PUROL Silvikrin tyui&ng/ioeien ct&Cn Miilioenen Levertraan Na 15 jaar sukkelen met astlima nu de oplossing gevonden Bescherm Handen en Gelaat met Purol. 28 Silvikrin Lotion verfraait het haar. Bovendien voedt en versterkt ze de haarvormende weefsels en de haarwortels. Gebruik ze voor de dagefijksche verzorging van Uw haar; zij bestendigt de gezond heid van de hoofdhuid, voorkomt haaruitval, bevordert den groei en bestrijdt de roos. U slaapt. De eenige Haar Lotion met Neo-Silvikrin de natuurlijke haarvoeding. ƒ1.25 In alle goede zaken. Hij is in den groeiMevrouwen dan, 't is winter, de jongen heeft hard Miftioenen Levertraan noo dig. Dan komt het wel in orde. K inde ren in den groei, ótle kinderen, heb ben Miilioenen 'Levertraan noodig in het gure jaargetijde. Het is een bakerpraatje, dat levertraan alleen moet worden ingenomen, als het vriest. NU is het de tijd. In alle R-maanden, dus van September tot April, heeft Uw kind Miilioenen Levertraan noodig. Miilioenen Levertraan uit kabeljauw-lever, de beste ter wereld, 2% maai sterker dan andere, aangenaam van smaak èn de voordeel igste. Groots Fleschf.f| Dubbele Flesch vooreen maand OUc Veel voordeeliger «JUc 3 x meer vitaminen De beste voor Uw kind bonzen van zijn hart tegen zijn ribben, bleven nog jaren in zijn geheugen. Hij stond doodstil, den man in de oogen starend. Zijn passieve houding deed den ander aarzelen, scheen het. Hij bleef staan, anderhalven meter van Mannering en de revolver bewoog zich dreigend. „Geen malle kunsten," mompelde hij, half binnensmonds. „En neem nu dat masker maar af, vrind." Mannering's brein werkte gejaagd, om een uitweg te vinden maar hij ver roerde zich niet. De stem van den ander klonk vinniger. „Als je 't niet omlaag doet, schiet ik," beet hij. Mannering bracht het tot een lachje, al ging 't hem niet van harte. De klank galmde vreemd de kamer door, het bracht onzekerheid in den geest van den tegenstander. De korte, stompe vingers grepen vaster om de kolf van de revolver. „Ik heb je gewaarschuwd. be gon hij. Mannering's hart klopte nu rustiger. Hij handelde zooals hij gewild had hij greep de eenige overblijvende kans den ander zenuwachtig te maken. Man nering's zwijgen bracht hem van zijn stuk. De revolver beefde. Dreigen was één, maar inderdaad den trekker over halen was iets anders. „Neem je masker af De man sprak met meer stemverheffing. „Hoor eens, vrind. Mannering's rechterhand ging naar zijn masker, een gebaar van onder werping. Hij frommelde er even aan, terwijl de ander scherp toekeek. Mannering had intusschen voort durend den afstand berekend. Eén meter vijftig. als hij sprong, kon hij den man bereiken. Het zou er om gaan, of hij zou kunnen beletten, dat de revolver afging, maar dat risico moest hij wagen. Hij spande de spieren van zijn beenen en onderwijl begon hij inderdaad het masker van zijn gezicht te verwijderen. „Goed," mompelde hij dof, „als 't niet anders kan Bij het woord „kan" sprong hij. Die kwart seconde leek een eeuwig heid. Hij hoorde den man een schreeuw geven, zag de revolver omhoog gaan, plofte zijn vuisten in dat breede gezicht, voelde den stoot, hoorde den kreet van pijn van den ander en hoorde den knal van de revolver Een vlam flitste vlak voor zijn oogen, hij voelde een fel branden in zijn schouder. De revolver kletterde op den vloer, de. man wankelde versuft achter uit. Mannering's vuist trof opnieuw zijn gezicht. Hij sloeg regelmatig, bijna automatisch toe. De eene helft van zijn brein was geconcentreerd op het gevechtde andere helft werkte aan het naaste probleem hoe te ontkomen f Dat revolverschot moest buiten ge hoord zijn. Als het hnis omsingeld was, als nieuwsgierige omwonenden of een passeerende politieagent den knal ge hoord hadden, stond hij er heel leelijk voor. In ieder geval was spoed de hoofd zaak. Hij mocht geen seconde verliezen. De man vocht voortdurend koppig terug. Zijn vuist raakte Mannering in de maagstreek. Mannering hijgde en wag gelde achteruit, zich zoo goed verdedi gend als hij kon. Hij was in een seconde weer bij en weerde een wilden aanval van zijn woedenden tegenstander af toen zag hij zijn kans. De man had de voorzichtigheid vergeten, heel even was zijn kin ongedekt. Mannering legde heel zijn kracht in den stoot. Zijn vuist raakte de kin van den waker, de man deinsde achteruit en zakte toen neer met een zwak gekreun. Mannering's knokkels waren geschaafd, de pijn in zijn