HALITRAN 1200 GURE DAGEN KOMEN 60 maal sterker dan gewone levertraan Goed gekleed te zijn isdewensch van iedere vrouw. Met welk een vreugde zal zij derhalve dit nieuwe Bleyle- model bekijken. Ken onbe rispelijke coupe, een elegante lijn en een keurige en mo derne afwerking zijn de ken- teekenen van alle Bleyle- modellen. Kn er Instaat wel nauwelijks et'ii kleeding, wel ke tevens zoo doelmatig is. 100% zuiver wollen kamgaren Vraagt het adres van den dichtst- bijzijnden leverancier aan L. Zaal berg, Victorialaan 1 a, Wassenaar Druppels in plaats van lepels iets komisch, John. Je hebt den naam van ontzaglijken rijkdom. De bofvogel Mannering, de man, die nooit ver liest. „Dat heb ik nog nooit gehoord," zei Mannering, een beetje spijtig en met opeens een luchthartig gevoel. ,,'t Is toch een heel gewone uitdruk king," zei ze. „Je hebt heel handig dien indruk vreten te maken. Je hebt 't griezelig slim aangepakt. Zelfs vader heeft niet 't flauwste vermoeden „Maar jij wist Lorna knikte en er was in haar oogen een uitdrukking, die hem door de ziel sneed. „Ik doorzag je," zei ze volkomen beheerscht. Plotseling lachte zij en ze trok haar hand uit de zijne. „Denk aan 't ontbijt," zei ze. ,,'t Ontbijt kan naar de weerga loo- pen," zei Mannering. „Je hebt nog meer op je hart, iets dat je verzwijgt. Wat is 't t" Lorna's glimlach stierf weg, toen hij haar in de oogen staarde. De angstige gejaagdheid, de schichtige zorg, die hij al eerder in haar blik had gezien, kwam terug. Haar lippen gingen een eindje van elkaar, en zij keek. schuw. Dit was het eenige gepaste woord, dat hij vinden kon. „Is 't niet zoo drong hij aan, zeer bedaard. Lorna knikte langzaam. Zij probeerde te spreken, maar de woorden wilden niet komen. Mannering wachtte, het raasde en stormde in zijn hoofd. Hij keek haar aan, zij was hem lief, en zij had véél moeite voor hem gedaan. Zij stiet hem niet af, nu nég niet.... zij had hem nóóit afgestooten, zij was altijd een hartelijke kameraad voor hem geweest, hoewel zij 't wist, „hem door zag"alleen had ze 't woord trouwen niet willen hooren. Nee, natuurlijk niet.... „Ik kan me indenken," begon Man nering opeens te spreken, met een zekere drift, „dat je me op zekere vraag geen antwoord wou geven, met andere woorden, dat je bedankte voor de eer. Ik kan je nu natuurlijk niets meer vragen. Als ik alleen maar arm was, dorst ik wèl, maar 't is geen toekomst voor jou, een man te hebben. Lorna keek met een ietwat strengen blik op. „Je hebt wèl durven vragen, toen je nog dacht, dat ik niets vermoedde," zei ze. „Ofschoon je zelf wist. „Zóó gemeen ben ik niet!" riep Man- nering hartstochtelijk. „Ik.'t klinkt natuurlijk gek, maar ik heb 't nooit erg gevonden, wat ik deed, tenminste.... ik heb in 't begin niet gedacht, dat ik 't zoo erg zou gaan vinden, 't Is een mirakel, hoe een mensch zichzelf kan begoochelen. Ik nam geen mensch iets af, dat hij noodig had, dacht ik. 't Kwam er voor je vader of voor lady Kenton of voor Marie Overndon geen steek op aan, of ze duizend pond meer of minder had den. Ik lachte in mijn vuistje om die broche van lady Kenton, zei je. Jawel. Ik dacht zie je wel 't Geld doet haar niets, en ze is nog blij toe, dat ze zoo'n interessant mensch is geworden, en dat heeft ze aan mij te danken Maar nu ik mijn hart eerlijk uit kan spreken, wil ik er wel voor uitkomen, dat ik 't zoetjesaan anders ben gaan zien. Wat mis is is mis, al maken we onszelf nóg zoo wijs van niet. 't Kwaad is kwaad in zichzelf, en 't eene kwaad sleept I 't andere mee. Ik bedoel niet, dat ih I verscheidene malen in doodsangst heb I gezeten, dat ik mijn leven heb ge waagd. dat telt nü allemaal niet mee. Ik heb 't er niét over, hoe ik er aan toe zou zijn geweest, als ik be trapt was, wat vandaag of morgen tóch had moeten gebeuren.. wat misschien vandaag of morgen tóch gebeurt, al steek ik geen hand meer uit. Ik bedoel iets anders." Hij keek het raam uit, toen keek hij naar Lorna. Zij zat stijf en stil als een steenen beeld en zag hem niet aan. Hij I sprak verder, veel kalmer. „Een menseh kan zich wijsmaken wat hij wil, maar hij weet nooit, wat hij aanhaalt," zei hij. „Dat Jan en Piet en Klaas die juweelen kwijt zijn, kan hun misschien niet zoo erg veel schelen 't is tenminste geen schade van levens belang voor ze. Maar we zitten met zóóveel haakjes aan zóóveel menschen vast. Ik ben pas zachtjesaan gaan inzien, hoe ik anderen dupeerde en in de misère stortte. Ik heb nog geen menschenleven op m'n geweten, maar aan mij ligt dat