Dat is onze oogst van pompelmoezen. Hechts Een Gapingsch vergezicht wit een laat- bloeiend villatuintje. En juist nu de meeste akkers al weer grauw en kleurloos liggen uitgestrekt tusschen het geboomte van de polderdijken de oogst is binnen en de grond ligt al geploegd te wachten op 't nieuwe zaad nu treft u des te meer de feestelijke kleur, die de berfstbloei nog verleent aan tuintjes en boven van buitenhuisjes en boerderijen. In geen jaren zijn de weervoorspellingen voor October zoo somber en is er de zonneschijn zoo over vloedig geweest. De zomer is haast ongestoord blijven voortduren en daarmee onze lust in uit stapjes te voet, per fiets of auto. En het loont de moeite, van die laatste zonnige dagen te profiteeren om ons te vergasten aan deze treffende schoonheid van ons bekoorlijk gewest. Natuurlijk, Walcheren, Zeelands tuin, spant de kroon. En nu denken we niet op de eerste plaats aan de streek van grootsch natuurschoon, aan de buitens en bosschen van Domburg en Oostkapelle, die Walcheren dien eerenaam bezorgden. Neen, we hebben evengoed het oog op die eenvoudige land- bouwdorpen, rondom in de onmiddellijke omgeving van Middelburg, waar elk simpel huisje, villaatje of boerderijtje nu schuil gaat in een schat van herfst bloemen, dahlia's en tros-chrysanten, in een gloed van vlammende, rosse kleuren. Of u er de kinderen naar school ziet stoeien, een frisch deerntje haar kleedjes kloppen, een Walcher- schen ouderling zijn pijpje rooken, een boerin haar paadje wieden heel het leven gaat er zijn gang tegen dien gloeienden achtergrond van overdadigen, laten herfstbloei. Ja, zoo te mogen leven 't is niet voor niets, dat onze boeren levenskunstenaars zijn Een wandeling door Ga- pinge is een lust, wanneer de tuintjes er vol staan met deveelkleurige dahlia' s En kont dan ns in Ut. Laurens, waar de villatuintjes leedijveren in pracht en kleuren. Groeien ze bij u ook zoo groot als bij ons in St. Laurens

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19