KAPSELS M ODERNE i opwaarts gekapt wordt en dan in krullen rond het hoofd gelegd, men moet vakman zijn om de kunst gewrochten van den modernen Fi garo naar waarde te kunnen schat ten. De ondulatie heeft vrijwel afgedaan en plaatsgemaakt voor kunstig gerangschikte krullen, die afgewisseld worden door reepen glad haar. Ook ziet men verschil lende kapsels, die in de lengte over het hoofd een ellips van krullen vormen, een schitterende methode om het hoofd smaller te doen lij ken. De lengte van het haar moet tusschen zes en acht centimeter zijn, willen de moderne coiffures slagen, wat echter nog lang niet zeggen wil, dat ze zelfs hij behoor lijk permanent bevredigende resul taten opleveren. Het slappe zijde achtige haar althans leent zich allerminst tot deze bouwwerken van krullen en de bezitster ervan zal de modieuze haardracht voor feestelijke gelegenheden als de lakspuit althans eenig houvast aan het geheel verleent moeten reSer- veeren. Het lakken van haar raden de meeste kappers ten sterkste af, omdat het haar er ontegenzeglijk bros van wordt. Een enkelen keer echter kan het geen kwaad, tenmin ste als men er voor zorgt het lak later voorzichtig uit te kammen. Wat betreft de haarkleur, houdt de rage van platinablond aan, hoe wel er bijzonder weinig gezichten zijn die niet grof en hard worden door dit opbleeken. Daarnaast ziet men vooral in Frankrijk een warm mahonie-rood, terwijl er een stre- Het internationale kap-concours te Amsterdam was een pracht- gelegenheid om wat meer te weten te komen omtrent de hui dige mode. Valt het zelfs de leek op hoe het haar overwegend ven is om het avond-kapsel met de kleur van het toilet te doen harmonieeren. Het „kapsel 1937" is zóó ingewikkeld en kostbaar, dat een vrouw, die nog prijs stelt op eenvoud en voor haar uitgaven betere doeleinden kent, zich meermalen bedenken zal, vóór zij aan deze mode gril toegeeft. Maar zij, die in het opmaken van haar uiterlijk haar hoogste heil zoeken, vinden het flatteus en origineel, te meer, omdat het door den vakman zóó gevarieerd kan worden, dat elk type er bij gebaat is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 38