ana c VERBETER UW GEHEUGEN - COTY- 25 éen kans, om den kogel te krijgen den man, die daar wegholde, inhalen. Hij kon de vervolging langs geen anderen weg beginnen dan door het raam iedere seconde telde mee, voor den een zoowel als voor den ander. Bristow bleef een kort oogenblik staan, om terrein te verkennen. Er was geen brandtrap in de buurt, maar vrij dicht onder't raam was een Y-vormige regenpijp, die althans eenig houvast bood. Als Bristow wat vaster op de beenen was geweest, of nog aan iets anders had gedacht dan aan de nood zaak, dien man in dat steegje te berei ken, dan had hij zich wel tweemaal be dacht, voor hij dien weg koos om af te dalen. Nu echter aarzelde hij nauwelijks hij sloeg zijn eene been over de venster bank. Hij zette zijn voet op de regenpijp en liet zich toen zakken. Mannering zag het gevaar in, riep verschrikt. „Voorzichtig, Bristow voorzichtig!" Toen slipte Bristow. Zijn voet schoot Van de regenpijp af, te diep, om zich nog te herstellen. Eén oogenblik meende Mannering, dat het gedaan was met zijn tegen stander. Het was een diepe val naar het plaatsje beneden, een val op een cementen vloer het kon maar op één manier afloopen, als Bristow naar beneden sloeg. Er dreigde hem een tragedie. Toen zag hij de vingertoppen van den detective op de vensterbank. In één stap was hij aan het raam, en voor een oogenblik vergat hij de wond in zijn schouderhij móést. Hij boog zich naar buiten en greep den linkerpols van den detective, toen diens zwakke greep het dreigde te begeven. Er was nu in zijn geest geen andere gedachte en geen ander streven meer, dan dat hij den inspecteur moest redden. Het volle gewicht van Bristow's li chaam trok aan Mannering's gewonden schouder. De pijn sneed door hem heen, folterend, uitputtend. Even was hij bang, dat hij 't. niet zou kunnen hou den. Zweet bedekte zijn voorhoofd, en zijn tanden knarsten over elkaar. Maar hij hield vast en Bristow bleef hangen langzaam bewoog hij zijn linkerhand, om de rechter te steunen. Kreunend van pijn, zich van niets bewust dan van zijn taak, hield hij vast. De pijn scheen nu door zijn heele lichaam te snijden, hij was nat van 't zweet. Bristow scheen steeds zwaarder te worden, naarmate de seconden zich voortsleepten, maar hooger kwam hij geen streep. Toen verschoof zijn pols een eindje. Mannering kreunde luid. Hij zag de deur niet opengaan, hij zag Tank Tring niet, die met een ver schrikt gezicht in de opening stond. Tring maakte een slikbeweging toen kwam hij snel naar het raam, en met één blik had hij den toestand overzien. Hij boog zich naar buiten, sloot zijn handen om den pols van Bristow, onder Mannering's hand. Manuering liet los, tuimelde achteruit de kamer in, terwijl Tank zijn stentor-stem verhief naar de mannen, die met hem mee waren geko men. Zij waren al in de kamer, maar Mannering, die tegen den muur geleund stond, zag hen niet, toen zij voorbij rendenhij zag ook niet, hoe zij met drieën Bristow opheschen, langzaam maar veilig. Mannering voelde geen leven meer in zich. Zijn gezicht was kalkwit. Hij had zijn oogen dicht, zijn adem ging onregelma tig. Lorna Fauntley, doodsbang, dat de list met den kogel mislukt zou zijn, bijna te bevreesd, om de kamer in te kijken, dwong zich, om er binnen te gaan en zag Mannering. Medelijden drong de vrees uit haar oogen. Zij trad snel naar voren, Man nering hoorde haar stem, alsof ze van verre klonk. ,.'t Is in orde, John.'t is in orde." Toen verloor Mannering het bewust - zijn. Bijna op dat zelfde moment trokken de politiebeambten aan het raam Bris tow de kamer in. Tank Tring vroeg zich af, wat er in 's hemelsnaam gebeurd was, maar voor 't moment hield hij zijn aan dacht bij de noodzakelijke maatregelen. Hij vond een karaf whisky en