Vasenol HALITRAN 1200 Millioen Kinderen gaan weer kou vatten Vasenol 60 x sterker dan gewone levertraan 15 tusschenbeide, de ruziemakers drukten Castle, met zout besehorst, pas binnen elkaar de hand en stortten overvloedige van zee. tranen op elkanders Behouders. „Zoo, vandaag krijgt ie op zijn leelijke ..Hup schreeuwde iemand, ,,'t Is Schotsche gezicht," grinnikte meneer tijd voor een borrelIk wil geen aan- Montgomery, toen meneer Swales op merking op de bediening maken, juf- de brug bij hem kwam. „Nu zal 't niet frouw. maar maggen we sehoone glazen lang meer duren, of we zijn ent kwijt.' hebben Die we nou hebben zitten vol ,.Ja," beaamde de tweede stuurman, asch." „Hij wil direct naar haar toe. Hij heeft Mejuffrouw Portia Bottle zweefde me zooeven aangeklampt, toen ik hier- ile gelagkamer binnen en overzag de heenkwam, en hij liet me een portret bijeenkomst minachtend. „O o, wat een van den hertog van York zien, met een verschrikkelijke mensehen fluisterde grijzen bolhoed. Hij vroeg, hoe ik dien zij juffrouw Hortense toe. s,Is er iemand vond, of 't hem staan zou." bij, die wat bestelt vandaag „Stel je voor, ij met 'n grijzen bol „Nee, tante, niemand," zei de kellne- oed 'n Zee-ond zou er nog knapper rin. „Ze brengen hun eigen whisky mee huitzien mee hebben ze in 't. groot goedkoop ingekocht en dan mogen wij de Iets later in den morgen trok meneer glazen geven." Glencannon zijn beste pantalon onder „Hff," snoof juffrouw Bottle. „Mooie de matras van zijn kooi vandaan, klandizie krijgen we van dien Glen- wreef hij met een stukje schuurpapier cannon In plaats dat we een net zee- zijn nagels op, maakte hij zijn gutta- manscafé worden is 't hier tegenwoordig percha boord schoon met een stukje 'n zwelgpartij van ordinaire Schotsche gummi en een natten handdoek, en lawaaischoppers zette hij zijn ietwat grilligen knevel in De getrouwe juffrouw Hortense stond de was, tot de punten stijf stonden als op het punt, partij te trekken voor koperen spijkers. meneer Glencannon, toen de brieven- „Nou, Glencannon, kerel!" riep hij besteller binnenkwam en twee brieven goedkeurend tegen de gestalte in het op de toonbank legde brieven met spiegeltje boven zijn waschbak. „Je Italiaansclie postzegels en het postmerk bent een knappe knul, als je je een beetje Napels. op hebt geknaptIk mot er vandaag De kellnerin bloosde en greep er snel op m'n voordeeligst uitzien. Ja," en naar. profetisch knikkend bewoog hij het „Hortense!" zei juffrouw Bottle ge- hoofd, „as ik vanavond hier terugkom, streng. „Geef hier die brieven heb ik 'n heel andere pesitie in de maat- „Ze zijn voor mij, tante," zei juffrouw schappij Hortense met bevende stem. „Ze zijn In waarheid echter viel er bij zijn van een vriendin van me, ze is...." terugkomst op zijn positie heel wat aan „Hortense Ze zijn aan mij geadres- te merken dat hij nog overeind bleef seerd.... Mejuffrouw Portia Bottle..." was uitsluitend te danken aan den „Ja, één wel," erkende juffrouw minzamen steun der stuurboordree- Hortense. „Maar deze is voor mij. Ja, ling van de Inchcliffe f'astle. De volle kijkt u maar en hij is van meneer maan stuiterde op en neer op den Glencannon, als u 't weten wilt. Van schoorsteenrand van de Castle, en de meneer Glencannon Hij houdt van me, masten bogen beleefd tegen elkaar, als hij houdt van me, hij houdt van me, partners in een menuet. Op de linker daar Zij stampvoette en keek haar wang van meneer Glencannon vertoon- tante uitdagend aan. den zich vier krabben, diep, vinnig en Mejuffrouw Portia Bottle stond het evenwijdig. Die op zijn rechterwang meisje aan te staren, alsof zij haar van mochten er óók zijn, maar getuigden waanzin verdacht. „Kom nou maar. toch van een wat minder ervaren hand. stil maar, Hortense. je vergist je." De eigroote builen op zijn achterhoofd zei ze medelijdend. „Meneer Glencan- daarentegen waren blijkbaar het werk non beweert, dat hij iets voor mij voelt, van een professional een kapitein en hij heeft me uit iedere haven een vers van een sleepboot bijvoorbeeld, gestuurd, die brutale rakker van een „Ik snap 't nietzei hij met een Hooglander! Hier, kijk maar, Hortense, grafstem, omhoog starend naar de lees maar, wat hij me nu weer schrijft." dansende maan. „Ik snap er letterlijk En zij gaf haar nicht het velletje niemendal van Hoe die verdraaide papier, dat zij uit de envelop had ge- gedichten, die ik aan Portia stuurde, haald. ook in Hortense d'r handen kwamen. Door haar tranen