niet. Er zijn anderen verdacht voor dingen, die ik deed. Gerry Long had wel al onder de groene zoden kunnen liggen.en lady Kenton had op haar ouden dag massa's ellende kunnen krijgen. en jij. Weer keek hij haar aan. Ze zat nog precies zóó, alsof alles langs haar heen ging, wat hij zei. Hij zweeg, wachtte, maar ze zei niets en verroerde zich niet. Mannering voelde zich het zweet uitbreken. „Heelemaal goed begrijpen doe ik dat allemaal nü pas," hernam Manne ring. „Misschien heb jij 't al eerder gedacht...." Zij gaf geen teeken van I leven. „Misschien heb je me veracht en verafschuwdZij scheen het, niet te hooren. „Lorna Mannering was radeloos. Hij kon met den besten wil niet raden, wat er in haar omging, hij kon geen reden vinden voor die plotselinge verandering in haar houding. Hij wist, dat zij al maanden geweten, getóbd had, om hem. Maar haar kommer, de afstand tussehen hen beiden, werd niets minder. Hij had nu toch schuld bekendze had hem verwijten kunnen doen, hij had ze aan vaard hij had haar willen beloven, wat ze wou, ook al had ze haar liefde niet in uitzicht gesteld als belooning. Nu hij dat zelf allemaal inzag, wat hij had uitgesproken, nu had ze toch bljj moe ten zijn, opgelucht.er had haar een steen van 't hart moeten vallen.Er moest nog méér zijn, nóg iets.iets dat ze nu nóg niet uit kon spreken. En, ging 't opeens als een licht door hem heen, het moest op de een of andere manier samenhangen met dat geldgebrek van haar, een paar dagen geleden. „Ik wil je niet haasten," zei hij. „Maar ik heb nu alles uitgesproken. Ik wou dat jij ,,'t Is zoo moeilijk," begon Lorna. Toen klopte er iemand op de huiten- deur. De laatste klem- week uit Lorna's gezicht en ook Mannering werd bleek. Onwillekeurig keken zij naar de kranten met die brallende kopregels en in hun beider geest was dezelfde vrees. Wordt vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Siad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenbage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62 y, per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal hij vooruitbetaling. Koloniën f7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswgzigingen van post abonnementen gelieve men sich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureau* HAARLEM. Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N. Z. Voorburgwal 262. Telefoon Inlerc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon lnlerc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE. Stationsweg 95, Tel. Intcrc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT. Billslraat 142 Telefoon Intere. t3473. Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Tclef. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20. Tclef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VUSS1NGEN, Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze grabs ongevnllenverzekeriag zijn op aanvraag verkrijgbaar. R-1251-G Bescherm Uw kind tegen Griep, Verkoudheid, Engelsche ziekte Tn den winter mist de zon de kracht, om in het lichaam die stoffen te ontwikkelen, welke bescherming geven tegen ziekten zooals griep, aandoeningen der luchtwegen (ademhalingsorganen), bronchitis en vooral Engelsche ziekte. Kinderen en ook volwas senen zijn dan een gemakkelijke prooi van verkoudheden met den nasleep van andere, dikwijls ernstige ziekten. Deze gevaren ontstaan door een tekort aan vitaminen. Vul daarom in den winter het vitamine-tekort aan. Geef Uw kind en geef Uzelf Halitran 1200. de gouden olie uit de versche levers van heilbot, met den grooten rijkdom aan natuurlijke vitaminen A en D. Halitran 1200 is zestig maal zoo sterk als medicinale levertraan en bevat 36.000 in ternationale eenheden vitamine A en 3.000 vitamine D per gram. Een flacon Halitran is voldoende voor een maand. Begin nog heden met dit door alle doctoren aanbevolen natuurproduct. Het verhoogt het weerstandsvermogen tegen ziekten en U en Uw kind komen dan gezond en veilig door den winter. Enkele druppels daags zijn voldoende. Geen last meer met de kinderen te dwingen lever traan te nemen. De kinderen nemen Halitran 1200 graag in op een schijfje sinaasappel of een lepeltje suiker. gestandardiseerd. Uit versche levers van Heilbot. Speciaal voor kinderen op Speciaal voor volwassenen, nfruit of in de voeding. 1 smakeloos in te nemen. ElüPP^i? Flacon voor 1 mnd. II.21 I CqPsule» Flae. 50 capsules f 1.40 Flacon voor 3 mnd. f 3.25 Flae. 100 capsules f 2.40

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 29