goot Bristow een onbekrompen portie tus- schen de lippen. Hij knorde, toen zijn meerdere proestte en kuchte, en zonder besef den drank proefde hij zou alles gauw genoeg te weten komen. BRISTOW HAAT Z'N VAK Wnspecteur William Bristow keek zijn sergeant met een somberen blik aan, maar zei niets. Tring werd verteerd door nieuwsgierigheid, maar hij wist, wanneer hij vragen kon en wanneer hij zwijgen moest. Hij staarde wezenloos naar de half leege karaf. Bristow mopperde binnensmonds. De twee rechercheurs, die bij zijn redding geholpen hadden, waren met de vrouwelijke detective teruggekeerd naar de YardBristow zag in, dat het nu geen nut meer had, naar den kogel te zoeken. Hij had zelfs geen lust meer, om naar den kogel te zoeken. Hij herinnerde zich het afgrijselijke moment, dat hij buiten het raam had gezweefd, dat zijn vingers dreigden los te laten, en hij herinnerde zich de onmetelijke opluchting, die hem ver vulde, toen Mannering hem greep. En daarna, toen hij weer voldoende bij was, om de leiding in handen te nemen, had hij Mannering zien liggen, uitge strekt op den vloer, hij had den plas bloed gezien, uit de wond in den schou der van den Baron gestroomd, de wond die weer open was gegaan. Bristow was even goed mensch als politiebeambte. Hij begreep, dat hij van den dood of op zijn allerminst van ernstige kwetsuren gered was door het optreden van Mannering, en hij kon zich indenken, hoeveel dat optre den den anderen man gekost had- En toch. Mannering was de Baron. Weer mopperde Bristow. Hij was politiebeambte en een politiebeambte had liet recht niet, zijn plicht te laten beïnvloeden door gevoeligheden, van welken aard dan ook. Hij wist, dat Mannering de Baron was en op deze flat moest materiaal genoeg te vinden zijn, om het te bewijzen. De kogel mocht dan weg zijn de juweelen waren waarschijnlijk te vinden. De bitterheid, die hij tegenover Mannering had gevoed, omdat die hem met zoo'n luchtig gemak had bedrogen en gedupeerdwas voorbijEr was niets in hem over dan zijn zuivere plicht als politiebeambte, maar het was de onaangenaamste plicht, dien hij ooit te vervullen had gekregen. Toch viel er niet aan te ontkomen. Hij stond plotseling op en begon te spreken maar vóór hij twee woorden gezegd had, kwam Lorna Fauntley de slaapkamer uit. Haar gezicht was bleek, haar toon bijna gevoelloos. „Er zal een dokter bij hem moeten komen," zei ze. Bristow wees naar de telefoon. Tank schoot met ietwat lompe ridderlijkheid overeind en zei „Ik zal er een roepen, juffrouw." Bristow keek het meisje aan haar blik was zeer treurig. „Ja zei ze. Vervolg op blz. 28 Herinnering dat is de soepele ontlading van de hersenen. Wanneer de hersenen stroef zijn, dan wéét U de dingen wel. maar „ze schieten U niet te binnen". Het geheugen kan op een buiten gewone wijze gesterkt worden met Sanatogen. Sanatogen voedt de her sencellen en de ontlading der herin nering geschiedt reeds na enkele dagen vlotter. U „weet het weer en steeds op het juiste oogenblik. Proeven, genomen met zakenmen- schen, hebben bewezen, dat het ge heugen door Sanatogen gemiddeld met 24.5 verbeterd wordt (zie de Med. Echo 5e jaarg., No. 12). Neem eens eeq. paar weken lang Sanatogen (driemaal per dag) en zie het resultaat bij U zelf. Het zal U meevallen. Begin nog vandaag met de proef voor ge het zijt vergeten. s Parfums in decor - „FEUILLES D' AUTOMNE FEU1LLES DAUTOMNE (herfstblaren) zoo noemt Coty het feestelijk gewaad, waarin hij U zijn uitgelezen par fums aanbiedt. Del Aimant. Paris. Chypre.l Ambre Antique Emeraudeen thans ook Le Vettige, het beroemde ..Prin selijk Geschenk is thans in deze verpakking verkrijgbaar Geeft een Cotv-parfum in de ..feuilles d'automne

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25