GRIJS HAAR YAPEX ZUIVERT KEEL NEUS EEN OOSTERSCH VERHAAL Daggett 6 Ramsdell Geen glimmende neus meer... DOOR ALBERT RODERICH m RAPID VERLOOR 16 POND BINNEN 2 WEKEN. •ft bij het gebruik vau Daggett Ramsdell's ge zichtspoeder, welke zacht is en een fijne, gelijk matige samenstelling heeft, waardoor de poeder uren houdt. Ze heeft een heerlijken geur en wordt geleverd in zes tinten. Om een goed resul taat te verkrijgen moet men de poeder ahijd aanbrengen over een dunne onderlaag van Daggett Ramsdeirs Perfect Vanishing Cream. IIWJH»* Imp. H. HAGEMEIJER - Hoogstroot 30 - Den Haag Een eenvoudige manier om de natuurlijke kleur te herkrijgen Weet U, dat U nu geen grijze haren meer behoeft te hebben? Weet U, dat door één eenvoudige behandeling met Inecto Rapid - duur slechts 30 minuten - Uw haar de volle schoonheid van de natuurlijke kleur en glans herkrijgt, voor goed, terwijl niemand het kan zien. De hernieuwde kleuren door Inecto Rapid kunt U wasschen, borstelen, wrijven en zijn onaantastbaar door zee en zon. Inecto Rapid kan zoowei vóór als na het permanenten gebruikt worden. Inecto Rapid is verkrijgbaar bij alle goede kappers, drogisterijen enz. - Let op de origineele blauw-gouden ver pakking. - Vraagt gratis prospectus bij den importeur Firma A. Maas, A. G. J. Lindenkamp, Successeur, O.Z. Voor burgwal 239-241, Amsterdam C. Een aanzienlijk westerling, door zijn regeering uitgezonden om vreemde volkeren te bestndeeren, kwam eens in de residentie van een ïurkschen stadhouder. Den ochtend van den dag, waarop de westerling de stad weer ver laten zou, sprak Ibrahim Pasja tegen Murad Effendi, zijn kanselier „De ge bieder van dien vreemdeling is een machtig vorst in het avondland. Hij moet van ons heengaan met welwillende gedachten. Ik heb persoonlijk een edel Arabisch paard voor hem uitgezocht. Ga, breng hem mijn groet en bied hem het paard ten geschenke aan. Allah zij met u En Murad Effendi ging naar de stoeterij en nam van den opperop- zichter het Arabisch renpaard in ont vangst, dat de pasja had uitgezocht. Murad Effendi echter zei zacht bij zichzelf„Is 't eigenlijk geen zonde, zoo'n edel dier aan dien vreemden giaur te geven Hij nam het paard dus voorloopig maar even mee naar huis, liet eèn paar denhandelaar komen en verruilde den Arabischen volbloedhengst voor een doodgewonen appelschimmel plus dertig uouden medsjidié's. De dertig goud stukken borg hij in de wijde zakken van zijn kaftan. Toen gaf hij den ippelschimmel over aan zijn hofmeester Hassan Aga, herhaalde de woorden van den pasja, met de noodige veranderin gen, en 'beval hem, het paard naar den vreemdeling te brengen. Onderweg kwam de hofmeester een muildierdrijver tegen, die een zeer fraaien muilezel bij zich had, en bij den aanblik van dat beest kwam Hassan Aga op een voordeelig idee. Na eenig overleg stond hij den appelschimmel af voor den zeer fraaien muilezel plus driehonderd piasters contant. Dat geld wikkelde hij voorzichtig in zijn tulband. Hassan Aga vond het echter wijzer, het geschenk van den pasja niet per soonlijk aan den begunstigde te bren gen. Hij ging dus naar een vriend, een koopman, en verzocht hem, de bood schap voor hem te doen. Hassan Aga noemde redenen, die den koopman aannemelijk klonken, dus aanvaardde deze laatste de opdracht. Nu moet men weten dat Ali Babur, de koopman, allerlei zaken dreef, waar onder ook een groothandel in vruchten. Die liet hij door slaven naar de stad brengen en verkoopen. Deswege kon hij juist op dat moment den muilezel uit stekend gebruiken. Hij liet het dier aanstonds voor een fruitwagen spannen. Toen ging hij de straat op, ving een zwervenden, halfverhongerden hond, wiesch en schoor hem, en bond hem een mooi rood lint om zijn inageren nek. Vervolgens haalde Ali Babur een schoon gewaad uit zijn winkel, beval een zijner slaven, dat aan te trekken, gaf hem duidelijke orders en stuurde hem met den foeileelijken hond naar den westerling in de karavanserai. De vreemdeling stond juist op het punt, te vertrekken, toen de afgezant bij hem arriveerde. „Salem aleikum," begon de slaaf, „moge uw weg met rozebladeren uit Sjiras bestrooid zijn Mijn heer en gebieder, de machtige Ibrahim Pasja, zendt u een groet van vriendschap en trouw, en hij verzoekt u, als zinnebeeld dier trouw dit beestje in ontvangst te nemen, dat mijn verheven gebieder zelf voor u heeft uitgekozen. Mogen