MODEFLITSEN van de Parijsche tentoonstelli ng 42 Rechts: Ret gros der hoedjes ge tuigt van de ongelimiteerde fan tasie van de ontwerpers. Niet alleen staan ze meer tégen het hoofd aan dan dat ze dit bedek ken, maar ze vertoonen ook aller lei dwaze vormen. Dubbele klep pen twee op elkaar geplaatste bollen; baby-kapjes, kachelpij pen en suikerbroodengroote luifels en dan heel rare kleine kalot jes. Hoedjes, die slechts een héél enkel gezichtje goed kleeden. Bijna geen Parisienne, die zich voor theaterbezoek niet tooit met een avondhoedje of diadeem. Zeer modern zijn ook de lange sluiers, die doen denken aan 'n Spaansche mantilla. In 'i Palais d'Elégance toont men verschil lende kalotjes van pailletten, waarover een lange effen sluier met breeden rand van dezelfde schitterende loovertjes. Bont is in Parijs gedecideerd goedkooper dan elders, wat echter nog niet zeggen wil dat men verstandig zou doen om daar zijn bontjas vandaan te halen. Afgezien nog van het douane-gevaar dient men rekening te hou den met het feit, dat het koopen van bont een kwestie van vertrouwen ismen moet er zeker van kunnen zijn, dat bij eventueele teleurstelling een en ander op de juiste wijze in orde gebracht wordt. Vooral persianer, breit- schwanz en zilvervossen zijn sterk favoriet in de stad, waar een rijkdom aan bont getoond wordt als welhaast nergens anders. De bontjas maakt het figuur ontegenzeglijk altijd min der elegant; vandaar dat de Parisienne zoo lang mo gelijk wacht met zich in haar pels te hullen. De stoffen mantels, die rijk van bont voorzien zijn, doen vooral in de herfstmaanden opgeld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 42