WEE WIEEIE WINKIE VARIA Een avonturenfilm zonder tliepgaantle con f liet en, doch hartelijk van inhoud en intrige De jonge vrouw .logee Williams (June Lang) en luitenant Brandis Michael Whalen), wier liefde in die sinistere omgeving met succes ontluikt. dreigen vernietigd te worden. Er zijn diverse zeer geslaagde scènes in, wat voornamelijk ook aan de medewerking van Victor MacLaglen en aan de tamelijk zorgvuldige regie van John Ford te danken is. Een onderhoudende, gezellige amusementsfilm dus, waarin het niet aan dapperheid en romantiek ontbreekt. Dit is een van de eerste films, welke nu eens niet met de opzettelijke bedoeling vervaar digd zijn oin 'n film van Shirley Temple te ma ken. Men had een verhaal van Kudyard Kipling en daarin kwamen twee kinderen voor: 'n jongen en een meisje. En de Fox-film, die contractueel de beschikking heeft over Shirley Temple. koos haar natuurlijk voor de meisjesrol. Hierdoor werd het accent van de film onbewust een ietsje verlegd, want men is nu eenmaal van Shirley Temple ge woon, (lat alles om haar, voor haar en door haar draait en 't is duidelijk, dat het min of meer moei lijk is, het verhaal onafhankelijk en los van haar te beschouwen. Toch dient men dat hier te doen om deze film recht te doen Zieh ran geen kwaad bewust, loopt de kleine Briscilla het vijandelijke kamp binnen tot groote hilariteit runde inlanders, die den schitterenden losprijs hooglijk weten te waar deer en. Door 't Öostenrijksche Bondsministerie voor Handel en Verkeer werd aan Willy Forst een eere- prijs toegekend voor zijn film „Burgtheater", als de succesvolste speelfilm. De prijs bestaat uit een zilveren beeld op een onyx voetstuk. Charles Boyer, die on langs naar Amerika ging, is thans weer naar Frank rijk teruggekeerd om de hoofdrol te vervullen in le nieuwe Tobis-film „Le Venin" (Het vergif). Annabella, die in wer kelijkheid Anne Char- pentier heet, dankt haar naam aan den Ameri- kaanschen dichter Ed gar Allen Poe. Het ge dicht „Annabel Lee" maakte op madame Char- pentier zoo'n geweldigen indruk, dat zij zich voor haar filmnaam naar de hoofdpersoon van dat gedicht noemde. Josef von Sternberg was eens zoo nijdig op zijn acteurs en actrices, dat hij hun plaatsen door studio-personeel liet innemen en door hen de verschillende scènes liet voorspelen. Brian Donlevy, de hoofdpersoon uit de Fox-film „Middernacht Taxi", bezit 'n beroemde verzameling autogram men van artisten der geheele wereld. Bij elke handteekening is een portret en een levens beschrijving gevoegd. De verzameling beslaat niet minder dan negentien dikke deelen en verkreeg herhaaldelijk 'n bod van tienduizenden dollars. De Poólsche zanger fan Kiepura werd door rte Poolsche regeering gedecoreerd met het Gtfuden Kruis van Ver diensten voor de propa ganda, welke hij in het buitenhuid voor zijn land gemaakt heeft. Zijn nieuwste film met zijn vrouw is gebaseerd op de opera „La Bohème". speelt in Britsch-Indië, waar een norsclie kolonel zijn schoon- en kleindoch ter na den dood van zijn zoon heeft laten overkomen om voor hen te kunnen zorgen. Die omgeving is echter niet hijster geschikt voor een jonge vrouw en een kind, want er zijn nog zeer veel oproerige inland- sche stammen, welke een permanent gevaar voor de bewoners van die neder zetting vormen. Priscilla Williams (Shirley Temple) weet zich echter op een of andere manier de vriend schap van het voornaam ste oproerige stamhoofd te verwerven en dat blijkt aan het einde goed te pas te komen, wanneer de sol daten van den kolonel

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 13