heen las juffrouw daar ken ik gewóón niet bij. Laat ik Hortense „Bottel, bottel, wie houdt er van een nou es nadenken hoe is 't nou eigen lijk allemaal gegaan Eerst heb ik in m'n hut die gedichten Bottle gemaakt dus dat is hier. Toen heb Ik, zei de gediplomeerde eerste machi nist Glencannon Als gij mij huwen wilt, lig ik levenslang ik de kladjes weggegooid, over de ree ling dus die is óók hier. Ze vielen in 't. water, dus dat is daar. Wacht Wond- en Kinderpoeder Wond- en Kindercrème IGr. strooihui50 Cts. KI. strooihui 30 Cti. E Navuiiakjes 35ccnt maken [hat gebruik voordaaügerI aan uw voeten, nee Hij sloeg zich tegen 't voorhoofd, Zei Glencannon, met de allerhartelijkste plotseling begrijpend, ,,'t Water is t'r groeten." nóu, maar tóén was 't er nietWe lagen in 't droogdok, dus daar zijn ze in ge- „Hoe is 't mogelijkschreide de vallen, op den grond." kellnerin. „Hij heeft mij ook aldoor Hij zweeg, grinnikte, en beantwoordde gedichten gestuurd 's Kijken wat hij beleefd de buiging van den grooten ine vandaag schrijft. O foei. mast. „Dus iemand heeft ze opgeraapt tante.... zoo'n adder in 't gras! Hij en die heeft ze aan Hortense gestuurd schrijft ons allebei precies 't zelfde zoo zit 't verklaarde hij. „Jawel, maar wie Daar zit 'm nou juist de VX^eldra zou er weer daglicht zijn; de knoop, Glencannon. Of je hebt een Septemberzon worstelde zich om- doodsvijand hier op 't schip, óf je hoog door de dikke lagen mist en rook, hebt. ja, de negotie is bar acliter- die als een lijkwade over het slapende uitgegaan in die herberg. óf je Londen lagen. Boven de Theems repten hebt een reuzen vroeie. nee, de zeemeeuwen zich krijscliend voort reuzen goeie vrind." om hun dagtaak van straatreiniging En hierna wierp hij de overblijfselen te beginnen. Achter de Millwall-dokken van zijn grijzen bolhoed in de Theems zwoegde een sleepboot stroomopwaarts, rukte zijn guttapercha boord af, hield en baar sleeplijn boogde door den er een lucifer aan en wankelde tevreden nevel naar den boeg van de Inchcliffe naar bed. Een natte neus xs nog zoo erg niet, maar wel wat er verder kan volgen door kouvattenKeelpijn, angina, keelontsteking, kink hoest, slijmhoest, kou op de borst, bronchitis, misschien zelfs longontsteking. Dagenlange zorg, hooge koorts, schoolverzuim, nachten waken bij ziekbed. En de oorzaak In de meeste gevallen te weinig weerstand. Moeder! Te weinig weer stand van het kinderlichaam door te weinig zon, dat zeggen de doctoren. In de R-maanden is de heilzame, levenbrengende werking van de ultra-violette stralen der zon zéér beperkt. Zie maar naar de natuur: haast niets groeit er. De zonnestralen en versche groenten van den kouden grond vormen in het lichaam de vita minen, de afweer- en de groeistoffen, de levens- H-1252-G stoffen, zonder welke geen menschelijk wezen kan groeien en gezond blijven. En de mensch begrijpt het, instinctmatig, want ook U zoekt met Uw kinderen nog het late herfst- en winterzonnetje op, om U er in te koesteren, al zit er dan weinig kracht meer in. In Nederland lijdt ieder kind gedurende het gure jaargetijde gebrek aan vitaminen A en D en is een gemakkelijke prooi van alle winterziekten en besmettelijke ziekten. Verhoog het weerstandsvermogen van Uw kind, bescherm het tegen ver koudheden en tegen ziekten door Halitran 1200, de gouden olie uit de versche lever van heilbot, de bron van natuur lijke vitaminen A en D. Breng Uw kind veilig door den winter en laat de ziekenbedden onbezet. Koop nog heden een flacon Halitran 1200, gebottelde zonneschijn. Alle doctoren schrijven ze voor. M.rdoPP®1'" Appelen Boter Booooen Boor»*n Brood Eieren Erwten Uy««troon |Cwone Ript Sla 9*°®° Tomaten Vleesch 100 0 02 0 0 5\G«" ■tQ 500 Wo»<elen ►la*»**0 Vitamine A: zorgt voor krachtigen groei bij kinderen, geeft weerstand tegen verkoudheden, ziekten en be smetting. Vitamine D: kweekt gezonde, rechte beenen, sterke tanden en kie zen, geeft een krachtig beenderstel- sel, bestrijdt en voorkomt Engelsche ziekte, de vrees van alle moeders. Denk ook om U zelf. Ook volwaa senen lijden aan een vitamine te kort in den unnter. Voor hen zijn er volkomen smake- loozc capsules Flac. 50 caps. f 1.40 Flac. 100 caps, f 2.40 Gestandardiseerd. Uit de lever van Heilbot. Alléén natuurlijke vitaminen A en D. Vj!/ Halitran 1200 in druppels. In te ne men op sinaasap pel. suikermelk vleesch etc. Flacon 1 mnd. f 1.25 Flacon 3 mnd. f 3.25

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 15