De Model-echtgenoot F 11 At V AR I A f Si?r« An de vele „zware" en hoogst belangrijke films van de laatste weken meenen we goed te doen, thans onze aandacht eens te schen ken aan deze bekoor lijke Univevsal-licfd.es- film met haar onein dig everwikkelingen en liefdesperikelen. Heinz Rühmann, de deftige bankier Barüett, als een waardige afstammeling van een gedegen bankiersfamilie. Als model-echtgenoot is hij onorertreffelijk. al vindt zijn vrouw hem als zoodanig ook een mispunt. Dit is een film van en met Heinz Rühmann, want niet alleen speelt hij hierin de hoofdrol, maar ook was de groote leiding aan hem toevertrouwd. En even sprankelend en blij als zijn spel altijd is, even charmant en gezellig is ook deze film geworden, waarin hij als de model-echtgenoot fungeert. Nog altijd is een zeer groot gedeelte van het publiek buitengewoon met hem ingenomen en al waren de films, waarin hij in den laatsten tijd verscheen, niet. immer even gelukkig, het heeft ten minste nog geen schade kunnen doen aan zijn onbetwist goede reputatie. Wat bijvoorbeeld nog nimmer gebeurd is, geschiedt thans te Berlijn, waar de plaat sen voor deze film reeds vier dagen tevoren zijn uitverkocht. Een beter argument voor onze veronderstelling is dan ook wel moeilijk denkbaar. Toch is deze model-echtgenoot niet bijster origineel meerdere malen is liet hierin aangesneden thema reeds voor de film behandeld doch de manier, waarop de verschillende rollen en speciaal de hoofdrol gespeeld worden en de wijze waarop het geheel werd ge- ensceneerd, maken deze film tot een kostelijk amusement, dat gretig zal worden genoten. Naast Heinz Rühmann spe len nog Heli Finkenzeller, Lenv Maren - bach en Wer ner Fuetterer de resteerende be langrijke rollen. Hit is in deze film een nieuwe verschijn inghet kamermeisje Ma ryA leza von Porembsky. Glaire Hodd heeft een groote voorliefde voor handschoenen. Zij bezit op het oogenblik niet minder dan 256 paar. Dat 13 niet altijd een ongeluksgetal is, is dezer dagen tot groote verwondering van het bijgeloovi'ge Hollywood gebleken. John Deal, een ,1/. G. M.-acteur, is namelijk op den 13den geboren en huwde op den 13den; zijn vrouw is op den 13den jarig en bovendien teekemie hij zijn tegenwoordig filmcontract eveneens op den 13den. Paramount heeft een contract afgesloten met den naar haar meen ing grootsten bariton van den laatsten tijd, een zekeren Pay Middleton. Het is echter nog niet bekend in welke film men hem zal laten opireden, daar gebleken is, dat het publiek voor louter zangfilms geen behoorlijke interesse meer hee"

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 29