bronnen van vreugde ontspruiten waar uw voet wandeltVrede zij met u Toen gaf de slaaf den leelijken ouden hond, die vroolijk blaffend om zich heen beet, aan den vreemdeling. De man uit het westen echter kende de zeden en gebruiken van het morgen land zeer goed. Hij keek den slaaf scherp in de oogen, en de slaaf sloeg schichtig zijn blik neder. „Uw verheven gebieder mijn groet en mijn dank," antwoordde nu de wes terling „mogen zijn oogen zich eeuwig in glans baden, moge zijn hoofdhaar druipen van de olie des geluks Zeg hem, dat mijn ziel zich verblijdt om zijn heerlijk geschenk, en smeek hem, 'n tegengeschenk van mij aan te nemen, ter vriendschappelijke herinnering. Hier, .breng uw machtigen heer dezen staf De vrede zij met u." Daarna overhandigde hij den slaaf 'n ouden, afgescliilferden rietstok, dien hij bij zijn wandelingen placht te ge bruiken. De slaaf nu bracht het geschenk van den vreemdeling voor den pasja aan zijn meester, den koopman Ali Babur. Ali Babur bekeek den sjofelen stok en het was hem aan te zien, dat zijn gedachten niet aangenaam waren. Hij dacht na, ging zijn bazar bin nen, greep de goedkoopste sabel, die hij daar vinden kon, en ging er mee naar zijn vriend Hassan Aga. „Ik heb den vreemdeling het ge schenk van den pasja gebracht," zei Ali Babur, „en deze sabel heeft hij mij als tegengeschenk gegeven." Hassan Aga bekeek het armoedige wapen met diep gerimpeld voorhoofd. Zoodra zijn vriend vertrokken was, begaf hij zich naar een wapenhandelaar en daar kocht hij voor twee gouden medsjidié's een sabel met dunnetjes verzilverde scheede en een nog dunner vergulde greep. De hofmeester bracht die sabel aan zijn meester, Murad Effendi, en zei „Effendi, ik heb den giaur het ge schenk van dèn pasja gebracht ziehier zijn tegengeschenk Murad Effendi bekeek de sabel, woog haar op zijn hand en sprak met zeer onvriendelijke stem de woorden „Het is goed, Hassan Een uur daarna verscheen Murad Effendi voor het aangezicht van Ibrahim Pasja en overhandigde hij dezen een gouden sabel, aan welker greep talrijke diamanten fonkelden. Murad Effendi verhaalde in bloemrijke woorden, hoe blij de vreemdeling was geweest met het prachtige Arabische paard, en hij prees de dankbaarheid van den man, die den pasja dit prachtige zwaard als tegengeschenk vereerde. Ibrahim Pasja had tijdens de rede van Murad nauwlettend de diamanten en de greep van de sabel bekeken. Nu riep hij met toornige stem „Bij Mahomed's baard, de steenen zijn valsch Die hond van een giaur wil mij bedriegenMaar Allah is groot, en hij straft de ongeloovigen het Arabische paard, dat ik hem geschonken heb, is aan één oog blind Nieuwe, gemakkelijke, vlugge vermageringsmethode. Ik heb eerst 2 we ken BonKora geno men en verloor reeds 16 pond. Buste-omvang ver minderde roet 10 cm. Heup-omvang met 8V2 cm. Ik voel mij uitstekend, nooit meer vermoeid schrijft Mevr. F. C. Muurbloempje f-joevee] pQncj ZOudt U wenschen af te nemen? 16 pond? 30 pond? Of meer? Neem dan Bon Kora, het nieuwe, veilige, aange name vermageringsmiddel in vloei baren vorm. Dikte verdwijnt bij deze „3-graden" kuur. Drievoudige werking, drievou dige snelheid. Neem BonKora. Eet flinke maaltijden, zooals beschreven op de BonKora-verpakking. BonKora bevat geen schadelijke be- standdeelen. Deze methode bevordert Uw gezondheid, terwijl Uw dikte vermindert. Laat die afschuwelijke dikte niet Uw bekoorlijkheid bederven. Koop van daag nog een flesch BonKora a f2.25; alom verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten, of vraag inlichtingen bij het BonKora-Depot, Singel 115, Amsterdam-C. Keel en neus zijn de toegangswegen tot het organisme voor tal van in fecties. Van hieruit bereiken de bacillen de ademhalingsorganen, trazij de besmetting door het inba- leeren van den antiseptischen Vapex- geur in de kiem bestreden wordt. EEN DRUPPEL OP UW ZAKDOEK EEN DRUPPEL OP UW KUSSEN U zult direct bemerken hoe verras send snel de verfrisschende Vapex- geur bij elke verkoudheid de neus kanalen opent, de ademhaling ver gemakkelijkt en een eind maakt aan de benauwdheid. Vapex ver nietigt de ziektekiemen vóór zij gelegenheid krijgen in de gecom pliceerde keel- en neuskanalen voort te woekeren en geeft onmiddellijk opluchting. Vapex is verkrijgbaar bij Apothekers en Dro gisten in flacons f 1.25 H I

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 36