Semesetas «lONBOto. Op Bezoek KHASANA Hij haalde het papier uit zijn zak en duwde het Grayson voor zijn neus. De heler keek er in neer, trok zijn schou ders op en maakte een welsprekend handgebaar. „Goed," zei hij, „ga je gang maar alleen beloof ik je, dat je er nog van hooren zult." Tank klapte in zijn handen. Snel ging de deur open en twee der mannen, die Mannering op de werf had zien loopen, kwamen binnen. De sergeant droeg hun op, te beginnen en zij draal den niet. Mannering bleef op zijn stoel zitten, verslagen en niet weinig bang. Als er maar het minste of geringste gebeurde, waaruit bleek, dat hij John Mannering was, bedacht hij, was het spelletje uit. Toch keek hij geboeid toe bij de huiszoeking. De rechercheurs vorschten in iederen hoek, in iedere mogelijke bergplaats. Zij zochten stapels papier door, die dik onder het stof zaten, zij snuffelden in oude doozen, in de laden van het bureau, en trokken zelfs twee losse planken van den vloer omhoog. Het resultaat was nihil. Het humeur van Tank werd er echter niet slechter op. Waarschijnlijk had hij niet veel succes verwacht. „Nu de brandkast nog," zei hij. „Mag ik den sleutel, Grayson V' „Hij is niet op slot," zei Grayson. „Ik was er net in geweest, vóór je kwam." „0 ja Da's eigenaardig," zei de politieman peinzend. Zij liet zich van den hoek van het bureau afglijden en ging naar de brand kast. De deur ging makkelijk open, de pakjes biljetten van een pond drie stuks, te zamen een bedrag van twaalf honderd pond kwamen te voorschijn. De sergeant nam ze van de plank en wierp ze op in de lucht, terwijl hij naar het bureau terugliep. Hij ging er weer op zitten. Mannering had een gevoel of zijn hart omdraaide. Tank zat maar een centi meter of twee drie van den knop af, die de spleet in het bureau afgesloten hield.en de parels. De Barpn zat toe te kijken, voort durend op heete kolen. Iederen keer, dat Tank een millimeter opschoof, was hij bang, dat de sluiting door den druk open zou springen. Er vormde zich een vochtige kring op zijn voorhoofd en achter in zijn nek. Hij had nog nooit van zijn leven zoo in angst gezeten. Het gelukte hem echter, zijn gezicht strak en zijn handen stil te houden. Hij keek naar de pakjes banknoten en zijn gelaatsuitdrukking sprak van zóóveel begeerlijkheid, dat Tank, die hem even aanzag, in den lach schoot. „Begeer nooit, wat het uwe niet is," ried hij schertsend aan. Toen keek hij naar Grayson, zijn gelaatsuitdrukking werd harder. „Je hebt nogal veel geld in huis," zei hij. Grayson speelde prachtig comedie. Geen geknipper van een ooglid zelfs gaf blijk van den angst, dien hij zeer zeker voelen moest, nu Tank zoo dicht bij den knop in het bureau kwam. Met een glimlachje om zijn lippen antwoordde hij „Wat je véél noemt. Ik zou tienmaal zooveel van de bank kunnen halen, dan bleef er nog aardig wat over," zei hij. „Dat zijn loonen, Tring." „Dan betaal je nogal wat loon uit," zei Tring peinzend. Hierop kwam Grayson uit den hoek. „Dat is mijn zaak," snauwde hij. „Ik zeg je dat ik dat geld hier heb om loon te betalen. Ik heb 't nog geen twintig minuten geleden van de bank gehaald. Ga maar vragen, als je me niet gelooft." Tring schudde het hoofd hij trok zich van den uitval niets aan. „Hoeft niet," zei hij. „Ik heb je de bank in zien gaan en je er uit zien komen. We houden elkaar maar voor niemendal op, Grayson waar was dit geld voor bestemd V' Even zag het er naar uit of Grayson heelemaal buiten zichzelf zou raken, maar hij spande zich in en beheerschte zich. „Dat héb ik je al verteld," zei hij. „Ik betaal loon bij de maand. „Bootwerkers worden niet bij de maand betaald," zei Tring. „Dacht je, dat ik bootwerkers op mijn schepen heb varen f'riep Grayson. De sergeant keek uit 't veld geslagen aan die mogelijkheid had hij niet gedacht, begreep Mannering. „Hm," mompelde Tring. „Heb je schepen binnen V' „Drie," zei