Zeeuwsche Sport Een moment in het veld. I)e Zeeuwen - Vlissingeu 2-1. In 'n kleine overwinning widen de Zeeuwen hun sfudgenooten te onttronen, terwijl thans in 2A Hero de eerste plaats heeft in genomen. Moment uit dezen wedstrijd. Corner op het doel van de Zeeuwen. Een voetbalzondag met verrassingen in 2A van de bovenste plank. Zeker, het was te voren te voorspellen, dat de uitslag van verschillende wedstrijden „niet te voorspellen" was, omdat 't in derby's en andere bijzondere soort wedstrijden nooit te voren te zeggen valt, wat er gaat gebeuren. De uitslagen vallen juist andersom dan in verband met de werkelijke krachtsverhouding verwacht moest en mocht worden. De ranglijstjes-tlieorie faalt, daar waar nummer één en nummer laatst elkaar ont moeten. En zoo kwam het, dat het leidende Vlissingen zich vergiste in de kracht van De Zeeuwen. Met 2-1 wis ten de laatsten in de derby te winnen en niet onver diend. Vlissingen kwam hierdoor twee punten achter op bij Hero, dat door een gelukkige, misschien onver diende, maar in ieder geval krappe overwinning o]) De Baronie ongeslagen bleef. 1-0 is voor de cou- servenmaimen maar een mager resultaat en het bewijst, dat ook zij met derbv-zenuwen te kampen hebben of dat ze niet zoo heel erg onoverwinnelijk zijn. Vlissingen is echter nog maar twee puntjes achterop en dat hoéft dus nog geen onoverkomelijke achterstand genoemd te worden. Middelburg waagde zich aan experimenten door een aantal jonge spelers in den aanval te zetten. Er waren van deze proefne ming na den wedstrijd maar heel weinig betuigingen van enthousiasme te bespeuren en we gelooven, dat alleen de rechtsbuitenplaats een goede bezetting genoot. Goes profiteerde daarvan door een gelijk spel uit het vuur te slepen, wat gezien het vertoonde spel van weerszijden verdiend was. Het was een wedstrijd om gauw te vergeten, waarin niets aantrek kelijks zat en welke zeer rommelig eindigde. De Uoesclie midvoor Leijnse was o.i. de meest opvallen de speler, die zeer beweeglijk was en beste dingen deed. Goes is op die manier weer een puntje uitge- loopeu op R.B.C., dat tegen li.0.8. een tegenstand bood, welke allerminst verwacht was. We hadden op een overtuigender zege der R.C.S.-ers gerekend, want met die voorhoede moet-het toch mogelijk zijn de R.B.C.-verdediging meer dan één maal te pas- seeren. Intusscheu mag R.C.S., welks voorhoede to taal uit vorm scheen te zijn, met het bereikte resultaat tevreden zijn. De grootste verrassing bezorgde Zeelandia door het nog met kampioenskansen-illus- sies spelende Breda in eigen huis een 3-1 -nederlaag toe te brengen. Wie had dat nu kunnen denken en wat juichten de Zeelandia-supporters, trouw bijge staan door den vrouwelijken aanhang, toen op 't uit slagenbord het resultaat bekend gemaakt werd. 't Prettigste is wel, dat Zeelandia aan Breda zijn wil heeft opgelegd en dat de Zeeuwsche ploeg den geheelen wedstrijd door eigenlijk het beste spel heeft gehad. Mocht Zeelandia dit resultaat eens in een serie kunnen bevestigen. En zoo is na een emotie vollen Zondag 't Zeeuwsche kamp er in de bovenste regionen, dank zij feilen ouderlingen strijd, niet beter op geworden. Onderaan echter hebben R.G.S. en Zeelandia door hun over winningen en Goes door een gelijk spel den Brabant sehen degradatie-candidaat wat vaster onderaan weten te drukken. De derde klasse. Dat Breskens het zou klaar spelen om thuis Biervliet te kloppen, was te verwach ten. Corn Boys en Oostburg, de zwaksten, deelden de punten, wat van Oostburg meer is dan we verwach ten konden, doch van de jonge Sassche valt het een beetje tegen. IJzen- dijke bewees andermaal zijn onvermoede krachten en sloeg Sluiskil met 3-0. Axel en Hoofdplaat be vestigden hun reputatie. De eerste van de sterkste te zullen blijken en de tweede van wat op retour te zijn. Terneuzen had nog moeite geiioeg met Hulst en moest met het oneven goaltje beide pun ten verwerven. Goes 2 was het aan zijn reputatie verplicht Hansweert te kloppen, wat dan ook ge beurde met 4-2. Goesche Boys en Middelburg 2 deelden de winst en dus Het eerste doelpunt in den wedstrijd wordt gescoord. de punten met 2-2. Zeelandia en E.M.M. deden hetzelfde en kunnen daarmee beide tevreden zijn. Eiland Boys haalde het kunststukje uit Vlissingen 2 met niet minder dan 4-0 in eigen huis te kloppen. Het gaat daar crescendo aan wachtpost 66. Burgh haalde o.i. tegen Dosko een goed resultaat door 2 doelpunten te scoren en al beteekende het geen overwinning, een 4-2-nederlaag is toch geen schande. Zierikzee is er volkomen uit en de eerste hoopge vende reeks van overwinningen is onderbroken door een serie teleurstellende nederlagen, waarvan de laatste tegen Boeimeer met 5-0 wel heel erg tegen valt. Laat niet op een over winning gerekend zijn, een zoo scherpen tegenslag hadden we toch niet verwacht. Middelburg-Goes 1-1'. Het mocht Middelburg niet gelukken om ran Goes te winnen. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel. Moment uit dezen wedstrijd. A og een moment uit dezen spannenden wedstrijd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 21