De Oranjeploeg geldopi SPORT VAN DE WEEK De Nederlandsche voetbalploeg, welke Zondag te Amsterdam een verdiende 2-3 nederlaag tegen Frankrijk leed. V.l.n.r. Balie, Caldenhove, Weber, Pellikaan, Anderiesen, Bergman, Smit, Vente, B. Paauwe, Wels en v. Heel. Het Fransche team, dat, hoewel geen grootschen indruk makend, de oranje hemden met 2-3 klopte. De Nederlandsche voetbalploeg heeft tegen Frankrijk een eervolle, doch verdiende neder laag geleden. Wij gelooven niet dat dit resul taat bepaald onverwacht gekomen is. Zijn die min der optimistische verwachtingen dan te vinden in het vertrek van Bakhuijs 1 Hierop antwoorden wij „neen" althans zeker niet alleen in het ont breken van dezen goalgetter. Dat het publiek een niet al te groot vertrouwen heeft gehad in de verrichtingen van het elftal dat tegen Frankrijk werd opgesteld, is door de belang stelling naar onze meening voldoende bewezen. Het uitgebreide hoofdstedelijke stadion was niet vol en zou dit ternauwernood geweest zijn indien het in zijn ouden toestand had verkeerd. Wij hebben nimmer al te luid hoera geroepen, indien het onzen oranjevoetballers goed ging en wij zullen thans na de nederlaag niet al te veel verwaten maken. Eigenlijk hebben onze spelers stuk voor stuk gedaan wat er van hen verwacht werd niet veel meer, doch ook niet minder. Maar dat men aan een v. Heel op de linksbinnenplaats en een Vente naast hem, die in zijn club reeds geruimen tijd uit vorm was, geen al te hooge verwachtingen mocht stellen, moet iedereen hierbij duidelijk zijn. En Pellikaan was ten slotte ook al min of meer 'n nood schot. Voegt men hier nog aan toe dat Smit zich op de midvoorplaats niet zoo goed thuisvoelt, welnu, wat wil men dan eigenlijk. Het Fransche elftal speelde goed, zonder meer. Heusch niet buitengewoon goed. De Franschen kwamen min of meer gelukkig aan een tweetal doelpunten. Eén daarvan was houdbaar en hét an dere werd geseoord na een twijfelachtig buitenspel- geval. Maar toch verdienden de gasten de zege en het staat voor ons vast dat het Nederlandsch elftal met een zege meer had gekregen dan het toe kwam. Wij gelooven dat thans het tijdstip gekomen is om een aantal wijzigingen in het elftal aan te brengen. Wil men daarbij den goeden weg kiezen, dan zullen slechts jongere krachten in het geweer geroepen moeten worden. Van Heel op de linksbinnenplaats was een mis lukking, gezien hij het spel te veel ophoudt. Wij ont kennen hierbij niet dat de aanvoerder meerdere Moment uit den wedstrijd Nederland-Frankrijk in de hoofdstad. Nicolas heeft het eerste doelpunt voor Frankrijk gescoord. Der gewoonte getrouw namen de Fransche gasten als sou venir een tricolore mee. De Fransche captain overhan - digt deze vóór de toss zijn Hollandschen collega. goede dingen heeft gedaan, doch daarvoor is hij ook een rasvoetballer. Als aan- valsspeler is er van v. Heel weinig of niets meer te verwachten. Op de plaats van Vente zal men vanzelf sprekend een ander moeten probeeren en niets weer houdt de Technische Com missie om eveneens afscheid te nemen van Anderiesen, met heel veel dank voor de uitstekende diensten, welke hij aan de Nederlandsche Elftalclub heeft bewezen. En de plaatsen van Pelli kaan en Weber zijn ook twijfelachtig. Laat men niet al te zeer hangen aan het begrip „elftalclub". Zooals men destijds het thans nog bestaande spelersmateriaal tot werkelijk iets bijzonders heeft gemaakt, moet men thans dit zelfde be proeven met jongere krachten. De komende wedstrijd tegen Luxemburg geeft daartoe een uitstekende gelegenheid. Wan neer men thans b.v. niet radicaal durft te zijn en slechts hier en daar wat bijlapt, komt men op den verkeerden weg. Spelers als Anderiesen, v. Heel, Weber en Wels hebben een prach- tigen staat van dienst. Voetbal is echter een klein stukje van het leven en het leven is nu eenmaal hard. Een goed sportman zal er echter weinig verdrietigs in vinden, wanneer men meent dat zijn tijd gekomen is. Wij zijn benieuwd hoe de eerstvolgende ploeg er zal uitzien. Maar let u op, er komen meerdere wijzigingen en wij zullen tot de laatsten behoo- ren om hun, die het elftal samenstellen, hierin ongelijk te geven. Alles met vele loftuitingen voor de scheidenden natuurlijk Spelmoment uit den voetbalwed strijd Nederland-Frankrijk (2-3) te Amsterdam.. De Fransche keeper in actie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19