TONICUM NOURY MACHINEMENSCH HALF ELFBLOOKERT'JD M AA U (4 DOOR JOHN REDWOOD Gezondheid is méér dan alleen een stralende glimlach en een frisch uiter lijk. Gezond zijn beteekent: de kracht, om ondanks de dagelijksche taak nog lust te hebben in ontspanning. Om de kleine zorgen des levens blijmoedig te kunnen trotseeren. Laat Tonicum Noury U helpen. Minder „zenuwen", meer weerstandvermogen, meer ener gie! Eén theelepeltje vóór den maaltijd. f 1.50 per flacon. Dubbele flacon f 2.25. Fabr.: N.V. Nourypharma, Deventer Zoo lang de voorraad •trekt wordt de Blooker Kunstkalender gratis franco toegezonden Blooker verstrekt tijdelijk bij den aankoop van 1 Kg. Blooker s cacao een prachtigen Kunstkalender, een juweeltje voor de huiskamer I U hebt de benoodigde etiketten vast en zeker al heel gauw bij elkaar! De Blooker Kunstkalender bestaat x I 9 uit 6 bladen, alle reproducties in natuurlijke kleuren v v van schilderijen van moderne meesters en reclame j komt er heeleraaal niet op voor! Biooker'i Daalder» Cacao of van een daarmede gelijkstaan de hoeveelheia etiket ten van pondsbusten, half pondsDussen of ont hutsen Ook de boven lipte» van de Cacao- cartons (waarop het fa brieksmerk voorkomt I) kannen gebruikt wor den, om aan te toonen, dat men 1 Kilo Blooker Cacao gekocht heeft. De inzending wordt in elk geval op 27 Dec. 1937 gesloten. Het verdient dus aanbeveling de eti ketten enz. zoo spoedig mogelMk ln te zenden aan Hooker's Cacao fabrieken, Amsterdam. Ontmoet de Amerikaanfiche Gyna mede op vliegveld. 3 uur namiddag. Beslist verrassing. Ip. Gritley, president van 't „World- Wide-Film-News''-concern, las liet Telegram luidop, voordat hij het min- ichtend over zijn bureau wierp. „Wie komt er met die Gynamede, mevrouw Saunders T" vroeg hij. Zijn secretaresse keek vlug enkele papieren door. „Gezant Holdenstein hij is „Vliegende gezanten bah...." -inderbrak Gritley haar. „De markt is ermee overvoerd. Heb jij ooit een gezant ergens te voet naar toe zien gaan Wie nog meer V' „Anders niemand, mijnheer, die de moeite waard is." Zij nam het telegram op. „Hebt u gezien dat het aan u persoonlijk is geadresseerd, mijnheer Gritley 1" Gritley glimlachte grimmig. „En geen handteekeningeen oud foefje jammer van het geld dat eraan verspild is. Dat is alles." „U bedoelt dus. dat wij niemand naar het vliegveld zullen zenden vroeg mevrouw- Saunders bedeesd. „Nee zend Cabell." „Mijnheer Cabell heeft vanmiddag vrij, mijnheer." Gritley zette een paar groote oogen op. „Dan moet hij morgen maar vrij nemen. Sapperloot, kan ik dan niets aan jé overlaten f" Mevrouw Saunders zweeg een oogen- blik. Dan vroeg ze zacht „Moet ik hem opdracht geven de geluidsopname-appa raten mee te nemen en voor een assis tent te zorgen V' „Niets van dat allemaal I Meen je dat ik de groote trom zal roeren voor de eerste de beste tweede rangs-actrice of society-matrone, die tuk is op goedkoope publiciteit Dat is precies het soort dat dergelijke dingen zendt." En niet een nijdig gebaar verdween bet verkreukelde telegram in de papiermand. Het was koud en mistig op het vlieg veld en de gierende wind scheen zijn best te doen om den camera-man van de been te zwiepen. Het was ongeveer drie uur. Bruce Cabell was druk bezig met het instellen van de lens van zijn apparaat, toen een slank jongmenseli uit het restaurant van het vliegveld snel in zijn richting kwam. „Hallo, Bruce Het was een groet waarin verwondering klonk. „Hallo, Lanky," antwoordde de ander terloops, „wat heb je voor nieuws, ouwe jongen Iets bizonders omtrent de Gynamede f" Lanky schudde zijn hoofd. „Alleen die gezant, maar ik meende dat zulks van véél te weinig belang was om de „World-Wide" te interesseerent" Ofschoon Lanky van de Globe-Film News