DE SCHITTERENDE RECENSIE Silvikrin PUROLPOEDER Als GRIEP dreigt AFLUKIN Als een Prinsje DOOR ELIE KUMBACHER - WASCH UW HAAR NIEUWE SHAMPOON Liquid Shampoon Maakt Uw Haar jong 18 Zóó voelt hij zichHij kraait van vreugde en plezier! Engeen wonder I Moe der weet dat een goede huidverzorging het welzijn van haar kleine beteekent, daarom gebruikt zij Purol- poeder,de veredelde huid poeder, want de ervaring bewijst, dat haar kleine daardoor nimmer last heeft van schrijnenof smetten.In tegendeel, het huidje blijft smetteloos gaaf en blank en wordt gezond en sterk. Met Purolpoeder bewijst Ge Uw kleine een weldaad Verkrijgbaar in bussen van 40-60 ct. en 1 Gld. Purol-Wit, voor wondjes en een gesmet huidje, doozen 30-60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drog. O O'i MORGENS TWEE 00'«*VONDS TWEE VOORKOMT VERKOUDHEID, GRIEP, INFLUENZA VERKRIJGBAAR BIJ APOTHEKERS EN DROGISTEN PER BUISJE 50c Mooie herinneringen aan mijn loophaan och ja, (Tie be waar ik bij menigte," ant woordde de aftredende genees heer-directeur van het groote ziekenhuis in Dublin op een vraag van zijn inter viewer. „Welke de schoonste is zou ik moeilijk kunnen uitmaken de onver- getelijkste is echter in weinige minuten verhaald. Dat was het geval van den ouden Pat O'Neil. Misschien herinnert u zich nog het spoorwegongeluk, dat negen jaar geleden nabij het station Dublin plaats vond Er waren twee dooden en negen gewonden en bij de laatsten hoorde ook de man, wiens naam ik u noemde. Pat O'Neil was een bekend straatmuzikant hier in Dublin. Vroeger was hij als eerste violist verbonden geweest aan een groot Londensch orkest, maar chronisch ge- wricktsrheumatisme had een eind ge maakt aan zijn loopbaan. Hij keerde van armoede naar zijn geboortestad terug en leefde hier van de publieke liefdadigheid. Pat O'Neil was niet alleen ongelukkig geweest in zijn werk, maar ook in zijn familieomstandigheden. Hij had reeds kort na zijn huwelijk zijn vrouw ver loren en was achtergebleven met een zoon, die later het slechte pad opging. De jongen was niet ontbloot van talen ten, maar hij was even lichtzinnig als muzikaal aangelegd. Pat liet hem viool studeeren, doch op twintigjarigen leef tijd kwam er aan alle verwachtingen een einde, omdat hij de vlucht moest nemen voor de politie. Sindsdien hoorde zijn vader niets meer van hem. Cfooals ik reeds zei behoorde Pat O'Neil tot de slachtoffers van het spoorwegongeluk. Hij had inwendige kwetsuren opgeloopen en wij twijfelden eraan, of wij hem zouden kunnen be houden. Hij was nauwelijks zestig jaar, maar ver boven zijn leeftijd afgesloofd en versleten. Hij piekerde al jareidang over zijn zoon en verlangde naar zijn eigen dood. Pat was veertien dagen onder behan deling, toen ik hem op een morgen aantrof in hoogst opgewonden toe stand. „Dokter," was zijn eerste woord, toen ik aan zijn bed kwam, „mijn zoon heeft me geschreven." Wij in het ziekenhuis kenden allemaal zijn geschiedenis, die trouwens in Dublin vrij algemeen be kend was. „Ja," ging hij in één adem door, „hij zit in New York en is weer op den rechten weg teruggekeerd, want hij is violist in een circusorkest. Hij heeft toevallig in een Engelsche krant van het ongeluk gelezen en toen heeft ie me ter stond geschreven. Kijk eens, welk een schitterende recensie hij me heeft ge stuurd." De arme kerel duwde me een kranten knipsel in de hand, dat ik altijd nog heb bewaard. Hier is het. „Hedenmiddag gaf het Marihattan- orkest een liefdadigheidsuitvoering voor een stampvolle concertzaal. Behalve Mozart's Symphonic no. 39 in Es gr. terts en balletmuziek van Schubert bracht het ook eenige moderne schep pingen van hedendaagsche kunstenaars ten gehoore. Het programma werd op uitstekende wijze vertolkt en oogstte veel bijval. Extra-applaus viel ten