Heeft er met Vlissingen als woonstad wel 'ns anders voorgestaan dan nu in de laatste jaren, 't Was ermee als met zoovele van onze middel matige steden na een gestadigen groei in de rustige vorige-eeuwsche jaren was er een stilstand gekomen er werd niet veel meer gebouwd, om dat er geen vestiging meer bijkwam, en er kwam geen vestiging meer omdat de woningen maar stonden te verouderen en niet de aantrekkings kracht van het nieuwe bezaten. Hoeveel is er niet in de binnenstad en in de vorige-eeuwsche wijken, dat nog heden ten dage daaraan luide herinnert Maar daarna is het ook weer in stijgende lijn ge gaan. Daar kwam een be langrijke uitbreiding van den Vlissingschen scheeps bouw, onze haven ver kreeg haar aandeel in het handelsverkeer en er kwam een gemeentebe stuur, dat behalve voor het economisch nuttige ook een open Oog had voor het aangename, en van Zeelands grootste stad er eene ging maken, waar goed geld verdiend, maar ook prettig geld ver teerd kon worden. En kwam er vroeger niemand in Vlissingen wonen, die er niet te ma ften had, nu lokken de badplaats-attracties, de stadsverfraaiing, bosch, plantsoen, tuinwijken en woonparken ook een pu bliek, dat in zijn keuze Een intiem, modern villaatje in 't zware lommer van den Koudekerlcschen weg West, een der laatste, die in deze omgeving gebouwd werden. Zoo is 't Vlissingsche villapark aan den Koudekerkschen weg West, waar trouwens nog altijd de bebouwing te midden van het groen zich uitbreidt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 16