LANGS DE MIDDELBURCSCHE SINGELS ZEEUWSCHE OMROEP 11 1\og altijd weer wordt het natuurschoon van de oude Middelburgsche singels en grachten gewaardeerd: dat bewijst er de voortschrijdende villahome. 'i l Éjjk Als complete buitens, zoo liggen er grootscheepsche villa's ver scholen in het weelderig geboomte van den stillen Seissingel. Linies Eendjes voeren staat nog altijd op het program van élke sin gelwandeling met de kleinen. Een stemmingsvolle waterpartij in 't nieuw ontstane villapark De Griff ioen, waar de hui zen door hel dunnende loover komen gluren. Rechts Bij den beken den molen aan den Poe- lendale-singel, waar een nieuw geit) aal gebouwd wordt. Hallo hallo Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Zeeuwsch-Vlaande ren, dat men een strengen winter ver wacht, omdat men in de buurt van Bier vliet en IJzendijke nu reeds een vlucht van ruim honderd vriesganzen waarge nomen heeft. De voorspelling wint aan waarschijn lijkheid, daar men in Aardenburg tien maal op één dag 'n smid met kachelpij pen heeft zien loopen en in Terneuzen 'n brandstoffenhandelaar met eierkolen Een phalanx Van kunstminnende Zeeuwen heeft zich schrap gezet ter verdediging van de verdwijnende klee derdracht. Van harte betuigen wij gaarne onze instemming hiermee. Wanneer wij alle maal de Zeeuwsche kap of het boeren- hoedje weer opzetten, zijn we hier on overwinnelijk. Eén dracht maakt im mers macht Uit 's Heer Abtskerke seint men ons, dat het den raad gelukt is, een model politieverordening samen te stellen inzake het vervoer van mest en aarde in de bebouwde kom. Een compromis werd bereikt na het wijze woord „Als ieder wat vallen laat, zal dit den bloei der gemeente uit eindelijk bevorderen". Vastgesteld werd ten slotte, dat de discussies over dit précaire onder werp zeer vruchtbaar waren geweest Te Heikant heeft de politie na ern stig onderzoek uitgemaakt, dat de geruchtmakende diefstal van vette konijnen gepleegd is door een tot nu toe onbekenden hond, die in staat is, deurtjes los te rukken. Door verschillen de hokzoekingen hoopt men den dader bij den staart te vatten en dan tot een bekentenis te dwingen. Handelaren, die van zoo'n viervoeter konijnen ge kocht hebben, worden in hun eigen be lang verzocht, dit bekend te maken per brief onder het motto waf-waf Een Goesch blad deelde dezer dagen officieel mee, dat na een kerkdienst tot veler verbazing in de collectebus een huissleutel werd gevonden, die nu bij den koster terug te bekomen is. Niemand beseft, dat dit het grootste offer geweest is, dat dien dag werd ge bracht ons is n.l. meegedeeld, dat be doeld gebruiksvoorwerp gegeven is door een gehuwd man, die voor het eerst van zijn leven den huissleutel meege kregen had. In de ganzenstad is het j.l. Zaterdag ook gebeurd, dat het verraste publiek op 'n gegeven moment achter het plaat selijk muziekkorps alle lieden zag hup pelen, die even te voren bij de Roode- Kruis-oefening zwaar gewond het zie kenhuis waren binnengedragen. De tijden van dr. Sequah keeren weer men geneest ze met muziek Noord-Beveland is compleet in rep en roer geweest over de vondst van een geheimzinnig geraamte, dat voor een voorwereldlijk monster werd gehouden, maar dat na deskundig onderzoek van een ouwen knol bleek te zijn. Men moet het den menschen niet al te kwalijk nemen op dit eiland waren tot dusver alleen hobbelpaarden bekend! Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 11