Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 26 Hallo hallo Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. In den raad van Oudelande is ge klaagd over de slechte verlichting. Met algemeene stemmen is toen be sloten om 'n lantaarn bij het kerkhof te plaatsen. Men denkt daar zeker, dat, wanneer de automobilisten eerst het kerkhof maar voorbij zijn, het levens gevaar voor hen dan geweken is Uit Middelburg meldde men ons, dat de politie op heeterdaad een man be trapte, toen die door '11 raam wilde klauteren van het consumptielokaal op het sportterrein aan den Nadorstweg. Als verzwarende omstandigheid geldt, dat deze man kort tevoren het politie bureau verlaten had, waar hij zijn roes uitgeslapen had. Dat is onjuist. Bij zoo'u toestand be hoort juist de Nadorst Te Souburg heerscht er onder de voet ballers een opgewonden stemming, om dat de penningmeester van hun club er met de kas vandoor is gegaan. Niet sportief. Zelf altijd groot gaan op reuzeuschoppen en fijne voorzetten en nu geen aanmoedigend woord voor den kameraad, die een goeden slag sloeg B. en W. van Goes hebben den raad voorgesteld om het personeel van den gemeente-reinigingsdienst geen extra vergoeding te geven voor het voederen der paarden, daar dit niet als overwerk te beschouwen is. Ingrijpen was hier noodiger waren al beambten, die om honorarium vroe gen voor het smeren van hun dienst- fiets De kommiezen te Sas van Gent hebben aan de grens de hand weten te leggen op een Rotterdammer, die een buikgordel vol dynamiet om had. De bona-fide-athleten moeten ver rukt zijn over die aanhouding. Men heeft nl. goede reden om te veronderstellen, dat bedoelde man het plan koesterde het wereldrecord-hoog springen op zijn naam te brengen De omgeving van Wolfaartsdijk wordt onveilig gemaakt door een „spook", dat zich er op toelegt om voorbijgangers een schrik op het lijf te jagen. Om hier een eind aan te maken zullen alle mannen, die met een kwade vrouw getrouwd zijn, als vrijwilligers worden opgeroepen. Zij immers zijn aan nare spoken gewend Op Noord-Beveland wordt in 'n be paalde gemeente geklaagd over het feit, dat men den burgemeester niet meer ziet. Secure zielen controleeren de rubriek „Gevonden voorwerpen" in de bladen reeds De Zeeuwsche mosselkweekers wor den steeds ontevredener. Vooral die te Bruinisse zijn compleet opstan dig. De autoriteiten probeeren van alles om hen in hun schulp te doen kruipen, maar het eigenaardige is, dat dit juist bij de kleine kweekers het moeilijkste gaat Een propagandiste van 'n wasch- middel heeft te Heinkenszand zoo lang gedemonstreerd, dat 'n deel van haar gehoor in Morpheus' armen lag te snurken. De dame zal carrière kunnen maken in dienst van een slaappoederfabriek Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren Ook in Yerseke is 't nu druk met den mossel-aan roer tint geeft weer wat vergoeding roor den terugslag in de oestercultuur. liet zinken van de Penshurst heeft in hel kanaal van Gent naar Neuzen heel wat drukte teweeg gebracht. Aan de Schorebrug worden nu de aard appelen van de Zeeuwsche polders afge leverd: daar worden ze per schip verder vervoertI naar de stad. Zijn honderdste verjaardag is voor den heer P. Vermaas te Goes een ware huldigingsdag gewordenloco-burgemeester van Melle en de gemeentesecretaris van Ballegoyen de Jong kwamen hem nantens het gemeentebestuur gelukwenschen. De bietencampagne is tn vollen gang en aan de Sas van Gentsche suikerfabriek ■stapelen de voorraden zich hoog op. Vlissingen heeft een ondergrondsch telefoonnet gekregen en kan nu zijn leelijke telefoonpalen opruimen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26