ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 24 Hallo hallo Hier is de persdienst, van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de gemeenteraad op één dag dertien uur vergaderd heeft. Daar dit zelfs voor dit college iets bijzonders is, heeft 'n onderzoek plaats gehad naar de oorzaak. Bij toeval is deze ontdekt, 'n Ongepaste grappenmaker heeft n.l. in de zittingen van de stoelen 'n gramo- foonnaald gestoken Uit Hoofdplaat seint men ons, dat, toen een landbouwer door een bieten- wagen was overreden, een telefonisch gewaarschuwde dokter onmiddellijk de wonden verbond. De gebruiksmogelijkheden der tele foon worden immer grooter. In den raad van 's Heer Arendskerke is een warm pleidooi gevoerd voor het aanbrengen van een uurwerk in den toren van Lewedorp, waar men nu zonder tijds-aanduiding zit. Daar zeer waarschijnlijk naar een goedkoope oplossing wordt gezocht, adviseert de bond van klokkenmakers aan den toren een wekker op te hangen en in de kom van het dorp een verre kijker te deponeeren, die gratis ge bruikt mag worden. Het comité tot behoud van plant- en garnizoenen in Zeeland heeft het initia tief genomen tot het stichten van militaire openluchtmuziekkorpsen. Be halve bloempjesdagen moet ook 'n kussenloterij op het program staan. De vereeniging voor veilig verkeer, de dienstmeisjesbond en de organisatie van speculanten a la baisse hebben reeds steun toegezegd. Men schrijft ons uit Aagtekerke, dat aldaar op een lichtbeeldenavond de verschillende strafgevangenissen in ons land werden vertoond en dat alle aan wezigen geboeid zaten toe te kijken. We kunnen ons dit levendig inden ken De gemeenteraad van G-oes zag dezer dagen kans om in 'n vergadering van één uur twee geheime zittingen te houden. De bewondering voor het mysterieuze wordt zoo groot in die gemeente, dat van de vroedschap binnenkort een voorstel wordt verwacht, om het spook van Wolfaartsdijk tot eere-burger der Ctanzenstad te maken. In de Zeeuwsche hoofdstad moet een zelfde neiging worden geconstateerd. Daar vroeg in den raad een der wijze mannen of het niet gewenscht is om iemand met '11 wichelroede naar onder- aardsche gangen te laten zoeken. Afschuwelijk Moest Middelburg nu eeuwen oud worden om te beleven dat men stiekum zijn gangen wil laten nagaan '1 Wondere berichten komen ook uit de verschillende gewesten. Te Sluis is bijvoorbeeld een kalf ge boren met zes pooten en onder Kortgene zijn de wegen zoo beslikt, dat men wiel rijders zich ziet voortbewegen met de fiets op hun nek De politie te Koudekerke liet iemand arresteeren, die bij het verhuizen naar elders 'n zak turf meegenomen had. Te Koudekerke moet men zuinig op brandstof zijn tegen den winter Wij sluiten nu tot volgende week, dames en heeren Het Axelsche raad huis, dat binnen kort gedeeltelijk voor een nieuw zal plaats moeten maken en wegens groei der gemeente zal worden uitgebreid. Zij, die de eerste vergunning kregen op het nieuwe raadhuis de straat muzikanten. Vrijdag .5 November hoopt het echtpaar A. Bal-J. J. Bal-v. d. Schelde te Mid delburg het 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Te Bapenburg werd deze week het nieuwe raadhuis van de ge meente Vogelwaarde officieel in gebruik genomen. Het echtpaar Lagrand te Hoedekens- kerke vierde dezer dagen het 55-jarig huwelijksfeest. Foto van het echtpaar. Tusschen VUssingen en Middelburg zal binnen afzienbaren tijd een tweede weg gereed komen over Koudekerke, waarvan men thans het laatste gedeelte aan het voltooien is. De Vlissingsche mandolineclub T.O.V.I.D.O. heeft Zaterdag 30 Oct. haar 15-jarig beslaan onder groote belangstelling feestelijk gevierd. Foto van de jubïleerende vereeniging.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24