I KENNIS VERWERVEN OM EEN GOEDE TOEKOMST TE VEROVEREN! U bent misschien niet helemaal met Uw werkkring tevreden en U mist de kennis om promotie temaken? Spiegel U dan aan de A.S.S.O.-cursisten en volg hun voorbeeld. Zij verwierven in hun vrije tijd allerlei vakkennis en ontwikkeling en zo kwamen zij vooruit» omdat goed onderlegde mensen in elke werkkring een streepje vóór hebben. En al hebt U alleen de lagere school bezocht, tóch kunt U alles leren, wat U ter positieverbetering nodig hebt! Begin als volgt: raadpleeg onderstaande cursussenlijst. Wat zoudt U daarvan willen worden of leren? Overleg dat bij Uzelf en deel het ons mee, door middel van onderstaande bon, in gesloten enveloppe, gefrankeerd met 5 cent, of per brief. Dat kost U 5 cent porto, maar U krijgt dan gratis de meest volledige gegevens over een studie, waarmede U zich tal van toekomstmogelijkheden kunt scheppen. Laat hier geen gras over groeien, handel direct! A.S.S.O.-cursussen zijn duidelijk en gemakkelijk. Het lesgeld is laag en alle boeken, atlassen, teken- behoeften enz. ontvangt U GRATIS! A-cursussen voor heren: kommies, politie-diploma, marechaussee, militaire politie, leerling-verpleger, be steller, hulpkeurmeester (voor slagers), keurmeester van waren, verkoper (algemeen, textielbranche, krui deniersbranche), warenkennis, filiaalhouder, etaleur, modern reclameschrift, reiziger, administrateur, notaris klerk, makelaar-taxateur, inspecteur verzekeringsmij., varia-verzekering, directeur van een woning- en assurantiebureau. B-cursussenvoor dames en herenpraktijkdiploma boekhouden (dubbelboekhouden), handelskennis, han delsrecht, statistiek, handelsrekenen, boekhouddiploma's ..Mercurius" en Vereniging van Leraren", Ned. Taa', Frans, Duits, Engels; Nederlandse, Franse, Duitse en Engelse handelscorrespondentie, stenografie (systeem ,,Groote"), spreken in het openbaar, rekenen, meet kunde, aardrijkskunde, alg. ontwikkeling, belastingrecht, belastingconsulent, handschriftverbetering, beschavings- leer (goede omgangsvormen), eerste hulp bij ongelukken. Voor dames I leerling-verpleegster, verkoopster (algemeen, textielbranche, kruideniersbranche), warenkennis, filiaalhoudster, etaleuse, modern reclameschrift, reizigster, privé-secretaresse, kinderverzorgster, kinderjuffrouw, assistente bij een dokter of tandarts. C-cursussenreclame-tekenaar, bouwkundig-teke naar, machine-tekenaar, electrotechnisch-tekenaar, scheepsbouwkundig-tekenaar, meubeltekenaar, chauf feur-monteur, autotechniek, auto-expert (voor verze keringsinspecteur en taxateur), auto-dieselmonteur, electriciën, electrotechniek, sterkstroommonteur, di ploma V.E.V., zwakstroommonteur, diploma V.E.V., lijnwerker-telegrafist, erkend installateur, diploma V.E.H.I., radio-monteur, radiotechniek, lasser, las techniek, machinist (voor stroom-, motor- en electrisch bedrijf, voor de officiële diploma's land- en scheeps- machinist), koeltechniek, vliegtuigmecaniciën, vlieg tuigtechniek, verwarmingsmonteur, verwarmingsin stallateur, smid-bankwerker, constructie-bankwerker, erkend gasfitter, erkend waterfitter, loodgieter, ad- spirant bouwkundig-opzichter, bouwkundig-opzichter, betonbouw, wegenbouw, filmoperateur, fabrieks- bedrijfsleider, enz. ASSO INSTITUUT VOOR SCHRIFTELIJK ONDERWIJS Dir. J. van der Bij, Hoofdonderwijzer NIEUWEPLEIN 31, BIJ HET STATION, ARNHEM rnlichtinainlichtingen bon. Ik verzoek, zonder enige P omtrent de cursus voor Naam Straat en nummer Leeftijd~- Woonplaats f „Gefeliciteerd met dit officiële vakbrevet! Nu heb je de kennis om promotie te maken en in het vak vooruit te komen! Dat brevet kan je ook te pas komen met het oog op de nieuwe wet betreffende vestigingseisen voor de middenstand." ..Vier jaar doe ik hier nu boodschappen, mijnheer, en af en tc help ik in de winkel. Maar heb ik hier wel vooruitzichten? „Daarvoor zou je handelskennis en vakkennis moeten hebben. Dat moet je leren. Schrijf eens naar de A.S.S.O. om een geschikte cursus." Een brief om inlichtingen wordt direct gepost. Ledige uren zijn nu gevuld met interessante studie. Al heel snel brengt de A.S.S.O.-cursus hem de nodige kennis bij. Het A.S.S.O.-prospectus bevat alles over de cur sussen, die verkoopkunde, warenkennis, handels kennis, boekhouden, correspondentie en handels recht behandelen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 40