Hoe rijk aan afwisselende gebeurtenissen de Afri- kaansche geschiedenis in het algemeen en die van Marokko in het bizonder moge geweest zijn en of schoon het oorspronkelijke Lybische en Berbersche element zonder ingrijpende veranderingen is blijven voortbestaanvan de voor historische tijden tot op den dag van heden heeft toch de Europeesche in casu de Fransche in vloed zich op menig terrein laten gelden. He Marok- kaansche ,,sehoone", die op de linksehe foto in het knus-gezellige home een tikje ironisch op 't vlam metje" voor haar ,,Abas zit te wachten, is er een levend getuigenis van. Rechts Elke Europeaan, die Marokko bezoekt, heeft er natuurlijk niet de minste moeite mee om in den eersten den besten modernen bakkerswinkel zijn knapperige broodje te krijgen, net zoo goed als ergens op de Parijsche boulevards. Dit belet niet dat er hier en daar van die typische oude volksovens zijn blijven bestaan, waar iedereen zijn klompje deeg kan laten bakken in den vorm, die hem het meest gewenscht voorkomt. Onze foto toont eenige van de ..vaste" klanten, die wachten op wat er zoo dadelijk uit den. enten komt. Carthago. Wat een wereld vol herinneringenligt er in dien naam. Hoogtepunten en diepten der geschiedenis Volken gingen voorbij, maar Carthago verrees uit zijn puinen, zoo niet met de oude macht, dan toch met iets van den ouden glans van weleer. Geen stad is wellicht grondiger verwoest geworden dan Carthago, wier steenen werden versleept naar Pisa, Genua, Venetië, Rome en t&l van andere plaatsen. Waar eens de houten wielen der Bomeinsehe wagens ratelden, rollen thans echter de rubberban den van het moderne ver voermiddel en wandelt de ,,geburnousde" Arabier statig en indrukwekkend door de straten, waar de zelfde oude zon haar eeuwig spel speelt van licht en schaduw.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 3