deel aan den violist Henry O'Neil, die met begeleiding van orgel zijn auditorium vergastte op de aria van Handel „Flam- mende Rose"." „Dokter, zou u me een genoegen wil len doen vroeg de oude man, toen ik het berichtje gelezen had. „M'n zoon schrijft me dat hij op het punt stond New York te verlaten, maar dat het nog niet zeker is, waar het circus heen- reist. Hij kan me dus nog geen adres opgeven en ik zou hem toch zoo graag willen schrijven. Zou u geen kans zien te weten te komen uit welke krant die recensie afkomstig isDan stuur ik mijn brief naar de redactie en die weet wel waar het eireus verblijf houdt. Als ik het vraag, willen ze misschien mijn brief wel doorsturen." Ik vroeg hem schertsend waarom hij zooveel haast had, maar ik begreep het zeer goed. Het liep langzaam met hem naar het einde en hij voelde zelf, dat hij niet meer te redden was. Ik be loofde hem dus moeite te zullen doen het adres van de krant te weten te ko men en denzelfden dag nog schreef ik naar de Amerikaansche ambassade in Londen. Ik sloot het krantenknipsel erbij en lichtte de ambassade volledig in omtrent de reden van mijn verzoek. Dr verstreken een paar weken, doch er kwam geen antwoord. Intusschen ging het met Pat O'Neil eiken dag meer bergaf. In den beginne was hij wat op geleefd door de ontvangst van dien brief, doch er deden zich complicaties voor, die zijn einde verhaastten. Op zekeren morgen kreeg ik een boodschap, dat het afliep met den ongelukkigen patiënt. Ik begaf me naar de zaal en vond hem nog zwak ade mend, maar bewusteloos. Op het dek van zijn bed lag een brief van de Ame rikaansche ambassade en toen ik de zuster aankeek, fluisterde zij „Van morgen gekomen, maar hij heeft hem nog niet gelezen, dokter." Ik ving mijn visites aan bij de andere patiënten en een half uur later vernam ik dat Pat O'Neil overleden was. Tegen half twaalf zat ik op mijn bureau, toen de verpleegster aan kwam kloppen, die hem in zijn laatste oogenblikken had bijgestaan. In haar hand hield zij den brief van de Amerikaansche ambassade. „We hebben hem opengebroken om op het spoor te komen van het adres van zijn zoon, dokter," zei ze een beetje bedrukt, ,,'t Is maar gelukkig dat de arme man hem niet meer heeft kunnen lezen." „Waarom V' vroeg ik verwonderd. „Wel, dokter, in den rechten weg, dien Ilenry O'Neil is opgegaan, zit een zonderlinge kronkel," antwoordde de zuster. „Het Manhattan-orkest is sa mengesteld uit beroepsmisdadigers, die een muzikale opleiding hebben geno ten. Dat concert werd gegeven in de New Yorksche Sing-Sing-gevangenis en die schitterende recensie werd geknipt uit de „Sing-Sing-Bode"." deze week met deze Veel van Uw charme gaat verloren, wanneer Uw haar er dof en levenloos uitziet. Deze nieuwe shampoon brengt zonneglans in Uw haar. Uw haar is teer en het is te kost baar, om het bloot te stellen aan sterk werkende waschmiddelen. Gebruik nimmer middelen, die het haar zoo ruw reinigen, dat alle voeding en zelfs de beschermende bastloag eraan wordt ontnomen, want dan verliest het haar zijn glans, zijn leven en valt spoedig uit. Silvikrin Liquid Shampoon reinigt het haar grondig. Het tast zelfs het teerste haar niet aan omdat het natuurlijke haarvoeding bevat, die de haarvormende weefsels in stand houdt en qezonden haargroei ver zekert. Breng den glans der jeugd opnieuw in Uw haar. Koop nog heden een flacon voor Uw haarwassching van deze week. Een flacon is voldoende voor 10 wasschingen. Bij iederen flacon ont vangt U een proefflacon voor 2 wasschingen gratis. Dames van smaak zullen den zachten, verrukkelijken geur van deze sham poon waardeer en, die bijzondere charme geeft aan haar persoonlijkheid (vloeibaar) Flacon voor 1 0 wasschingen mei gratis proef

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 18