De strijd in lief Verre Oosten Ofschoon de hospitalen binnen en buiten de internationale concessies ruimschoots siji. voorzien van uit de lucht duidelijk waarneembare Icenteekenen, komt het herhaaldelijk voordat slechtgeriehte oj afgedwaalde projectielen in die hospitalen terechtkomen. Onze foto toont een dezer karakteristieke kenteekenen een groot rood krtiis op wit ten achtergrond. De geweldige rookkolommen op den achtergrond toonen aan, A dat de onschendbaarheid der hospitalen inderdaad meer fictief dan werkelijk is. Weken en weken al word1 Noord- en Zuid-China ie land, ie waier en uii de lucht bestookt door de doodelijke projectielen, die het vernuft van den modernen mensch heeft uitgedacht ter vertolking van het bruut geweld. Eiken dag wordt meer en meer vernield van wat met jarenlange moeite en zorg werd opgebouwd en eiken dag komt een grooter vraagleeken te staan achter het zoo gewichtige probleemwanneer en hoe zal het einde komen van die nieuwe slachting in 't Oosten Intusschen wor- den aan beide kanten tal van jonge levens weggemaaid en vernietigd en kan het Verre Oosten verwikkelingen veroorza ken, waarvan de draagwijdte den zwakken mensch nog on bekend is. -W" Il'flf tic bommen sparen, treffen tic granaten. De uit- eengeseheurde wand van een fabrieksgebouw, waar de machines lam- liggen. Het zal jaren, misschien tien tallen van jaren duren, voordat alles, wat binnen ettelijke weken tot puin wordt geschoten, is Iterbou wd, want elke oorlóg beteekent niet alleen materieele ver woesting maar ook een aanslag op de zedelijke groeikracht van een volk. Dagelijks komt het voor, dat tari's, bussen of andere vehikels hun bestemming niet bereiken. Granaat splinters, bommen of voltreffers op dat traject t is afdoende om wagen en inzittenden voorgoed uit te schakelen. Hier ziet men 'n Chineesehen ambulance- wagen, die tijdens het transport van gewonden werd getroffen en met verminking van ettelijke ..ledematen'' uit dien ongelijken strijd te voorschijn kwam. Een too- neeltje, zooals de film van het dagelijksch oorlogs gebeuren er zooveel en zoo vaak draait.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 6