COLGATE DE MAN MET HET BEAEJWE MASKER [lijd blond blieven /n&cMiAe <éa<riofo?ï:.. cl ZWARTKOP SHAMPODOR Q "$£onrt-Spociaa£' Mijn lichaam mag geen Voor raadschuur voor Vet worden: Dragees „Negentien" 26 is ook voor 17 bereikbaar! Borstel Uw tanden regelmatig - minstens tweemaal per dag - met het krachtige, aromatische schuim van Colgate's Tandpasta. Het maakt de tanden stralend blank, zonder het tandglazuur aan te tasten en lost alle voedselresten op, die anders in scheurtjes en spleetjes tusschen de tanden achter blijven en vaak tandbederf veroorzaken. Bovendien houdt Colgate's - Tand pasta Uw adem zuiver en aangenaam van geur. In tubes van 25,40 en 65 cents. N V. IMPORT EN EXPORT MY. v/H WILMERINK 8. MULLER AMSTERDAM. Vervolg van blz. 23 Mannering trok een leelijk gezicht. Hij was nu zoover, dat hij bijna een hekel had aan de koelbloedigheid van zijn misdadig leven. Het was in som mige opzichten pikant, maar in andere opzichten walgelijk. Hij ging er nu echter mee door, tot hij genoeg bij elkaar had, om van zijn geld te leven zóóveel was zeker. Hij probeerde een bedrag vast te stellen, maar hij be greep de nutteloosheid van die poging. Zijn uitgaven konden in een jaar tijds dubbel of driemaal zoo hoog worden tenzij hij natuurlijk bij een karweitje tegen de lamp liep en een paar jaren in de gevangenis sleet. Die mogelijkheid deed hem niet aarzelen, wekte hem veeleer op. In het gevaar lag een prikkel, die tegen al het andere opwoog. Hij keek het lijstje van zijn afspraken voor de volgende veertien dagen na. Er waren maar twee dingen bij, die nadere beschouwing verdienden het diner bij Fauntlev lord Fauntley gaf een soort jaarfeest, dat door weelderigheid en door het gehalte der gasten alle concurrentie overtrof en het bal bij Ramon. Het feest van Fauntley kon hij al aanstonds schrappenMannering hield nog steeds vast aan zijn besluit, geen tweeden aanval op de kluis van zijn vriend te wagen. Bleef over het bal bij Ramon. Carlos Ramon was een Zuid-Ameri- kaansche veekoning en hij had het gedeelte van het Londensche publiek, dat vooral naar geld keek, stormender hand voor zich ingenomen. De rijk dom der Ramons was bijna legendarisch. Carlos bezat de grootste vloot veebooten in Zuid-Amerikamen beweerde, dat zijn kudden in grootte en kwaliteit den bezittingen der grootste Anglo-Ameri- kaansche maatschappijen naar de kroon staken. Mannering kende den man slechts oppervlakkig en voelde noch sympathie noch antipathie jegens hem. Dat bal zou letterlijk een parade der rijken worden en de meeste dames zou den elkaar met haar juweelen de oogen uitsteken of trachten de oogen uit te steken. Het was een lokkende kans; er zouden daar juweelen zijn tot een waarde van honderdduizenden ponden. Mannering begon opeens binnens monds te praten er kwam een idee in hem op. „Ezelmompelde hij, „ezel dat je bent En hij glimlachte. „Nu heb je je zooveel moeite ge troost, en je hersens zoo afgepijnigd," zei Lorna Fauntley medelijdend, „en nu zijn er toch nog twee pakjes bijna precies hetzelfde. Arme John." „Ik ben tenminste nog zoo wijs ge weest, niet als Harlekijn te komen," zei Mannering, nogal ter snede. Lorna lachte even. Zij had voor zichzelf het costuum van Spaansche danseres gekozen. Lorna zag er opvallend en voornaam uit Mannering vond althans, dat zij een heel eind boven alle anderen uitstak. De Karei de Tweede van Mannering kwam op 't bal driemaal voor, en over dit feit had Lorna haar leedwezen te kennen gegeven. Zij wist natuurlijk niet, dat Jimmy Randall en kolonel Belton hem in vertrouwen hadden mee gedeeld, in welk costuum zij verschijnen zouden, en dat hij van die kennis een onbeschaamd gebruik had gemaakt. Hij lachte dus en spotte wat met haar. Zij dansten met elkaar, tot een moderne grijp-wie-je-kunt-vertooning Lorna van Mannering verwijderde. Toen zag hij, dat hij danste met een Colum bine, wier oogen achter het masker van zenuwachtigheid getuigden. Hij bracht haar op haar gemak, maar was blij, dat zij wegglipte, toen de muziek een oogen- blik