Grayson, en zijn gezicht zei er achter „en als je me niet ge looft, ga je maar kijken." Tring knikte, zuchtte en gooide een zijner assistenten de pakjes bankbil jetten toe. „Leg maar weg," zei hij. Terwijl hij ze opgooide, verschoof hij weer iets, en nu maakte hij den heelen knop onzichtbaar. Manneriug kon zijn oogeu haast niet van de ge vaarlijke plek afhouden, en toen Tank weer een paar centimeter naar voren kwam, was de opluchting groot. Maar lang van duur was zij nietde vol gende seconde reeds kwam zijn angst drievoudig terug. „Dat is dat," zei Tring, en er glansde iets in zijn oogen. „Nu zal ik je even fouilleeren, Grayson èn je kameraad." Mannering voelde zijn oogleden trek ken van den schrik, maar hij hield zich zoo kalm mogelijk. Hij schoof zijn stoel achteruit en kwam half overeind, hoofdzakelijk met het doel, zijn ver warring te verhelen. „Dat dacht jegromde hij. „Je hebt geen bevel om me te fouilleeren, vader, dus je blijft van me af, verstaan T" Tring keek hem bedaard aan. „Ik heb een bevel tot huiszoeking in dit kantoor," zei hij volkomen rustig, „en daar ben je in. Je bent een groote kerel maar probeer geen kunstjes, anders logeer je vannacht in den bak, om bij te komen." Mannering keek woedend, hij hield zijn oogen zoo ver mogelijk dicht, in de vurige hoop, dat Tring er niet te scherp in zou kijken. Het was een zeer ge spannen oogenblik Mannering voelde een kou op zijn ruggegraat, want de sergeant had iets dreigends over zich. „Nou blafte Tring. „Laat 'm z'n gang toch gaan," advi seerde Grayson snel. Mannering haalde zijn schouders op en bromde. Voor 't eerst van zijn leven werd hij gefouilleerd. Het kostte hem groote moeite, zich te beheerschen, en de seconden schenen minuten te duren, maar er was één ding, dat hem weer moed gaf. Hij wist, dat hij niets bij zich had, dat op zijn persoonlijkheid als Mannering kon wijzen het eenige ding in zijn zak, waar Tring belang in zou kunnen stellen, was het rubberzakje, waarin hij de parels had meegebracht Er zweefde een ironisch lachje om zijn lippen, toen Tring het zakje om hoog hield en van binnen bekeek. Een uur tevoren zou hij daar een der dingen hebben gevonden, waarnaar hij met wanhopigen ijver zocht en dan wa de carrière van den Baron opeens afge knapt geweest. Nu. „Waar is dat voor t" vroeg Tring, naar de onfrissche tanden van den zee man kijkend. „Voor je tandenborstel t" Mannering trok nijdig zijn mond hoeken op. „Je bent geestig," mopperde hij. blijft steeds gelijk dank zij Suiker zet vet aan, „Hermesetas", kristal- saccharine tabletten, echter nooit. Zij zoeten spijzen en dranken zonder eeni- gen bijsmaak. Zij zijn gemakkelijk oplos baar en kunnen uitstekend bij het koken en bakken gebruikt worden. Absoluut onschadelijk. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in handige schuifdoosjes a 43 ets., inhoudende 500 tabletten. A. G. Hermes" Zurich 2 ZWITSERSCH FABRIKAAT Als U op bezoek gaat, let U natuurlijk op, dat Uw kleding smaakvol en elegant is en Uw haar keurig zit. Van goed ver zorgd haar gaat altijd een bijzondere charme uit. Om Uw haar {raai en glan zend te houden moet U het geregeld wassen met de alkalivrije haarwasmiddelen Blondona of Brunetta Eerst dan zult U het door U zozeer gewenste resultaat ver krijgen. Want Blondona is het enige haar wasmiddel, dat Kamilloflor bevat, waar door blond haar zo prachtig van tint blijft, terwijl alleen Brunetta het zuiver plantaar dige preparaat Hequil bevat, dat donker haar een fraaie, diepe glans geeft, de moderne okoli- J delen voor een vol maakte haarverzorging vtaajt kleut Lippenstift en Rouge zorgen hiervoor onopvallend. Tegen weer en water bestand en kissproof 1 Lippenstift: Fl. 1.25, -.75 en -.35. Rouge Fl. 35. Vervolg op blz. 26 Generaalverteqenwoordiging: J. WINKEL Jzn., Den Haag, Merwedestraat 4/

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23