vakkundig bezien Cabell's gevaarlijkste concurrent was, had hun persoonlijke vriendschap nooit daar onder te lijden gehad en Bruce wist dat de lange camera-man de waarheid sprak. Cabell floot een deuntje. „De ouwe heeft een wenk gekregen Maar ik weet geen enkele bizonderheid." „Kan niets van beteekenis zijn," spotte Lanky, „als men er jou alleen op afstuurt." Bruce Cabell fronste. „Dat heb ik mezelf ook al verteld. En dan te bedenken dat ik daarvoor mijn vrijen namiddag moet opofferen en eeu voetbalwedstrijd missen Naar de pomp met dat geheimzinnig gedoe van den ouwen Gritley. Hij wordt met den dag erger en joost mag weten wat iemand zoo buitenissig kan maken Lanky duwde een stuk kauwgum achter zijn kiezen en kauwde bedacht zaam jaren geleden had hij op zijn beurt voor de World-Wide gewerkt, totdat hij het met mr. Gritley aan den stok had gekregen en hun wederzijdsche connecties hadden opgehouden. „Wat dèt betreft," zei hij temerig, „kunnen de meeningen nogal wat uiteenloopen. Sommigen zeggen dat Gritley maar één ambitie had, nl. het grootste nieuws- concern ter wereld in handen te krijgen en dat hij, nu hij het inderdaad hééft gekregen, geen raad meer weet met zijn overschot aan werkkracht behalve om alle eventueele lichtpuntjes in jullie arme drommels uit te dooven. Anderen daarentegen houden vol dat hij afge takeld is sinds zijn dochter vijf jaar ge leden van huis wegliep wat ik haar heelemaal niet kwalijk kan nemen maar ik heb zoo'n idee dat zijn vrouw daar achter zit je moet niet vergeten, dat zij een hekel heeft aan films en dol is op de boeken van Dickens, terwijl Hij zweeg plotseling, hield op met kauwen en riep „Nou, tot ziens." Daarop verwijderde hij zich snel. Bruce Cabell glimlachte en keek naar de lucht. Het geluid, dat Lanky's ontboezemingen had onderbroken, zwol sterker aan, maar het vliegtuig bleef nog steeds onzichtbaar achter de laag hangende wolkenpakken. „Beroerd vliegweer," mompelde Bruce. Het gedreun der motoren van het on zichtbare vliegtuig klonk zwakker. Het was haast niet mogelijk de richting van het geluid te bepalen. De piloot scheen moeite te hebben om het veld te vinden. Plots zag Bruce het toestel door de wolken breken een enorm gevaarte, dat vlakbij was, laag vloog, tè laag naar het leek. Het toestel was den rand van het veld al voorbij en moest over een groep boomen om het landingsterrein weer te kunnen bereiken Zelfs terwijl Cabell keek hoe het vlieg tuig naar boven klom om over de boo men weg te komen, stelde hij zijn ca mera in om het moment der landing vast te leggen. Hij zag het vliegtuig, dwars door een aantal dunne mist slierten, een ondeelbaar oogenblik boven de hoornen hangen. Het leek of de machine door de hand van een reus werd vastgehouden en of die hand plot seling het gevaarte losliet. Want het vliegtuig dook naar beneden en de neus was naar de aarde gericht. Een vleugel schrompelde krakend en kreunend in een, de romp maakte een halven draai en bleef stil liggen als een gewonde vogel. Een oogenblik was het benauwd- stil en toen schoot een geweldige steek vlam uit de wrakstukken op. Bruce Cabell had zijn camera auto matisch op het vliegtuig gericht en elk onderdeel van het gebeuren vastgelegd. Nu liep hij nader om van kortbij eenige opnamen te maken. Hij voelde als het ware een dubbele persoonlijkheid in zich de eene was ten prooi aan de schokkende gewaarwordingen die een gewone toeschouwer bjj zoo'n ramp ondervindt, de andere -de filmopera teur bleef kalm en aandachtig, van top tot teen ingesteld op het „nemen" van een interessant gebeuren. Leden der reddingsbrigade vlogen hem voorbij hij draaide zijn camera om en filmde snel hun gestalten en

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 14