Zeeuwsche Sport 19 Het elftal van de Zeeuwen, den Vlissingschen tweede klaseer, die steeds verrassevide resultaten boekt en op eigen terrein moeilijk te kloppen is. Elke week levert de tweede klasse A enkele be langrijke wedstrijden in plaatselijke of zoo goed als plaatselijke wedstrijden. In het centrum van Walcheren, Middelburg, Souburg, Ylissingen, huizen vjjf tweede-klassers, in Breda drie. terwijl Poes en Roosendaal het tiental vol maken. Men kan vragen of een zuiver beeld van de krachtsverhouding verwacht kan worden bij zooveel plaatselijke ont moetingen derby's toch, zooals men ze zoo graag noemt, hebben het groote nadeel, dat ze beïnvloed worden door allerlei plaatselijke omstandigheden. De spelers gaven in den wedstrijd Zeelandia-Middel- burg maar al te veel reden tot sensatie. De uitslag 1-0 in het voordeel van Middelburg is, gelooven we, wel de juiste krachtsverhouding, doch in een derge- lijken wedstrijd kan men geen spel beoordeelen, omdat er te veel op den man gespeeld werd. Bij scheidsrechter Groffen zijn de scherpe kantjes er een beetje af. Men zal goed doen voor een sportiever return te zorgen. De voetbalsport zal er mee ge baat zijn. Ylissingen heeft zich ternauwernood kunnen handhaven en moest tegen Goes alle zeilen bijzetten. De leiders waren niet ongelukkig en mogen tevreden zijn met het 2-1-resultaat. R.C.S. kreeg de eerste nederlaag met groote cijfers te incasseeren. Tegen V lissingen was de uitslag draaglijk, doch nu heeft Breda de Souburgers beslist ingemaakt. Toch speelde R.C.S. niet slecht, maar het was een als ge smeerde Breda-aanval, welke zoo'n hooge score veroorzaakte. R.C.S. zij hierdoor niet ontmoedigd, want ook nu weer toonde het spel, dat R.C.S. tech nisch lang niet slecht speelt. De tweede Bredasche club De Baronie wilde voor Breda niet onderdoen en sloeg R.B.C. eveneens met reuzencijfers en daar door is de Roosendaalsche ploeg stevig onderaan ge komen. En ten slotte wist ook de derde Bredasche te winnen en wel van De Zeeuwen met 4-3. Een goed resultaat van De Zeeuwen, maar de vreugde wordt ietwat getemperd, als men weet, dat aanvankelijk De Middelburgsche tweede klasser Zeelandia is dit jaar blijkbaar heel wat van plan en Zondag had Middelburg, die een thuiswedstrijd tegen Zeelandia speelde, er een zwaren dobber aan en de uit slag 1-0 voor Middelburg was reden voor de kampioenen van 't vorige jaar om zeer tevreden te zijn. Vlissinyen-Goes 2-1. De voortdurend neerstroomen- de regen kon niet beletten, dat er enthousiast gespeeld werd in dezen wedstrijd, waarin Vlissingen slechts op het nippertje een over winning wist te behalen. In het begin, toen Goes een 1-0-voorsprong had, zag het er nog niet naar uit, dat Vlissingen zou kunnen winnen, want Goes relde zeer'goed en oefen- zwaren druk uit op de Vlissingsche veste, wiens verdediging evenwel pal stond. De Vlissingsche ver dediging slaat 'n. aanval af. Een schermutseling yoor het doel van Vlissingen. de Vlissingsche ploeg een 3-0-voorsprong had en in het laatste deel van den wedstrijd totaal overspeeld werd. Burgh, de Schouwensche en door overig Zeeland bijna vergeten derde-klasser, boekte de eerste over winning en wel op Dintel. Boys met 6-2. Prachtig gedaan van de jongens van Bakker c.s. Zierikzee gaat warempel aanstalten maken om onder gega. Een corner op het doel van Vlissingen wordt afgeslagen. digden voor een kampioenschap gerangschikt te worden. En dan dacht men nogal, dat Zierikzee op apegapen lag. Of is er misschien een nieuwe geest in de aloude Zierikzee-ploeg gevaren We hopen het voor het voetbal op het verlaten Zeeuwsche eiland. Vlissingen 2 kon tegen Hansweert gemakkelijk be slag op de twee puntjes leggen. De Terneuzen- en de Goes-reserves deelden de punten, een niet onver dienstelijk resultaat voor Goes 2. E.M.M. kon Mid delburg 2 wel aan en sloeg de groen-witte-reserves met 3-4. De scheidsrechter staakte de match eenige tijd vanwege den regen; naar onze meening wel wat vlug. Over het algemeen is de watervrees bij onze voetballers in 't Zeeuwsche land niet zoo groot. Eiland Boys ging voort op het pad der overwin ning en sloeg Goessche Boys met 3-1. Een aardig wedstrijdje tusschen twee sympathieke ploegen. Oostburg zette de tanden eens wat beter op elkaar en kreeg weliswaar klop, doch Biervliet had slechts één puntje meer. IJzendijke kreeg een zwaardere jas en sneuvelde met 3-10 tegen Terneuzen. Hoofd plaat blijkt oude krachten heroverd te hebben, want Axel kreeg ook geen kans op de overwinning en 'n gelijk spel was het resultaat. Hulst heeft aan glorie verloren en Breskens bewees, dat het ernst is met de pogingen om bovenaan te komen. De ploeg van Bram van de Velde won met 4-5 in Hulst. Voor Corn Boys was het nog geen overwinning en met 5-2 moesten de Oranje-mannen de meerderheid van Sluiskil erkennen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19