lï mjü mm i. -'-r 19 of gesloopt, lusthoven en buitens verkommerden in de Napoleontische tijden nog slechts enkele houden de herinnering levendig aan de glorieuze tijden van voorheen, aan het felle, gloedvolle leven der middel eeuwen, aan de spilzieke verfijning van de weelderige jaren der republiek alleen de natuur is er gebleven, in alle rust, in alle majesteit, in haar onde bekoring. Dit is de tijd voor een wandeling, voor een bede vaart. haast, naar de bosschen van Domburg en Oost- kapelle. liet vertier der badgasten is er nu verstild, het gerucht van pleizierzoekers is verstorven de Walchersche bosschen staan er nu alleen voor wie er, voor 't laatst nog van 't jaar, de wijdingsvolle pracht genieten wil van hnn rijzig hout en hun stervend blad, van hun stemmig licht en spiegelend water. De Wal chersche bosschen staan er alleen met hun eigen schoonheid, met de herinnering aan de vergankelijk heid van wat eens den trots en het levensdoel van heele mensohengeslackten, van de maehtigsten in den lande, uitmaakte. Rijkdom en macht, pracht en weelde zijn ver dwenen, even snel als hun bezitters, om nooit meer weer te keeren de schoonheid van het Walchersche land heeft de mensehen, hun eeuwen en hun geschie denis overleefd, zooals ze dezen herfst en dezen winter overleven zal, om in de nieuwe lente te stralen in haar oude glorie. Een herinnering nan de dagen Oostkapelle's oude glorie een blik op liet schilderachtige buiten Duinvliet. De dagelijksche schoolgang valt niet zwaar door het ruige duinbosch tusschen IJoogduin en H esthove. Herfstmiddag in Oostkappelsehe paradij I)e wandeling ran Serooskerke naar Oostkapelle roert nog langs e-nlcele goed bewaarde buitenszooals het stemmingsvolle Ipenoord.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19