MECCANO EEN BOUQUET VOOR MENEER MONTGOMERY WIE heeft ambitie Het is EchtHet „Werkt".Het is Meccano 12 Wie wil het beter krijgen, omdat hij beter on derlegd is Er is stijgende vraag naar goed onderlegde technici, naar bekwame krachten. Studeer techniek thuis Hier is een gratis gids, die U de weg wijst. PB|MA ARNHEM BURGERLIJKE BOUWKUN DE. ARCHITECTUUR, MEU BEL- EN SCHILDERTECHN. Bouwk. Opzichter, Bouw kundig Tekenaar, Burger- bouwkundige, Architect, Techn. Ambtenaar Bouw toezicht, Uitvoerder, Aan nemer (grote en kleinere werken), N.O.-acten, Ge zel en Meester, Meubel tekenaar, Binnenhuisarch. WATER en WEGENBOUW; BETONBOUW Waterbouwkundig Opz., Techn. Ambtenaar bij de R.W.,Waterbouwkundige, Uitvoerder, Landmeetkun- WERKTUIGBOUWKUNDE AUTO-.VLIEGTUIGTECHN. Mach.constructeur. Werk tuigbouwkundige, Staal constructeur, Au totech nicus Vliegtuigtechnicus, Ver warmingstechnicus, Koel- technicus, Monteur, Vlieg tuigmecanicien, Machinist, N.O.-acten, Meester en Gezel. ELECTROTECHNIEK, RADIO-TELEVISIE, Electrotechn. Opzichter, Electro technic us. Radio technicus, Installateur,1 Monteur, Meterijker,Voor- man Electr. Tractie, Die sel-machinist, N.O.-acten. CHEMISCHE TECHNIEK Technisch Chemicus, Gas- technicus, Analyst, Algem. Scheikunde, Olie- en Vet- industrie. Textielindustrie. SPECIALE EXAMENOPLEIDING Diploma's boekhouden, Acten Nijverheidsonder wijs, Machinisten-diplo ma's, Diploma's Meester en Gezel, Monteurs- en fitters- diploma's. Vraag dit prosp. P Jongens Wat een sensatie is het, je eigen Meccano-modellen te bouwen en ze te laten „werken." Net precies als het groote voorbeeld, want Meccano is echte werk tuigkunde in het klein. De tandwielen, balken, platen, riemschijven en dozijnen andere Meccano-onderdeelen zijn verwissel baar. Zelfs met de kleinste uitrusting kan iedere jongen prachtige speelwerktuigen, zooals vrachtauto's, wagens, kranen, machinerieën maken en ze daarna weer uit elkaar nemen, wanneer hij weer iets anders wil gaan maken. Er is letterlijk geen grens aan het aantal modellen, dat met Meccano gebouwd kan worden. Prijzen der Meccano'uitruetingen vanaf f 1.40 Jongens!! Vraag om het nieuwe Meccano prospectus Zorg dat je dit gratis prospectus ook krijgt en lees alles over Meccano en de andere mooie dingen, die uit Meccanoland komen. Vraag je handelaar om een exemplaar of schrijf heden aan ons depot voor engros Fa.Hausemann Hotte (Afd. 35),Krombooms- sloot 59, Amsterdam. MECCANO BOUWDOOZEN ZIJN VERKRIJGBAAR IN ELKEN GOEDEN SPEELGOEDWINKEL. Gefabriceerd, door Meccano Ltd., Liverpool, Engeland overal, waar veel menschen bijeen zijn. Zorg er slechts voor, dat mond en keel geen voedingsbodem bieden aap bacteriën van influenza en verkoudheid dooreen Formamint- tablet in den mond te laten smelten. S/of van blz. 5 „Zeg, meneer Gleneannon," zei hij, „u leest nogal veel, misschien kunt u me hiets vertellen. Ebt u wel eens ge hoord dat radium ranzig kan worden V' „Radium ranzig worden f" herhaalde meneer Gleneannon met den ernst van het gezag. „0 ja zeker Radium is van zichzelf ranzig, meneer Montgomery daar wordt 't juist op gemaakt. As ze de twee elementen, waar 't uit bestaat, 't ra en 't diura, door mekaar hebben ge roerd, dekken ze 't vat toe en dan laten ze 't staan om te stollen. Nou, als 't dan een week of tien elf heb staan gisten en borrelen en broeien en rotten, dan komt er natuurlijk 't bederf in. Dan komt er 'n ploeg lui met gasmaskers voor en die.maar laat ik u liever niet onpas selijk maken Heb u nooit een radium- fabriek geroken, die flink op gang was, meneer Montgomery t" „Ja eb. tenminste enfin. dat wou ik alleen maar even weten," zei de stuurman. Dien middag verscheen meneer Mont gomery, evenals den vorigen dag, in zijn uitgaan skieeren, maar ditmaal was zijn stemming gedrukt, zijn eetlust ge lijk aan nul, en zijn neus nog pijnlijker dan dien morgen. Hij keek woedend naar bet ossen- vleescb, dwong zichzelf, er een hap van te nuttigen, en zag er toen maar van af. „Haha plaagde kapitein Ball hem. „Geen eetlust, hè stuurman Ja, ja, de minnaar voedt zich met de liefde, dat gaat er beter dan biefstuk in, of hoe zégt de beroemde dichter 't." Meneer Montgomery lachte een zie kelijk lachje en zijn neus nam de rozige kleur aan van een herfstigen zonsonder gang in de Straat van Gibraltar. „Nee, meneer," legde hij uit, „ik ben weer op zoo'n theepartij gevraagd, dus ik oud liever een beetje ruimte in mijn maag hopen voor al die cake en koekjes en bokkingen en