Gelooid met de manen van vroeger reeds door hen ge- doode leeuwen als teeken van hoogste dapperheid, hebben deze negers zich ge schaard om den blanken jager, die met hen jacht maakte op den arm hun voeten uitgestrekten koning der woestijn. op groot wild, op diens sport reis door Afrika, door den fotograaf vastgelegd. Met de perfectionneering Sjf der camera, en vooral ook met de hulp van auto en vliegmachine als transport- middelen, is het op heden geen wonder, wanneer zelfs vrouwen zich on verschrok- ken wagen aan de fotografie van de viervoetige bewo ners van de Afrikaansche wildernis. En het mag voor zeker opmerkelijk heeten, dat van al de bovengenoem de diersoorten de leeuwen eigenlijk nog het gemakke lijkste té' benaderen zijn. Tal van interessante tafereelen werden dan ook, vooral sedert de laatste jaren, door de fotografische lens zij het dan ook meest door de tele-lens vastgelegd. Het doen en laten van den koning der dieren verschijnt ons uit deze fotoseries dan ook in al zijn rauwe en bloederige uitingen. Zoo ooit, dan spreekt hieruit duidelijk de in de natuur geldende wet van het recht van den sterkste. Dat de neger bevolking ook veel overlast ondervindt van deze viervoetige roofdieren, en dat de jacht op den leeuw tot het krijgsbedrijf behoort, waaraan zij met of zonder de hulp van den blanken man met voorliefde deelnemen, behoeft dan ook geen betoog. Wij geven op deze bladzijden een aantal uitnemend geslaagde foto's, waarmede het bovenstaande wel op zeer frappante wijze is geïllustreerd. Hechts Een luguber schouwspel in de wildernis een zebra wordt door een troep jonge leeuwen besprongen. Een afschuwelijk gezicht een hartebeest wordt door een troep uitgehongerde leeuwen verscheurd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 3