VS DE HERMELIJNEN JAS Silvikrin fydi&tg/ioeien do&i door avis Millioenen Levertraan UITSLAG PEPERMUNT Uw JAKE-UP" MOET HARMONIEEREN met Uw TYPE! MN 555 34 De Roos Silvikrin Lotion verfraait het haar Bovendien voedt en versterkt ze de haarvormende weefsels en de haarwortels. Gebruik ze voor de dagelijksche verzorging van Uw haar; zij bestendigt de gezond heid van de hoofdhuid, voorkomt haaruitval, bevordert den groei en bestrijdt de roos. U slaapt De eenige Haar Lotion met Neo-Silvikrin de natuurlijke haarvoeding. Hij is in den groeiMevrouw, en dan't is winter, de jongen heeft hard Millioenen Levertraan noo- dig. Dan komt het wel in orde Kinderen in den groei, alle kinderen,hebben Millioenen Levertraan noodig in het gure jaargetijde. Het is een bakerpraatje, dat levertraan alleen moet worden ingenomen, als het vriest. NU is het de tijd. In alle R-maanden, dus van September tot April, heeft Uw kind Millioenen Levertraan noodig. Millioenen Levertraan uit kabeljauw-lever, de beste ter wereld, 2% maal sterker dan andere, aangenaam van smaak èn de voordeeligste. Groote Flesch cn Dubbele Flesch Qn vooreen maand OUC Veel voordeeliger UUC 3 x meer vitaminen De beste voor Uw kind Zoolang Anita Sheridan zich herin neren kon, had dr. Brown in het stille plattelandsstadje tegenover hen gewoond. De oude dr. Brown had Anita de wereld in geholpen, evenals hij Anita's moeder in haar laatste uren had bijgestaan. En nu waren ook de studiejaren van zijn zoon Bill voorbij en onwillekeurig greep Anita's hand in haar tasckje naar een brief, waarin o.a,. dit stond „Het is, alsof mijn heele leven tot dusver een voorspel geweest is. Mijn werkelijke leven begint nu eerst. Herinner je je nog, hoe wij ons dat voorstelden t „Dr. William Brown." En nu ben ik gereed de problemen van het heelal op te lossen. Het huwelijk incluis Zoo had hij geschreven en was na de eerste begroeting dieuzelfden avond op bezoek gegaan bij de familie Todd, waar een zekere jongedame, Cicely geheeten, die hij in Bath had leeren kennen. logeerde. Een jongedame met groote blauwe oogen, die noch karakter, noch veel verstand verrieden. Het engagement werd niet onmiddel lijk aangekondigd, maar de geruchten daaromtrent bleven hardnekkig be staan. En op den Zondagmiddag, vol gend op den terugkeer van zijn zoon, bracht de oude dr. Brown een bezoek ten huize van de Sheridans. Hij was klaarblijkelijk zeer geagiteerd. Hij kneep Anita eens in de wangen, streelde den ouden spaniel even over den kop en liet zich toen in een ouden leeren club fauteuil zakken met dien lichten zucht van opluchting, die aan ietwat zwaar lijvige oude heeren eigen is. Anita zette een aschbakje bij hem neer. „Vader is uit," zei zij. „Dat weet ik, lieve kind. Ik zag hem den weg oprijden. En eerlijk gezegd, wilde ik eens even rustig met jou praten." Anita bleef kalm naast hem staan, terwijl hij zijn pijp stopte. „Het gaat over die affaire van Bill," zei hij plot seling. Anita deed geen moeite zijn blikken te ontwijken. „El bedoelt zijn engagement „Hij is nog niet geëngageerd „Maar zal dat gauw zijn zei Anita. „Hoor eens," brulde de oude man opeens. „Is dat de houding, die jij gaat aannemen, meisje Anita kreeg even een kleur. „Wat voor andere houding zou ik kunnen aannemen „Al deze jaren," zei hij, haar vraag negeerend en woedend aan zijn pijp trekkend, „heb ik er feitelijk op ge rekend, dat jij en Bill het samen eens zouden worden." „Ik ben zeker niet aantrekkelijk ge noeg." „Doe niet zoo belachelijk. Je hebt mijn zoon in je gedachten gehad, sinds je zoo groot was is het niet V' Hij wuifde ongeduldig met de hand en ging door, voor zij iets zeggen kon „Ik zou er mijn laatste penny voor over hebben, om deze affaire te kunnen verhinderen. Het beteekent voor den jongen z'n ondergang, Anita „Misschien zijn we bevooroordeeld," zei zij. „Denk je dan, dat ik niets van vrou wen afweet, Anita 1 Zoodra dat meisje met mijn zoon getrouwd is, zul je zien, dat zij niet rust, voor ze hem naar Londen heeft gekregen om een deftige praktijk op te bouwen. Zij begrijpt niet, wat wij voor Sandford en zijn inwo ners voelen. Zij zal het ellendig vinden, dat de oude mrs. Thomson last van haar hartkwaal krijgt, net terwijl zij zich gereedmaken om naar een dineetje te gaan. Zij zal niet begrijpen, dat baby's er een voorkeur voor hebben, om in de vroege morgenuren htm entrée te maken, enzoovoort. Dat meisje is niet geschikt om de vrouw van een platte landsdokter te worden en niemand zal dat eerder inzien dan zij zelf. En je weet zeer goed, dat ik gelijk heb." Anita zweeg. Het