DOE EEN DRUPPEL YAPEX QP UW ZAKDOEK u DE MAN MET HET BEAEJWE MASKER Oordeel... Daggett Ramsdell 'e houdbaallieiL van Uw (cafisel ZWARTKOP,,SHAMPODOR" 26 Het inhaleeren van den antisepti- schen Vapex-geur vernietigt de ziek tekiemen vóór zij gelegenheid krij gen in de gecompliceerde keel- en neuskanalen voort te woekeren en de organen te besmetten. BESTRIJDT UW VERKOUDHEID U zult direct bemerken hoe verras send snel de verfrisscbende Vapex- geur de neuskanalen opent, de adem haling vergemakkelijkt en een eind maakt aan de benauwdheid. Over dag een druppel Vapex op Uw zakdoek en 's nachts op Uw hoofd kussen doodt de bacillen, geeft op luchting en voorkomt infectie der ademhalingsorganen. Vapex is verkrijgbaar bij Apothekers en Dro gisten in flacons 1.25 Acht nieuwe, fijne bonbons heeft Droste weer uitgebracht. Uw winkelier heeft ze al Vanaf 35 cent per ons. NIDETTES GONFLETTES CRÈME DE LIQUEUR ASSORTI BaTONS GARNIS SECTORA SIDER0 SELENO Vervolg van blz. 23 ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor onze albums. en bekeek. Zij zag ook Mannering's gelaatsuitdrukking, en zij begreep Mannering wist, dat? hij in de klem zat. Hij zat in de klein. De politie kon dien kogel bestudeeren en bewijzen, dat hij kwam uit de""revolver van den man, die den vorigen nacht Ramon's huis had bewaakt. Dit feit, met de kogel- wond in Mannering's schouder, zou de justitie een afdoend bewijs zijn Op dat moment schenen de ge vangenisdeuren al dicht te gaan achter John Mannering. Lorna Fauntley zag haast geen kans meer om te denken. Maar zij moest toch iets doen, er moest toch een uitweg zijn. Hoe kreeg ze dien kogel weg Plotseling kneep zij de oogen dicht er kwam een idee. Er wé,s een weg, misschien zóó moei lijk, zóó gevaarlijk, dat het haar zoowel als Mannering in ongelegenheid bracht, als het mislukte. Maar als het slaagde, was John gered zij had er haar eigen risico voor over. Zij vond het niet eens noodig, tijd te nemen om te denken. De heele verdenking en de heele aan klacht hingen van dien kogel af. Die was het tastbare bewijs. Die kon voor de rechtbank getoond worden en in de revolver gepast daar moest de heele zaak tegen Mannering op steunen. Als die kogel er niet was, redeneerde zij, was er ook geen bewijs. Bristow kon denken wat hij wou, maar met denken kwam hij er niet voor een rechtbank. Er waren tal van menschen, die getuigen zouden, dat ze Mannering van negen uur tot half één in de Nieuwe-Kunst- hall hadden gezien en zij zouden meenen, dat zij de waarheid spraken volgens de kranten moest de misdaad om half twaalf gepleegd zijn, dus het alibi whs er. Maar het zou alle kracht verliezen, als de kogel er tegenover stond. Dus moest die verdwijnen. Zeer plotseling, met een lachje op haar gelaat, dat Mannering verbaasde en waar Bristow ietwat vreemd van keek, deed zij de deur van de slaap kamer open en kwam zij de zitkamer binnen. Mannering werd bleek. Bristow keek verwonderd op, zijn oogen werden groot. Lorna bleef staan, als verbaasde zij zich, dat zij twee personen vond in plaats van één. Een heel kort oogen blikje keek zij verschrikt, Mannering kon niet anders dan haar zelfbeheer- sching bewonderen. Toen kwam haar glimlach terug, zij keek Bristow aan. „Ik wist niet, dat we gezelschap hadden," zei ze. „Wilt u een kop thee, of ontbijt u liever geen tweemaal t" Bristow wist niet, wat hij zeggen moest. Zijn gedachten waren weggerukt van de beschouwing van den kogel tusschen zijn vingers, hij wist haast niet meer, dat hij dien in handen had, terwijl hij Lorna aanstaarde. „Tweemaal ontbijten t" Lorna lachte luchtig. Mannering kon, hoezeer hij haar bedaardheid en vast beradenheid bewonderde, met geen mogelijkheid begrijpen, waar zij heen wou. Maar hij voelde wel, dat zij 't een of andere plan had. Eéns keek zij hem aan, snel, maar blijkbaar met een wereld van bedoeling. De hulpeloosheid, die hem doortrokken had, toen Bristow den kogel had gezien en van de tafel opgeraapt, verdween. Hier was een kans, misschien gering, maar ze was er. Lorna speelde in het volste vertrouwen haar kaart uit als iémand het