Silvikrin DEZE NIEUWE SHAMPOON DE MAN MET HET BLAUWE MASKER Waarom is mijn kind onthult de WARE SCHOONHEID van Uw haar LIQUID SHAMPOON TELKENS VERKOUDEN en dat van de buren NOOIT? Vreemd verschil In de gezondheid van 2 kinderen. 26 Uw haar leeft. Het moet daar om ook verzorgd worden. Verzorg het met de Nieuwe Silvi krin Liquid Shampoon, wasch het ermede, iedere week, of om de veertien dagen. Dat houdt Uw haar gezond en geeft het een geurige volheid, om welke velen U zullen benijden. Silvikrin Liquid Shampoon reinigt het haar grondig. Het tast zelfs het teerste haar niet aan, omdat het natuurlijke haarvoeding be vat, die de haarvormende weefsels in stand houdt en gezonden groei verzekert. Breng den glans der jeugd opnieuw in Uw haar. Koop nog heden een flacon voor Uw haarwassching van deze week. Een flacon is voldoende voor 10 wasschingen. Bij iederen flacon ontvangt U een proefflacon voor 2 wasschingen gratis. Flacon voor 10 wasschingen Vervolg van blz. 23 Tring haalde zijn schouders op en gooide het zakje op het bureau, waar al een tiental andere voorwerpen hijeen- lagen. Mannering's zakken waren nu geheel leeggehaald, en hij was nog nooit van zijn leven zoo dankbaar geweest, dat hij den raad van een ander had opgevolgd Spat Leverson had hem den wenk gegeven, nooit spullen van Brown in zijn zakken te dragen, als hij beweerde dat - hij Smith was. De er varing van den wijsgeerigen heler was uitgebreid. Tring maakte opeens een knorrend geluid, waardoor de spanning brak. ..Geef hem zijn boeltje maar terug," zei hij. „Nu jij, Grayson." De uitslag was dezelfde, nadat Gray son zich onderworpen had. Tring haalde zijn schouders op, maar nu was de te leurstelling hem aan te zien. „Ben je nu heelemaal klaar vroeg Grayson zacht. Tring knikte. „Zoo, laat ik je dan aanraden, je voortaan een beetje anders te gedra gen. Als je hier nog ooit het kantoor binnenkomt en vergeet om „meneer" tegen me te zeggen, en als je hier net binnenkomt of je wel weet, dat ik een bandiet ben, en als je de menschen, die me komen opzoeken, behandelt of je gevangenisboeven voorhebt, zal ik zorgen, dat je je baantje kwijtraakt. Er zijn dingen, die er door kunnen, en er zijn dingen, die er niét door kun nen. Je bent over de schreef gegaan. Doe 't maar geen tweeden keer." Een oogenblik was er 'n diepe stilte in het vertrek; en het gezicht van ser geant Tring werd vnurrood. „Best," zei hij eindelijk, en hij wenkte zijn mannen. „Maar dat speechje zal ik onthouden, Gravson." Grayson keek de drie rechercheurs na, toen zij de kamer verlieten. Op Mannering's gezicht was er een triom fantelijke grijns. Maar toen de deur dicht ging, hief Grayson nog waarschu wend de hand op. Mannering keek verwonderd, maar even daarop werd de reden hem duidelijk. „Da's me nog nóóit gebeurd, zoo'n beleedigingbulderde Grayson, „en ze hoeven niet te denken, dat ik dat néém Wat verbeeldt die Tring zich wel, dat brutale stuk eten Wacht maar, hij zal nog wel eens spijt heb ben „Ik zou 'm dolgraag 'ns bij z'n strot nemen," zei Mannering, zich vlug het pel inlevend, „zoo'n leelijke. Hij zweeg, toen de deur met een ruk openging. Sergeant Tring kwam het kantoor binnen, met een verontschul digend gezicht, dat toch niet heelemaal vrij van den lach was. „Ik heb mijn zakboekje vergeten," zei hij, en hij nam het op van het bureau; „Merci. Tot ziens." Weer ging de deur achter hem dicht en Grayson begon weer te razen. Man- nering liep naar het raam en keek naar buiten. Eerst toen de rechercheurs beneden over het erf liepen spraken de twee. „Dat was op 't kantje af," zei Man nering zacht. Grayson knikte, maar hij glimlachte. „Die lui denken dat ze leep zijn, maar ze weten ook niet alles." Hij tikte op het paneel van zijn bureau, waar achter zich de verborgen opening be vond, en zijn lach werd breeder. „Hij zat er nota bene bovenop, en hij kwam niet eens op 't idee, naar een knopje te zoeken. Die politielui. De heler zweeg, schouderophalend. „In ieder geval, we zijn er doorheen gekomen. Maar ik zou je niet raden, 't geld mee te nemen wie weet liggen ze op de loer. Ik zal 't wel over de post sturen. Wat is je adres t" Mannering