zweeg. Hij was liever niet gebonden op 't oogenblik. Hij bewoog zich geleidelijk naar den uitgang en hield voortdurend het oog op de pronkende menigte, die ter eere der Ramons bijeen was gekomen hij wilde er zooveel mogelijk zeker van zijn, dat niemand op hem lette. Hij merkte hier en daar een bekende op, maar gewoonlijk verborgen de costumes en de maskers de identiteit van de dansers. Het stukje extra-pikan terie, dat zich bij een Londensch bal altijd voordeed, als het door een vreem deling gegeven werd, kwam zeer duide lijk uit. De muziek was een beetje uitgelaten, er waren veel exotische costuums, de lach was ongedwongen, door de wijnen begunstigd. Mannering keek op de groote ver sierde klok in het midden van het plafond en zag, dat het elf uur was. Nog een uur tijd dus, voor de maskers werden afgenomen en men elkaar mak kelijk zou kunnen herkennen. Eén uur tijds om te werken. Véél was het niet. Hij glipte een kleedkamer in, met zijn oogen naar den grond. Oppervlakkige kennissen gingen langs hem heen, zon der hem te herkennen. Zijn groote. pruik, roodgemaakte wangen en liooge hals kraag vormden een voortreffelijke ver momming, maar hij was toch blij, toen hij de afgeslotenheid van een kamer bereikt had, zonder dat zijn naam was uitgesproken hij had 'n beetje gloeiend gezicht en zijn oogen schitterden. Hij glimlachte, terwijl hij zich van zijn costuum ontdeed en zich ontpopte tot Harlekijn. Dat tweede costuum had hij zonder eenig bezwaar onder het andere kunnen dragen, en niet één der aanwezigen op 't bal wist iets van die dubbele costumeeringwie 't. geweten had, had er nóg het doel niet van kunnen raden. Hij stak een sigaret op, deed zijn masker voor en verliet, de kleedkamer, met zijn jas over den arm en zijn hoogen hoed in de hand. Hij bereikte een der uitgangen van het gebouw, keek naar buiten, zag een half dozijn suppoosten en kruiers, maar twijfelde er niet aan, of hij zou ongehinderd en onherkend weg kunnen komen. De opwinding, die hem meermalen had vervuld aan het begin van een strooptocht, deed zijn hart bonzen, hij was ongeduldiger dan gewoonlijk. Zonder naar rechts of naar links te kijken verliet hij het gebouw. Op den Queen's Road wenkte hij de eerste taxi, die passeerde. Hij sprong er snel in en riep een adres uit „Mown Street 27, chauffeur, en vlug, ja V' De stem leek even weinig op die van meneer Mannering als de stem van meneer Mayle. Voor de donkere massa van het perceel Mown Street 27, IV. 1., stapte Mannering uithij betaalde den chauffeur zonder een extra-hooge fooi te geven en keek den wagen na, tot hij in !t donker verdween. Toen keerde hij zich om. Een vreemde, bijna onnatuurlijke stilte vervulde de lucht. I en vooral niet donkerblond worden dat wenscht U natuurlijk ook! Hier is het middel: Wascht Uw haar iedere week met de bijzondere soort "Blond - Speciaal" de moderne, alkali- en zeepvrije Zwartkop "Shampodor". Uw haar blijft blond, ge zond en mooi, de golf valt hierdoor veel beter en houdt langer. Reeds de eerste proef toont U het verschil duidelijk! "Shampodor" voor iedere haarsoort en "Blond-Speciaal" per pakje 20 cent. Beide soorten ook "vloeibaar" in flacons van Fl. 0,35, 0,85 en 1,25! Verlangt bij Uw kapper een haarwas- sching met 'Zwartkop Non-Alkali de geconcentreerde Shampodor r! Ill gc^aVanc/eetd a//cali-uty. Spijzen dienen voor den op bouw en voor het krachtig houden van het lichaam. Wat daarvoor niet gebruikt wordt, moet het lichaam afschei den. Dikwijls gebeurt dit niet, maar dan vormen zich storende vetmassa's. De bekende Professor Dr. med. Hans Much heeft na grondige onderzoekingen een spe ciaal praeparaat samengesteld, dat de darmfunctie weder in gezonde banen leidt en daarmee de ab normale vetafzetting tegengaat. Dit speciale praeparaat is onder den naam in den laatsten tijd algemeen be kend geworden. Een zuiver natuurproduct. Prijs Flac. a 40 stuks f 1.25 Te verkrijgen bij Apoth. en Drog. Hoofddepöt: Den Haag, Dr. H. Nanning, Korte Poten 7a.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26