CAFÉ METROPOLE FILM -VA R IA IGNAC PAVER Het is inderdaad kostelijk, hoe heerlijk de Amerikanen zichzelf in hun films kunnen ironiseeren. Deze onderhoudende en prettige FOX-film is daar weer een éclatant bewijs van. Fen goede gerant in een Fransch café heet Victor en zoo'n Victor moet in staat zijn om de meest eigenaardige klanten tevreden te stellen. Wat zoudt u bijvoorbeeld doen, indien een klant, die geweldige verteringen gemaakt heeft, maar niet uit het café Dit is Adolphe Menjou als de geslepen gérant Victor met zijn slacht - offerwaarvan hij zich wil bedienen om een slordig millioen francs van de rijke Amerikanen al te troggelen. weg te krijgen is, omdat 'hij inet alle geweld een gebraden adelaar wil hebben Waarschijnlijk zullen slechts weinigen weten zoo'n klant opgeruimd de deur uit te krijgen. Victor weet dat echter wel en al is hij au fond dan ook een schurk in-rok, toch heeft een ieder bewondering voor zijn weergalooze geslepenheid. De gewel dige tekorten, die hij in de kas van het café gemaakt heeft, moeten op een of andere manier woéden aangevuld, daar controle dreigt. Nu zijn hem alle middelen welkom, om te zorgen, dat het onge repte vertrouwen van de lioofd-directie in hem blijft voortduren. En even handig als hij den klant voor den gebraden adelaar de deur uitkreeg, zoo lost hij ook'de moeilijkheden in zijn ©igcn be- staantje op. Dat is Café Metropole, een film van de uitgaande wereld met rijke Amerikanen, protserige vrouwen en verwende dochters. Adolphe Menjou is monsieur Victor en een up-to-date Victor. Nooit is deze acteur nog zoo sympathiek geweest als juist in den laatsten tijd, nu er maar zoo weinig films van hem uitkomen. Nu is hij geen „mode-gril" meer maar een echte talentvolle artist, die gewaardeerd wordt om zijn kunst. Naast hem staan Loretta V oung, Tyrone Power en vele anderen, die gezamenlijk deze film maken tot een echt gezellige en genoeglijke ontspanning. I)e verwende dochter van den rijken Amerikaan (Loretta Young) weigert hardnekkig het hotel te verlaten, indien zij niet den man krijgt, opjwien zij haar zinnen gezet heeft. Pa (Charles Winniger) schermt met zijn dollars en ma (Helen Westley) met haar moederliefde. Grace Moore, de bekende filmzangeres, kan ook goed koken. Eerstdaags zal zij een kook boek uitgeven onder den titel „Schotels van een Prima Donna", en daarin zijn alle heer lijke schotels, die zij zooal op haar wereld reizen in verschillende landen heelt gegeten, opgenomen. In haar nieuwe film „Angel" (Engel) zal Mariene Dietrich weer een nieuw lied zingen, dat speciaal voor haar gecomponeerd werW en dat eveneens „Angel" heet. Door de geweldige schade en de vertraging, welke bij filmopnamen vaak ontstaat door ziekte, heeft de Ton- film besloten vóór dat een nieuwe film op stapel wordt gezet, alle medewerkenden geneeskundig te laten onderzoeken. Dit on derzoek strekt zich uit zoowel tot het technisch personeel als tot de sterren en figuranten. Jean Parker koopt altijd hee- renhoedon, welke zij net zoo lang vervormt en mishandelt, tot zij haar staan. Gloria Blondell, een jongere zuster van de populaire Ame- rikaansche actrice Joan Blon dell, is door Warner- Bros ge contracteerd. Haar eerste film is „Accidents will happen". I. JPaderewski is ongetwijfeld de be roemdste pianist ter we - reld. Zijn naam was lange jaren op ieders lippen en er is wel geen enkele belangrijke stad in Europa, Noord- en Zuid-Amerika, Austra lië, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika of zijn machtig piano-spel heeft er geklonken. l)eze 7-5- jarige Poolsehe grijs aard, die thans rustig en teruggetrokken te Mor ges bij Lausanne in Zwitserland leeft, heeft zijn krachten niet enkel en u itsluitend aan de muziek gegeven, doch kan ook terugzien op een politieke loopbaan, welke, zij het ook min der brillant dam zijn muzikale carrière, toch langen tijd de aandacht van de wereld getrokken heeft, IJij is zelfs minister van buitenlandsche zaken en premier van Polen geweest en op het verdrag van Versailles staat zijn hand- teekening als vertegenwoordiger van dot land. r JAM Aardig is het verder te weten, dot zijn eerste op- E W 5 IC I treden in Londen volsla gen fiasco leed, doch dat Bernard Show, toen maals criticus aan een Londensch blad, hem hul digde als een genie. Het gevolg daarvan was, dat hij in de provincies een ge weldig succes had. Blijkbaar als een vergoe ding voor de miskenning, welke het oude Londen Paderewski aandeed, heb ben eenige filmproducen - ten aldaar den grooten pianist uit zijn rust naar het filmstudio gehaald en 'n film van hem gemaakt, waarin hij de hoofdrol speelt. Daarin vertolkt hij de Mondschein-Sonate van Beethoven, alsook eenige dooi- hemzelf gecom poneerde muziekstukken. De film is inmiddels ge reed en wordt door Ij. C. Barnstijn binnen kort uitgebracht, zoodat thans niet alleen enkele bevoorrechten zich erop kunnen be roemen dezen meester van de piano te heb ben gehoord, doch ook zij die slechts over heel bescheiden middelen beschikken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 34