schouder was bijna ondraaglijk. Maar zijn tegenstan der was bewusteloos - hij had den slag gewonnen. Mannering keek snel rond, de straal licht van zijn lantaarntje priemde door het donker. Hij vergewiste zich, dat hij onder den strijd niets had laten vallen, maakte zijn blauwe masker weer vast en ging toen naar de deur. Van buiten drong het geluid van voet stappen tot hem door. Toen hij de trap afsnelde, zonder gerucht, zag hij het schijnsel van een zaklantaarn door het paneelraampje van de voordeur. Er achter werd hij, heel vaag, den helm van een politieagent gewaar. De klopper op de voordeur sloeg neer, galmend dooi de hall. Mannering vloekte binnens monds, want zijn eenige uitweg was nu de achterdeur, hij had geen tlauw idee, hoe het hnis in elkaar zat hij had toch nog geen voldoende voorbereidselen getroffen. Hij sloeg er een slag naar, holde een gang naast de trap door, gooide een deur open, kwam door een kamer met boeken langs alle wanden, door een tweede, kortere gang en toen in een keuken. Hij zag daar een deur, rende er heen, en hoorde onderwijl gebons op de voordeur, den galm' van opgewonden stemmen. De achterdeur was op slot. Manne ring trok de knippen weg, bijna koort sig van gejaagdheid, met zweet op zijn voorhoofd. Eindelijk had hij de deur open En toen, een seconde lang, stond hij stokstijf, en was hij ervan overtuigd, dat hij verloren was. Een politieagent klom juist over den muur aan den achterkant van het huis, en reeds begon de helm van een tweeden gerechtsdienaar boven de steenen uit te komen. Hij zat in de klem aan die -mogelijkheid had hij niet eens gedacht. Wat was hij een uilskuiken Maar zijn geest werkte snel. Nu hij voor dit nieuwe probleem stond werd hij uiterst kalm en bezonnen. Hij hield zich stil, in de schaduw van de keuken, en liet zijn hand in zijn zak glijden, om de greep van het gaspistool, dat hij altijd bij zich had. Het was geen tijd voor halve maatregelen. De agent liet zich op den grond neer komen, struikelde, herstelde zijn even wicht en holde naar de deur. Nummer twee volgde hem snel. Mannering wachtte, tot de eerste nog slechts een kleine twee meter van hem af was, kwam toen uit het donker tevoorschijn. Duidelijk kwam de kreet van ver bazing uit den mond van den agent, maar bliksemsnel verhief hij zijn gum mistok. Mannering kon dien duidelijk zien. „Ik zou me maar overgeven," waar schuwde hij. Ten antwoord richtte Mannering zijn revolver. Wordt vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen inet een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, rs Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62^4 per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 |>er kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van posts abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142 Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27, Telef. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VL1SSINGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. De heer M. van D. te Treebeek schrijft ons, dat hij eindelijk een middel tegen asthma heeft ge vonden. „Mijn vrouw," zoo schrijft de heer van D., „heeft baat gevon den bij de Adozo-tabletten tegen asthma. Ma 13 lange jaren suk kelen hebben wij nu een middel gevonden, dat verlichting brengt. Wij bevelen de Adozo-tabletten dan ook iederen asthmalijder ten sterkste aan." Dit nieuws zal elke asthma lijder ongetwijfeld met vreugde begroeten. Eindelijk is er dan door de wetenschap een middel gevonden, dat snel verlichting brengt. Duizenden asthmalijders, waarvan velen reeds tientallen jaren aan deze kwaal leden, be tuigden hun groote tevredenheid over de Adozo-tabletten. Zij zeg gen, dat de Adozo-tabletten de grootste verlichting geven in den kortsten tijd tegen den laags ten prijs- De Adozo-tabletten zijn thans overal verkrijgbaar, bij eiken apo theker of drogist. De prijs is f 1. per 9 tabletten en f 2.50 per 27 tabletten^ Dit verzachtende, geneeskrach tige, huidversterkende middel verleent U een jeugdige, natuur lijke, frissche teint, houdt Uw huid gezond, gaaf en soepel en brengt verzachting en genezing indien ze schraal, ruw of rood is. Naast Purol-geel is thans ook Purol-wit verkrijgbaar. Deze wrijft onzichtbaar uit en is daar om voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij de verzorging van handen en gelaat. Beide in doozen van 30 en 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 28