aarzelde, half bang, dat het een valstrik was. Maar de juistheid van den maatregel moest hij erkennen hij knikte. „Mayle," zei hij, „poste-restantc Strand." WINST EN VERLIES ater op den dag zag Mannering in. dat hij een vergissing had begaan. Hij had Grayson verzocht, het geld aan het postkantoor in het Strand te adresseeren, 't was wijzer geweest, als hij 't naar Aldgate had laten sturen, waar liij het zonder bezwaar in zijn vermomming als Mayle had kunnen afhalen. Nu echter moest hij één van tweeën óf iemand anders sturen öf op den dag den tocht wagen van Aldgate. waar Harry Pearce hem van zijn ver momming voorzag, naar het Strand want de mogelijkheid bestond, dat Grayson er uit nieuwsgierigheid toe ko men zou, het postkantoor in 't oog te houden het moest Mayle zijn, die daar kwam, en niet Mannering. Hij dacht er niet over, iemand an ders te sturen, 'n kruier bijvoorbeeld, om twaalfhonderd pond te innen. Er zat niets anders op, dan het zelf te doen. Toch zat hij op heete kolen den vol genden morgen, toen hij met den bus uit Aldgate kwam en langs het Strand naar het postkantoor liep. De kans, dat hij kennissen tegenkwam, was niet gering Toby Plender kon daar loopen, Jimmy Randall kwam vaak in een kunsthandel dicht bij het postkantoor en nog menige vriend van hem ver keerde voor zaken of vermaken daar in de buurt. Het was 'n nieuwe vuur proef, een nieuw feit, dat hem op zijn eigen zwakheden wees. Hij voelde een krachtigen aandrang, om steeds rond te blijven kijken, op te letten of hij ook bekenden zag, maar hij weerstond die verleiding. Hij slen terde voort, naar zijn voeten kijkend, en het gaf hem een opluchting waar te nemen, dat hij lang niet de sjofelste voetganger in het Strand was. Hij con stateerde zelfs, dat het gemiddelde nog beneden hem lag. Hij won aan zelfver trouwen, maar voor hij het postkantoor binnenging kreeg, hij een schrik. Een zwaargebouwd man liep een paar meters voor hem uit, een man, dien hij méér gezien meende te hebben. Man nering probeerde zich, zooals hij hem nu zag, te bezinnen, wie 't was en hij er gerde zich, omdat het hem niet lukte. En toen, plotseling, keerde die zwaar gebouwde man zich om en stond Mannering vlak tegenover hem. Een seconde bekeken hem een paar scherpe oogen, van top tot teen Mannering's hart scheen stil te staan, toen hij den man herkende. Het, was hoofdinspecteur Lynch. De neiging, om iets te zeggen, om zich met den ander te bemoeien, ver ried hem bijna. Hij drong die neiging terug. Lynch gaf geen blijk van her kenning hij stond te mopperen en zocht in zijn zakken. Blijkbaar had hij 't een of andere papier vergeten „Waarom is mijn jongen zoo zwak en keer op keer verkouden?", vraagt zijn moeder. „Ik weet, dat Pietje van hiernaast Scott's Emulsion krijgt, maar ik geef mijn kind toch óók levertraan!" Dergelijke zorgen maken moe ders wanhopig. Toch is een oplos sing gemakkelijk te vinden, indien men bedenkt, dat levertraan volko men verteerbaar moet zijn, wil een kind er alle voordeel uit trekken. De wetenschap heeft vastgesteld, dat alléén een emulsie, waarin de lever traan uiterst fijn is verdeeld, volkomen verteerbaar is. Geef Uw kind daarom de witte roomachtige Scott's Emulsion - de levertraan, die onmiddellijk door het bloed wordt opgenomen. 30 Minuten na het innemen is elke druppel bezig, het geheele lichaam alle versterking te geven, die het noodig heeft. Behalve de vitaminen A en D van levertraan in fijn verdeelden toestand, bevat Scott's Emulsion phosphor voor her senen en zenuwen enhypophosphieten van kalk en soda. Bovendien mist het dien afschuwelijken traansmaak. Het kind, dat levertraan krijgt in absoluut verteerbaren vorm - Scott's Emulsion - komt den winter veel beter door dan andere kinderen. Binnen enkele weken zal het op krachten zijn en allen weerstand kunnen bieden, die het vooral in den winter noodig heeft, om vrij van verkoudheid te zijn en TE BLIJVEN. Koop nog heden een flesch ori- gineele Scott's Emulsion, de fijn verdeelde, dus direct verteerbare levertraan. Uitsluitend bij apothekers en erkende drogisten verkrijgbaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26