Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP tyiel Jtein Jfabndtr 26 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zèeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Graauw, dat iemand, die zich aan een roestigen spij ker bezeerd had, plotseling zag. dat zijn arm dikker werd. Ijzerhoudende kost is een voortreffelijk voedsel. Het gemeentebestuur te Lamswaarde heeft gronden aangekocht tot verbree ding van de Stokvischstraat. Indien men genoeg terrein daarvoor blijkt te hebben, zal men midden in deze wijk een goudvisschen vijvertje aan leggen Uit Middelburg ontvingen wij het verheugende bericht, dat 't Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen be halve eenigé schedels en kinnebakken van een kunstlievend lid '11 ei van '11 inktvisch niet '11 vulpenhouder ontvan gen heeft. De ab-ovus-commissie is een ernstig onderzoek begonnen naar aan leiding van de geopperde veronderstel ling, dat door 'n wonderbare speling der natuur deze pen uit dat ei gebroed is Te Oude Stoof heeft '11 dokter uit Groenendijk met zijn auto 'n gelaagde operatie verricht op 'n paal van het electrisch net,. De berichten uit de Oude Stoof zijn interessanter dan die uit de oude doos Onze correspondent te Kapelle seinde ons, dat z'n slager ernstig door 'n varken in liet, been gebeten is en dat de dader er in zwijnsdraf vandoor ging. Daar liet hier een geval van recht matig zelfverweer schijnt te betreffen, is de politie niet van 'plan het beest te vervolgen. Te Terneuzen is men buitengewoon verrast door de plaimen van B. en W., 0111 de personeele belasting flink te ver lagen. Men is zeer nieuwsgierig of de bekende vereeniging „Teriieuzen-Klim-op" daar genoegen mee zal nemen Men schrijft 011s uit Vlissingen, dat actieve jongelui in het begin van de week niet veel energie honderd ruiten hebben weten in te gooien. De politie heeft ze nu in de kaart ge keken. Zaterdag e.11 Zondag is schoppen 011 de andere dagen ruiten troef. I11 verband met, liet heerseliende mond- cn klauwzeer in Zeeland breekt zich eeuige bezorgdheid baan over het lot van de bespelers en de bezoekers van de voetbalvelden. Voorloopig is het gevaar misschien te bezweren door allen '11 portie Matafto te geven Men telegrafeert ons uit IJzendijke- Veldzicht, dat de grootst toegelaten snel heid voor de tram thans bepaald is op 45 kilometer per uur. Bij wijze van over gangsmaatregel zullen personeelsleden en passagiers tijdelijk uitgerust worden met oogkleppen. Met '11 snik en '11 traan telefoneerde men ons uit Philippine, dat. de belang stelling voor de uitvoering van Artis Amore en Senipre florens ditmaal niet groot was, omdat de. bietencampagne nog in vollen gang is. Altijd wordt de teere poëzie maar weer verdrukt door de grauwe, harde practijk Tot de volgende week, dames en heeren Axel lia'1 een nieuw raadhuis run naode en hel gemeentebestuur hc.ejt lot den bouw reeds besloten dit ontwerp run den gemeente-opzichter, waarnaar de heer J. .JIloebé deze maquette maakte, verzekert lid oude stadje van een monumentaal en in zijn omgeving wel passend gebouw- Zulk herfstweer kunnen we gebruiken bij den bieten- oogst: bij Lamswaarde en in heel Zeeuwsch-Vlaan deren verloopt de campagne dun ook vlotter dan ooit. De Godshuizen, het oude Middelburgsche Ziekenhuis, gaan plaats maken vooreen moderner gebouwencomplex, waarvan ook de inrichting non hedendaagsche cischcn beter zal voldoen. 5 Een afbeelding van het schutblad van den Piet Hein-kalender, die wordt uitgegeven als souvenir van het prinselijk jacht, j maar -waarvan volgens het uitdrukkelijke ver-langen van Z. KH. prins Bernhard 5 j de netto opbrengst geheel ten goede moet S j komen aun het reddingswezen langs de j 5 Nederlandsche kust. Het nieuwe bewijs van medeleven met de sociale nooden en behoeften van o-ns volkdoor den prins hiermede gegeven, zal zeker tot resultaat j krijgen dat deze Piet Hein-kalender in talrijke gezinnen een plaatsje vindt. Tegelijk i zal hiermede worden bereikt, dat onze kranige redders hun verlangens en idealen 5 vervuld zullen zien zeewaardige reddingsj t booten en uiterst modern technisch matej J riant. Waar de prins is voorgegaan. zullen velen volgen. Langs den nieuwen weg naar Middelburg-sparden te Vlis singen ook nieuwe sportterreinen aangelegd en een grootere ijsbaan, waaraan reeds lang behoefte bestond. j Gaat er in dezen lijd van 't. jaar levendig aan toe in rle haren van Breskens, nu de graanleveringen plaats vinden. Bij Ylake krijgt na langzamerhand de uitbreiding van het Kanaal door Zuid-Bevelancl zijn beslag en wat een verbetering er ver kregen wordt, zien we duidelijk op den achtergrond, van de foto.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26