GRAZIGE WEIDEN r"1*-**"* - mm V De hemelpoort, waa/rdoor de Heer, uitgeleide gedaan door den engel Gabrièl en de andere hemelbewoners, herhaaldelijk afdaalde, om de aardbewoners te gaan bezoeken. Een scène uit „Grazige Weiden". Noach controleert aan de hand van de door hem opgestelde lijst de dieren die de ark binnengaan. Deze kinderlijke ne gerfantasie van den hemel, gemaakt naar het beroemde tooneehstuk van Mare Connelly, is misschien wel een van de beste filmswelke de laatste jaren uit het filmparadijs kwamen Hoofdschuddend werd eertijds het bericht ontvangen dat het frivole Hollywood er toe was overgegaan het teere onderwerp The Green Pastures te gaan verfilmen, leder was bang dat de zoo luid gereclameerde decadentie van het filmland er een wrange, venijnige humoreske van zou maken. Het is dan ook een verrassing en een openbaring tegelijk, dat, nu de film voor ons ligt, deze van een voor name, verheven allure is en zij een grootschen indruk nalaat op ieder, die haar ziet. De pure Otto Kruger speelde eens de rol van een waanzinnige zoo overtuigend, dat hij voor een on derzoek voor de New Yorksche psychopaten- sommissie werd gedaagd Volgens Franz Lederer, die in de Colurabiafilm „It 's All Yours" niet minder dan dertig verschillende cos- tuums draagt, zijn de volgende man nen de bestgekleede ter wereld Adol- phe Menjou, filmacteur Anthony Eden, Engelsche minister van Bui- tenl. Zaken Jimmy Walker, ex-bur gemeester van New York F. D. Roo- seveldt jr., zoon van den U.S.A.-pre- sident Valentin Parera, echtgenoot van Grace Moore en de tenniskam pioen Fred. Perry. fantasie van simpele negerkinderen heeft in deze film vorm en ge stalte gekregen. Het Godsbegrip is voor hen de personificatie van een super-edel mensch, die in een tuin van over vloed met heerscharen van tevreden menschen toeft en leeft. Het is een beeld-geworden gedach te van primitieve men- schenkinderen, doch daarom juist zoo eerlijk, zoo klaar en zoo zuiver. De film is van een aangrijpenden eenvoud, zonder valsche senti menten of wanstaltigheden, zoodat elk eerlijk denkend mensch er ten diepste door zal worden ontroerd. Aan Marc Connelly, den auteur, aan William Keighly, die met hem de regie voerde, aan Eex Ingram, die met groote waardigheid de voornaamste rol vervulde, aan alle medespelenden en zelfs aan de Warner Bros, die deze film heeft uitgebracht, brengen wij, naar mate van hun verdiensten, dan ook een oprecht en welge meend eere-saluut. Rose Stradner is een Weensch meis je, dat onlangs met een groot con tract naar Hollywood werd ontboden. Haar filmnaam luidt Andra Marlo en de eerste rol, die ze vervult, zal zijn als tegenspeelster van Ed. Robinson in „De Laatste Gangster".

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 29