J\Cansaplad p\0ND0to. TONös Wanneer wij uitgaan Houdt het steeds bij de hand dit ideale snelverband elastisch In de Schouwburg CORRESPONDENTIE 43 751a. Complet van groene zijde, mouwlooze japon met groote hals- bies, rok achter met klokvolant. Bolero met korte mouw, eveneens versierd met biezen. Benoodigde stof: 6 m. 96 cm. breed. 755a. Raglanjapon, V-hals met jabot, welke met een strik in de taille eindigt, tweebaansrok. Benoodigde stof: 5 m. 96 cm. breed 756a. Japon van zwarte zijde, gegarneerd met kanten boven stuk, groote ceintuur. Benoodigde stofzwart 4 m. 96 cm. breed, kant 1 m. a 100 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 42, 44, 46, 48. Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winter- weelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor com plets. 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelung vooral opgeven het gewenschte maatnuinmer. Bestellingen kuunen ge schieden bij uw agent of bezorgerdoor girostorting op No. 293631, aoor toe zending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p «iet van 6 cent) aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" N ASSAUPLEIN 1 HAARLEM, waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook af halen aan het bureau van dit blad. Mej. Th. te Eindhoven. Daar u schrijft, dat uw gootsteen in het midden van het aanrecht is, kunt u eenvoudig het vuile vaatwerk links neerzetten en alle gewasschen gerei aan den rechter kant. U begint met het minst vuile, d.w.z. eerst de kopjes, dan de schotels en borden, vervolgens lepels, vorken en messen en tot slot potten en pannen. De kopjes worden gewasschen in water zonder zeep, of indien u toch zeep wilt gebruiken, dan dienen ze daarna onder de kraan te worden nagespoeld. Anders komt er aan de koffie of thee een zeep- smaak. Het spreekt vanzelf dat alle vaatwerk te voren grondig moet wor den gespoeld. f Wanneer we houten horstele wasschen in een lauw sopje, waaraan '»i scheutje ammoniak is toegevoegd, dienen we het houtwerk tevoren even met wat glycerine dunnetjes in Ie wrijven. Het wordt op deze wijze tegen den schadelijken invloed van het vocht beschermd. Enkele abonné's waren zoo vriende lijk ons een goeden raad te geven om trent het maken van sterk zeepsop. Hier voor neme men liefst regenwater, waar bij groene zeep gedaan wordt. Voegt men er wat glycerine bij, dan wordt het sop sterk en wordt het gewenschte resultaat dus verkregen. Den verschillenden inzendsters en inzenders dank voor hun moeite Nog steeds bereiken ons geregeld ver zoeken tot het geven van een recept voor het waterdicht maken van regen- kleedmg enz. Hoewel dit recept reeds meermalen in ons blad werd afge drukt, laten wij het hieronder nog maals volgen Maak een sterk, warm zeepsop van witte zeep en zet daar het kleedingstuk een uur in. Af en toe omhalen, en het vervolgens goed uitslaan en buiten glad ophangen, ongeveer een half uurtje. Daarna zetten we het kleedingstuk ongeveer een uur in een warm aluinbad (1 kilo fijne aluin op 20 liter water). Weer geregeld omhalen en tenslotte uit slaan en buiten glad ophangen om het te laten drogen. Mej. v. K. te Amsterdam. De kalk vlekken kunt u verwijderen met behulp van azijn. if err. K. te Amstelveen. Probeert u de inktvlek uit uw vloerkleed te verwij deren met behulp van azijn ofwel met behulp van een 10% oplossing van kalium-bifluoride. Met helder water naspoelen. Overal en op ieder oogenblik kunt U dit noodig hebben om een kleine wond veilig en afdoende te verzorgen. U voorkomt hier mede infectie en ondervindt geen hinder meer van de wond. Hansaplast „elastisch' is verkrijg baar vanaf IS Cent. ziet iedereen, of U goed verzorgd haar heeft en ook...of dit er dof en glansloos uitziet. Zorg, dat Uw haar deze winter de aantrekkelijkheid van Uw verschijning verhoogd. Was het met Blondona, als U blond is, of met Brunetta, als U donker haar heeft. Beide haarwasmiddelen zijn geheel alkalivrij, zodat het lastige naspoel- bad overbodig wordt en zich geen witte neerslag op het haar meer vormt. Blon dona is het enige haarwasmiddel, dat Kamilloflor bevat, waardoor blond haar de oorspronkelijke, lichte tint terugkrijgt, terwijl Brunetta Hequil bevat, dat donker haar een fraaie, diepe glans geeft. de moderne okoli- vrije haorwoimld- delen voor oen vol maakte haarvorxorging Herstelt De Natuurlijke Blankheid Van Doffe Verkleurde Tanden Kolynos verwijdert snel aan slag en verkleuring en maakt de tanden weer mooi en blank. Probeer Kolynos en let eens op het verschil in blankheid en schittering van Uw tanden. Wees zuinig—koop de groote tube 1«H

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 43