DE LAATSTE VESTING Men slaagde er ook in goede maatjes te worden met de inboorlingen die men ontmoette en noodig bad. Hier ziet men zes leden der expeditie met een zestigtal dragers, gekiekt óp en ónder het vliegtuig dat in het gedeeltelijk welslagen der expeditie zoo'n voorname rol speelde. Een luchtfoto van het oerwoud aan weerskanten van de Oriomo-rivier. Deze foto werd genomen tijdens een rond vlucht boven land dat nog nimmer in kaart was gebracht. Als een zilveren draad slingert zich de Oriomo door het geheimzinnige oer woud, waar kanni balen en koppen snellers hun laatste, vooralsnog ontoe gankelijke burchten bezet houden. Schoonheid is zuiver 'n kwestie van smaak, meent deze inboorling van Nieuw-Guinea en behalve dat hij zijn oorlelletjes op meer dan buitengewone wijze heeft geperjoreerd en uitgetrokken, door- boort hij ook nog zijn neus met 'n cylindertje, zooals hier afgebeeld. De expeditie ontmoette tal van stammen, die dez"n Nieuw-Guineesche mode erg schenen te waar deer en. Het rijtje van wilde en woeste gebieden wordt dank zij den durf en de onverschrokkenheid van ervaren ontdekkingsreizi gers, die als pioniers den weg banen voor de be schaving, geleidelijk klei ner, maar toch neemt Nieuw-Guinea onder de landen, die nog de meeste mogelijkheden bieden voor onderzoek en ontdekkin gen, wel een voorname plaats in. Dat men dit ten volle beseft, getuigt de expeditie die het Ame- rikaansch Museum voor Natuurlijke Historie eeni- gen tijd geleden onder lei ding van Richard Archbold op touw zette om dezen laatsten burcht van men- scheneters en koppensnel lers eens grondiger te gaan doorzoeken. De expe ditie maakte gebruik van een amphibie-vliegtuig en

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 30