lieer, die dit huis bewoont, al de dieren, wier schedels en geweien n voorgalerij prijken, zelf geschoten heeft, is een open vraag. Onze •aaf vertelt het er niet bij. Maar één ding is zeker als hij ons pareerde kop aan den linkerwand er een is van een dier, dat hij in we. dat hij met zijn jagerslatijn te ver gaat. Want het is de kop ii'hwélinket hooge noorden, maar niet in tropische gewesten op! De 1 is vajn een olifant. Wat de overige schedels en geweien betreft die zijn lengs' (wilde koeien). De hertenjacht is zeer ongevaarlijk. Een hekend e jaiht op herten gesf\akt, toen hij een kidang mei een snikkenden ervaUpn E E IM SPOORREIS Deze foto geeft wel een héél duidelijk beeld van de schoonheid der natuur DOOR DE PREAIHGER in de Preanger-regentschappen of Priangau zooals dit gedeelte van .lava. naar den Soendaneeschen naam. thans genoemd wordt. Afgebeeld is een gedeelte van de spoorlijn Rantja-Ekeli-Tandjong Sari, bij de halte Tjikeroeh. Een betonnen viaducl is geslagen over de Tjikoeda (letterlijk vertaald Paardenrivier), die zich hier door liet prachtige bergland slingert. Men lette op den terrasvormigen aanleg der sawahs (natte rijstvelden). De Soendanees is een geboren „irrigator". Het water wordt naar de hoogst gelegen sawa li geleid en over de lager liggende velden zoekt het zijn weg naar het dal. Zoo worden alle velden, van boven af, bevloeid. Op den achtergrond de bekende vulkaan, de Tangkoeban Prahoe, wat het beste kan worden vertaald door „omgekeerde schuit". En inderdaad heeft de berg dien vorm. EEN WOEST LANDSCHAP Woest is het landschap, onbereikbaar de vurige mond van den vul kaan, die, na jaren rustig te zijn geweest nu weer zware rookwolken uitstoot en gloeiend puin en steenen spuwt. De foto, die wij hier repro- duceeren, geeft een goeden indruk van 'n vulkaan (een Indischen) in actie. Het scherpe fotobeeld laat duidelijk onderscheiden de uitgeworpen asch en steenen. Gedeeltelijk zijn die steenen op de helling van den vulkaan-kogel blijven liggen, voor het grootste deel zijn ze echter in het ravijn gerold.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23