eh. eh.zijn oogen werden eensklaps glazig, zijn voorhoofd ging glimmen, en zijn stem kwijnde tot een benauwd gefluister „en voor den s-sl-slagroom en.... pardonEn hij wankelde het ver trek uit. „Nou nou, dat noem ik nog eens aan doenlijk riep kapitein Ball blijde uit. „O zie hem kwijnen in liefdes pijnen, als de heeren me snappen. Ja, heeren, zoo krijgt iedere man, die 't zout in zijn pap waard is, zijn tijd. en 't is een ervaring, die hem een massa goed doet. Laat zoo'n soliede, matige knaap als meneer Montgomery maar gauw trou wen, dan szal u hem szien szlaven en szwoegen als nooit te voren neemt u 't szlissen niet kwalijk, dat komt door die lamme tanden van me. Enfin, 't zal wel niet lang meer duren En als ik me niet heel erg vergis, heeren, krijgt meneer Montgomery die tien procent gratificatie als bijdrage voor z'n meu beltjes." De week verging weldra zou de Incrhcliffe Castle weer zee kiezen. lede ren morgen voelde meneer Montgo mery zich ellendiger, en 't was hem aan te zien. Maar zooals kapitein Ball al eens ge zegd had, de stuurman wist van aan pakken, en van koppig doorzetten ook. Hij had nu eenmaal besloten, zijn neus te hervormen, en hij meende al eenige verweeking waar te nemen, dus haalde hij de snoeren van den Apollo Neusvor mer aan, zfttte zijn tanden op elkaar en doorstond den eenen slapeloozen nacht na den anderen. Zijn eetlust was totaal weg, zijn zenuwen waren overgevoelig en overspannen, en altijd, altijd zaten zijn neusgaten vol met die verschrikkelijke lucht, die zijn reukorgaan ontoeganke lijk maakte voor iederen anderen geur. In 't begin vond hij het vreemd, dat nie mand anders het scheen te ruiken, maar later kwam hij met schrik tot 't bewust zijn, dat zijn scheepskameraden schuin naar hem keken en zich uit de voeten maakten, als hij er aan kwam. Maar wat hij zieh het'ergste aantrok was de uitwerking op mejuffrouw Henriëtte Hopkins en haar brave ouders. In 't eerst waren zij natuurlijk boven mate beleefd. Zij mompelden iets over een doode muis achter het behang, deden de ramen open, veronderstelden, dat de huren kool aan 't koken waren, en deden de ramen weer dicht. Maar ter wijl hij daar op de rood pluchen canapé in het salon zat, zijn theekopje op zijn knie in evenwicht hield en zich dwong, om iets te eten, werd meneer Montgome ry gewaar, dat de verdenking in steeds rechter lijn zijn richting uit kwam. Meer dan eens betrapte hij meneer Hop kins er op, dat hij van terzij naar zijn neus keek. Eindelijk, op een avond, toen hij afscheid nam van juffrouw Hopkins, ontweek ze zijn teedere omhelzing en week zij zoo ver de vestibule in, dat hij haar niet meer bereiken kon. „Niet doen, Chauncey," zei ze, on willekeurig rillend, toen ze het volle licht van de hall-lamp op zijn neus zag vallen. „Tenminste niet voordat voordat we echt verloofd zijn." Meneer Montgomery voelde zijn hart zwaar wegen, toen hij besefte, dat zij haar adem had ingehouden. „Wel vertjoeptbromde hij, toen hij de straatsteenen bestampte. „Dat krijgt een mensch dus voor loon, als hij zijn best doet, om zijn voorkomen een beetje haantrekkelijker te maken En 't is nogal haar eigen schuld ze zei, dat ze Ronald Colman zoo'n prachtneus vond ebben, dien avond, toen ik haar mee naar de bioscoop had genomen, en ze liet doorschemeren, dat mijn neus habsoluut niet voldeed aan haar ver fijnden smaak en zoo. Maar nou doe ik 't- niet langer ik gooi dat vervloekte martelwerktuig in de Theems, zoodra ik weer aan boord kom. Misschien kan ik dan eens een nachtje behoorlijk slapen en 'n beetje frissche lucht inademen voor de verandering Maar al voerde hij het eerste gedeelte van dit programma uit met zooveel geweld, dat de Apollo Neusvormer mid den in de rivier het olieachtige water bereikte en al slaagde hij er in, een paar uurtjes onrustig te slapen, de radiumdampen bleven zoo dik, dat frissche lucht nog schaarscher was dan in het Zwarte Gat van Calcutta, ,,'t Lijkt wel, of ik heelemaal doorweekt ben met dat verwensclite goedje kreunde hij. „Maar 't zal morgen wel hafslijten." Het sleet echter 's morgens niét af. Het eerst merkte meneer Gleneannon zulks op, aan het ontbijt. „Ontzettend, ontzettendmompelde liij, snel zijn pijp aanstekend. Kapitein Ball snoof onderzoekend de lucht op en brulde om Jessup. „Hoor eens, man," zei hij ge streng, mot zijn servet zichzelf toe wuivend. ,,'t Is hier zoo muf, dat je 't wel met een mes kunt snijden. Is er

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 12