ongeloofelijke bewerken kon, was zij hethij voelde S zijn pols sneller slaan. „Ik veronderstelde, dat u al een keer ontbeten had," zei Lorna, nog met hetzelfde lachje. Zij scheen van de span ning in de atmosfeer zalig onwetend en keek Bristow aan, die even aarzelde. Mannering ving zijn blik op, keek den inspecteur smeekend aan. Ilet was veel verwacht, maar er bestond een flauwe mogelijkheid, dat Bristow zich liet over halen, de zaak te laten rusten, al was 't maar voor een heel kort poosje, om aldus Mannering te besparen, dat hij onder de oogen van een vrouw werd ontmaskerd. Bristow stond in verlegenheid aan zijn kneveltje te plukken. Hij vatte den smeekenden blik en knikte langzaam, terwijl Lorna een derde kopje en schoteltje uit het buffet haalde, infor meerde naar de hoeveelheid suiker, en of meneer melk gebruikte. Hij gaf werk tuiglijk antwoord. Lorna schonk drie kopjes in, gaf er één aan hem, hetgeen niets buitenge woons was. Mannering keek op van haar zelf- beheersching, maar hij begreep er nog niets van. Zij wist van den kogel, zij moest den ernst van den toestand begrij pen, maar zij hield zich prachtig on- noozel. Bristow kon met geen mogelijk heid weten of zij iets van het gesprek had verstaan. De inspecteur strekte zijn hand uit naar het kopje, merkte toen, dat hij het niet aan kon nemen, zoolang hij den kogel vasthield. Hij wist niet, dat Lorna haar spel berekend had op de overtuiging, dat hij het bewijsstuk niet uit handen zou leggen en trok snel terug. Maar hij was een heel klein oogenblikje te laat. Lorna liet een kreetje van schrik hooren. Mannering zag, dat zij het kopje en schoteltje tegen de hand van den de tective druktedit was het kritieke oogenblik hij schreeuwde het haast uit van spanning. Het kopje wankelde en sloeg om. De thee, kokend heet, vloog over Lorna's vingers en over die van Bristow. De detective schrok recht en liet den kogel vallen, toen de thee hem het vleesch schroeidehet duurde een seconde, voor hij begreep, dat hij in een strik was geloopen. Lorna bukte zich bliksemsnel en nu begreep Mannering haar bedoeling. Hij had een gevoel of hij het uit moest bulderen om de geslepenheid van haar list. En nog speelde zij een rol, nog bleef zij vechten. „O, neemt u me niet kwalijk zei ze. „Hoe kon ik zoo onvoorzichtig zijn Nee. ik raap 't wel op. Maar Bristow was nu wakker. „Overeindsnauwde hij, en zijn stem klonk feller, dan Mannering haar ooit gehoord had. Lorna kwam overeind, met het kopje en het schoteltje, die geen van beide gebroken waren, in de hand haar blik was ijzig, toen zij den detective aankeek. Menige man zou door haar woorden en den toon van haar stem nog om den tuin zijn geleid. „Ik begrijp u niet goed," zei ze. Bristow knorde, zijn oogen waren als agaat zoo hard. „Ik begrijp u heel goed," zei hij. „We zullen er niet zoo'n picknick van maken, als u schijnt te willen, jonge dame. Waar is die kogel W* II' - hangt voor een groot deel af van de toestand van Uw haar. Gezond, alkalivrij- verzorgd haar is elastisch en krachtig, zoodat het zich bijzonder gemakkelijk tot een modern kapsel met zachte en toch houdbare golven vormen laat. Verzorgt daarom Uw haar met Zwartkop "Shampodor", het moderne en volmaakte haarwaschmiddel.Geen alkalische invloed, geen leelijke kalkzeepneerslag. Gezond, zeer mooi glanzend haar is het gevolg! Reeds de eerste proef toont U het verschil! "Shampodor" voor iedere haarsoort en "Blond-Speciaal" per pakje 20 cent. Beide soorten ook "vloeibaar" in flacons van Fl. 035, 0,85 en 1,25! 11 Verlangt bij Uw kapper een haarwas- sching met Zwartkop Non-Alkali", I de geconcentreerde Shampodor! gegatcindee'LcL alfccili-vlij. zelf over de verandering, welke Daggett Ramsdell's Perfect Cold Cream teweeg brengt in Uw teint. Deze crème dringt dieper in de poriënreinigt de huid afdoender verzacht, lenigt en voedt Uw huid als geen andere crème, welke U ook voorheen mocht hebben gebruikt. Probeer nog vandaag Ramsdell's Perfect Cold Cream d*ogett&ramsdeu cOlD CREAM Imp. H. HAGEMEIJER Hoogstraat 30 - Den Haag

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26