was waar, dat alle praatjes in het stadje de opinie van den dokter over Bill's meisje bevestigden. Cicely's ouders hadden zware verliezen geleden, maar slaagden er desondanks nog in met kunst en vliegwerk een zekere standing op te houden. Haar broer reed in een onbetaalden gestroomlijnden wagen en zij zelf paradeerde met een hermelijnen zomerjas, waarvan de zach te kraag haar gouden krullen op 't voordeeligst deed uitkomen. De oude man keek Anita woedend aan. „Waarom begrijpt die jonge gek niet, dat jij de goede vrouw voor hem zou zijn?" Anita kreeg een kleur. „Ik denk, dat mannen meer roman tisch zijn aangelegd dan vrouwen," gaf zij ten antwoord. „En Bill ziet in mij niets romantisch. U moet niet denken, dat hij mij op de een of andere manier in den steek heeft gelaten. Ik heb alles te veel als vanzelfsprekend beschouwd. „Onzin. Alles was toch beklonken En nu moeten we er maar bij blijven staan en toezien, dat hij zich gedraagt als een idioot, tenzij er nog een mirakel gebeurt om dit huwelijk te beletten." Het leven in het stadje ging zijn ge wonen gang. Sandford had het feit geaccepteerd, dat de jonge dokter waar schijnlijk met het meisje zou trouwen, dat bij elke feestelijke gelegenheid in haar hermelijnen jas verscheen. Toen Mary Todd haar uitnoodigingen voor een partijtje verstuurde, weigerde Anita de invitatie niet. In een dergelijk klein plaatsje zijn weinig excuses te bedenken en iedereen weet, of iemand ziek is of niet. Zij ging er heen, begeleid door een bewonderaar, een ernstig jongmensch met een lorgnet op, Henry geheeten. Bill danste natuurlijk ook met Anita, en toen zij op een gegeven oogenblik met Cicely en Henry in een gesprek verwikkeld raakten, zei hij plotseling „Anita, ik heb op den dag van mijn terugkomst zooveel over mezelf ge praat, dat ik niet de helft van jouw nieuws gehoord heb. Anita," ging hij tegen Cicely voort, „bekleedt een posi tie van gezag in onze school." Anita lachte. „Over dat gezag zou ik maar liever niet spreken," zei zij lachend en voegde er in een plotselinge opwelling aan toe„Kom morgen ochtend om elf uur maar eens binnen- loopen. We houden een soort repetitie voor de groote prijsuitdeeling en het talent van sommige kleuters zal je werkelijk verbaasd doen staan." Bill wendde zich aanstonds tot het meisje met de gouden krullen. „Zou je daar iets voor voelen, Cicely T" Cicely's blauwe oogen keken hem verveeld aan, doch gehoorzaam zei ze „Ik zou 't best aardig vinden." Anita kreeg den volgenden dag maar al te gauw spijt van haar impulsieve uitnoodiging, want in het nuchtere V.S. PRIJSVRAAG „Waf zei Pieije Het best bedachte antwoord ont vangen in de week van 18 t/ra 23 Oct. van K. de Vries jr., te Hommerts 77. 25 t/m 30 Oct. van D. Wisboom, te Amsterdam, welke inzenders als belooning ont vangen het NIEUWSTE PHILIPS RADIOTOESTEL. De gelukkigen welke hun antwoord bekroond zagen met een TWEEDEN PRIJS (Rijwiel of Stofzuiger) waren: 18 t/m 23 Oct. H. J. Wiegmans, te Amsterdam. 25 t/m 30 Oct. J. Sticnen, te Eindhoven. De 2 X 10 electrische rijwiellampen en de vele verrassingsprijzen wor den aan de overige winnaars ver zonden. De uitslag van de week van 1—6 Nov. kon nog niet in dit nummer worden bekend gemaakt en volgt dus a.s. week. Smult eens van V.S. maagpepermunt uit het aardige luxe doosje a 10 cent. In elk doosje een ac- tueele Lucht vaartfoto. Tegen inzending van 5 postzegels a 5 cent aan de N.V. van Sloo- ten, Leeuwarden, ont vangt U *t bijbehoo- rende, fraaie Lucht vaartalbum. Zorg voor een blozend uiterlijk, doch waak ervoor er ..opgemaakt" uit te zien. Bonte make-up heeft af gedaan. The Color Change Principle, verwerkt in Tangee lippenstift. rouge en poeder, geeft U natuurlijke bekoorlijkheid het accentueert Uw eigen teint, terwijl U er nooit „opgemaakt" zul? uitzien. Hoe Uw charme te verhoogen. Gebruik Tangee voor Uw lippen verf ze niet. Het wonderbaarlijke van The Color Change Principle is. dat. zoodra U Tangee hebt aan gebracht. het Uw natuurlijke, frissche. roze kleur op Uw lippen brengt. Omdat Tangee gelaatspoeder zich volkomen aanpast bij Uw natuurlijke teint, wordt Uw huid frisscher en jonger, terwijl U er nooit „gepoederd" zult uitzien. Wanneer U Tangee rouge ge bruikt, worden Uw wangen teer, roze overblost. Als crème en in vasten poedervorm verkrijgbaar. Worlds Most Fjmous Lipstick I EHos tmat painted LOOK Alleen ECHT met TANGEE op de metalen buis. Waar niet verkrijgbaar, schrijft aan den importeur: Jacq. Mot Jr., Sarphatistraat 115, Amsterdam

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 34