Zeeuwsche Sport 19 B.C.8.-Zeelandia 3-1. De jongste tweede-klasser in af deeling A, B.C.8. uit Souburg, blijkt reeds goed te zijn ingespeeld en wist van Zeelandia met 3-1 te winnen. Foto van het elftal. Als we de uitslagen en verrichtingen van Vlis- singen beschouwen en we bekijken de resul taten van Middelburg na het weifelend begin der hoofdstedelingen, dan mag de uitslag van j.l. Zondag voor den buitenstaander een verrassing zijn, wij waren geenszins verwonderd, toen we van dezen uitslag hoorden. Het spel van Vlissingen, zooals wij het althans zagen, rechtvaardigt geen kop- gang. Daarmee wil geenszins beweerd zijn, dat Middelburg een elftal heeft, dat in staat geacht moet worden, zich boven aan de ranglijst te hand haven. En als dit gebeurt, dan is het niet een meer dan middelmatige tweede-klasse-kwaliteit, welke dit doet bereiken, maar een gevolg van de zwakke samenstelling van de tweede klasse, welke zich zal wreken in de promotie-competitie. Intusschen is Middelburg na het minder goede begin resoluut opgemarcheerd naar de eerste plaats en men kan voor de reputatie van de groen-witte ploeg weer tevreden zijn. Vlissingen zal intusschen wel krijgs raad houden en deze eerste nederlaag als een vinger wijzing beschouwen. Als men nu de ploeg maar niet door elkaar gaat smijten. Als de voorhoede in één wedstrijd faalt in productiviteit, wil dat nog geenszins zeggen, dat ze onmachtig is. Interessant zijn de doelcijfers van de twee koploopers. Middelburg heeft rijkere dagen aan doelpunten gekend en 7 uit 5 is niet zoo mooi als we gewoon zijn. Daarentegen is een aantal van twee tegenpunten zeker het mooist uit de geheele ranglijst. Behalve Middelburg is nu ook Hero nog ongeslagen en als derde gegadigde voor de leidersfunctie een zeer gevaarlijk concurrent. R.B.C. dat zwaar onderaan zit, moest een flinke nederlaag slikken (1-5) en dat nog wel op eigen veld. De Roosendaalsche ploeg solliciteert ernstig naar het onderste plaatsje en wij in Zeeland willen graag afstand doen van de degradatie-wedstrijden. De Baronie en Breda volgen met 2 puntjes achterstand den stadgenoot op den voet. Er behoeft in de Breda- sche derby's niet veel te gebeuren, of ook zij worden candidaten voor de bovenste plaatsen. Dat het De Baronie ernst is, ondervonden De Zeeuwen j.l. Zondag. De zwarte Vlissingers zochten over ver schillende linies wat naar hun vorm en vooral ge brek aan tempo speelde hun parten. Het moet gezegd, dat een deel van deze ploeg hard werkte en aardig voetbalde. De daarmee bereikte resultaten werden echter grif teniet gedaan door het andere deel, dat te sloom en te laks optrad. Ook een speler kan van roem alleen niet leven en hij heeft zich evengoed in te spannen als de middelmatige. De Zeeuwen hebben toch een ploeg, waarmee zij zich kunnen redden, als het een beetje vlotten wil. Goes verloor van Breda en als men door den uitslag 2-4 na de aanvankelijke resultaten niet meer mocht weten, wat men aan Goes heeft, dan kan direct ge zegd worden, dat Goes meer verdiend had dan een nederlaag en op zijn minst aanspraak mocht maken op een gelijk spel. Een invaller-keeper, die op grove wijze blunders maakte, was oorzaak van den achter stand en dat hij na de rust fenomenaal verdedigde, maakt wel zijn reputatie goed, maar niet den uitslag. Weer eens een onfortuinlijke Goes-dag. Resten thans nog R.C.S. en Zeelandia, twee eon- Middelburg- Vlissingen '2-0. Voor dezen belangrijken wedstrijd be stand veel belangstelling, liet is gebleken, dat Middelburg iets sterker was en het wist met 2-0 te winnen, daarmee Vlissingen van de eerste plaats verdringend. Ben der Middelburgsche spelers trapt voor het doel van Vlissingen over den bal. currenten in de middengroep, die elkaar j.l. Zondag in Souburg partij hebben gegeven. R.C.S. werd daarbij overwinnaar en wat in den wedstrijd het meeste opviel, was het sublieme spel van den R.C.S.-middenvoor, die een partijtje voetbal ten beste gaf, dat de bewondering van vriend en tegenstander ver diende. Zeelandia moest met een verzwakt elftal zwichten en deze nederlaag is zeker niet on eervol maar ook met een volledig Zeelandia zou het een zware opgave geweest zijn, om uit dezen kamp winst te halen. Hulst herstelde zich tegen Biervliet en won met 4-1 op vreemden grond, o.i. wel wat laat, want de concurrentie gaat voort op het pad der overwin ning. Breskens versloeg althans Sluiskil, dat met verschillende invallers uitkwam, met 5-1. Axel en Terneuzen deelden de eer; met drie doelpunten ieder waren beide tevreden, maar niet voldaan. Oostburg kwam nog niet verder en nu was het IJzendijke, dat het met 3-0 onderaan wist te houden. De Vlissingen-reserves wisten de Zeelandia-dito's de baas te blij ven, terwijl Terneuzen 2 over Goesche Boys niet twijfelachtig zegevierde. Eiland Boys won nog met 5-2 van Hansweert, wat een mooie, maar niet onverwachte prestatie mag heeten. Zierikzee faalde voor de eerste maal en Boeimeer profiteerde hiervan. Overeen komstig de verwachting kwam een eiiul aan den Zierikzeesohen zegetocht. Burgh werd door Set geslagen en zoo kon Schouwen deze week geen winst boeken. Beide Zeeuwsche vereenigingen spelen in een Brabantsche afdeeling, maar een met namen, welke in Zeeland niettemin bekend zijn. Of heeft Alliance in de zui delijke tweede klasse A geen rol gespeeld, heeft Dosko niet tot de prominenten behoord f De wed strijden tegen de Zeeuwsche tweede-klassers op den Raayberg met een joelende tribune in twee kampen, het zijn prachtige herinneringen. Gndok kwam ook wel eens op Zeeuwschen bodem, terwijl Boeimeer er promotie-wedstrijden speelde enkele jaren terug. Een moment uit dezen wedstrijd. Aanval op het doel van Zeelandia. Axel-Terneuzen 3-3. In afd. 3 B is Zondag een voorname wedstrijd gespeeld tussehen Axel en Terneuzen, twee oude rivalen, die vroeger in de tweede klasse reeds hebben gespeeld. Voor deze ontmoeting bestond van zelfsprekend veel belangstelling en het spel eindigde gelijk, waarvan Bres kens profiteerde om steviger aan den kop te komen. Een moment uit de ontmoeting Axel-Terneuzen. Een der keepers in de knel. Het derde en laatste doelpunt, door Axel gemaakt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19