DE ADDER i'T G R A S N MECCANO j Cen Glencannonverhaal door Guy Gilpatric WE LATEN "M OOK WERKEN, HOOR'! 'n Ongenoode gast! 9 Aan den weg naar de dokken, den vlaag geestigheid los te laten ,.je hoort West India Road, Poplar aan de dikwijls praten over 'n bedronken man Theems, staat een huis van rooden en 'n schip dat safe is, maar hebt u baksteen, en de kalk tusschen de steenen ooit gehoord van een bezonken man en is wit geschilderd. Boven de deur zwaait 'n schip dat op dreef is? Hahalia 'n uithangbord, dat de afbeelding draagt Snapt u 'm, juffrouw? Ik heb alleen de van een vierbladige schroef, met het letters maar omgewisseld, ziet u." bijschrift„De Scheepsbouw". Het huis De geest en de gemoedelijkheid van maakt een aangenaam zindelijken in- dien zet troffen de kellnerin zoozeer, dat druk in een omgeving, die jarenlang zij schaterde van den lach. Maar juist vervuild is door het roet van steenkool, op het hoogtepunt van haar uitbarsting uitgepuft door vele schepen bij hun kwam er uit de diepten des huizes een tocht zeewaarts. De benedenramen stem. pronken met gordijnen en geraniums in Horten.se t" riep die vermanend, potten, en bovendien is één ervan ver- „denk er om, dat je een dame bent, en sierd met een schoone plaat. Dit is een dat 't hier een fatsoenlijk café is." gekleurde afbeelding, geschikt om in In de gedrukte stilte, die volgde, te lijsten, van den grooten Schot Robert schonk meneer Glencannon zijn glas Bruce, met zijn linkerhand een ontzag- nog eens vol en keek hij schichtig naar lijke steenen pijp zwaaiend en met zijn de deur. rechter een litersflesch Duggan's Dauw. „Da's tante," fluisterde mejuffrouw Het was de plaat, en niet het uithang- Hortense, druk met een afdroogdoek bord, waardoor dien dag het oog van den aan 't werk. „Ze wil nooit hebben, dat heer Glencannon getrokken werd, toen ik gekheid maak met de heeren!" hij, in zoete rust, de straat door liep, Glencannon, die op dat moment zijn van de dokken komende. Het ss. Inch- hoofd achterover had, vond met zijn cliffe Castle, waarop hij eerste machinist blik een ingelijst document, dat aan was, rustte in het droogdok op kiel- en den muur achter de toonbank hing. Het kimblokken, om een zeer noodige repa- was een vergunning, waarbij de verkoop ratie te ondergaan. Dus nu was meneer van gebrouwen, gegiste en gedistilleerde Glencannon vrij, zijn schreden te rich- dranken werd toegestaan aan een Portia ten waarheen hij wenschte. Bottle, ongehuwd. West India Road „Oei," merkte hij op, en hij bleef 27, Poplar aan de Theems, Londen-O. staan, om het portret van het Hoog- Meneer Glencannon hield zijn glas nog landsche stamhoofd te bewonderen, aan de lippen, hoewel het leeg was. Hij ..Da's een mooi stukkie kunstNet of ie herlas het document en slaakte i'cii leeft, zoo pittig en vroolijk ziet ie er uit; hartigen zucht. Zijn schoonheidsgeyoel absoluut de klandizie waard." Waarop was getroffen, want nooit, nooit had hij de witgeschilderde deur openstiet en hij een naam ontmoet zoo fraai, zoo terechtkwam in een kraakzindelijke vloeibaar veerend, als Portia Bottle, gelagkamer, met een bierpomp, ge- „Portia Bottle," herhaalde hij luidop, poetst tot het koper zuiver goud was, en alsof hij een vers opzei. „Bottle. op de planken rijen glazen, tot. tinte- Portia.... Portia Bottle...."' lend kristal gewreven. De kellnerin „Ja," lichtte Hortense toe, „tante was de verpersoonlijking van geboende, Portia waar de zaak aan hoort. Daar gesteven en gebleekte netheid, van haar komt ze net aan." smettelooze linnen morsmouwen tot Een vastberaden tred klonk in de haar roodgewasschen gelaat. gang. De deur ging open, en een vrouw „Goeden morgen, juffrouw," zei me- breed en majesteitelijk en schrikwek neer Glencannon, de klep van zijn pet kend, kwam binnenzweven. Glencan aanrakend. „Ik had graag een flink non vergeleek haar, in zijn bewondering, droppeltje Dauw. Mooi weertje hebt u eerst met zijner majesteits slagschip hier." Hij zag haar naar syphon en glas IJzeren Hertog maar toen, snel haar grijpen. „Nee, geef u geen moeite, juf- tonnenmaat schattend, en de volledige frouw, geef u geen moeite ik ben niet uitwerking van haar zwartzijden japon zoo verkwistend, om mijn whisky vóór en bloedkoralen halssnoer ondergaande, of na 't gebruik te verdunnen." herzag hij zijn meening ten gunste van „Voor of na. 't gebruik. die is de Aquitania. goedgiechelde zij. „Stel je voor„Goeden middag, meneer, zei ze U heirt zeker de leukste thuis koel. „Is alles in orde, Hortense „Nou, juffrouw," zei meneer Glen- en zij keek de kellnerin met. een door. cannon, door haar bijval ontluikend als dringenden blik aan. een morgenglorie voor de zon, „ik sta „Wel ja zeker, natuurlijk kwam overal bekend als iemand, die een massa Glencannon tusschenbeide. „De schran- wijsheid en aardig wat geestigheid te- dere jongedame was alleen maar zoo gelijk heeft. Ik druk 't bijvoorbeeld uit vriendelijk om te lachen om een paar gekheid ook wel es zóó uitas de grapjes en gekheidjes van me. Mijn schepen in 't water verzinken, wat doen naam is Glencannon, mevrouw. Ik lam de mènschen er dan wel in chef op de Inehcliffe Castle, die daar „O ehhi hi," zei de kellnerin na aan den overkant in 't droogdok ligt." een tusschenpoos van diep gepeins. „Ja, tante, precies wat meneer zegt, „U bedoelt zeker dat de schepen d'r in bevestigde Hortense. „Als u ooit een verzinken en dat de menschen d'r in grapjas gezien hebt, is hij t verdrinken is 't niet „O ja vroeg juffrouw Bottle, een „Ja, maar wacht effetjes grinnikte ietsje milder. „Nu, dan doet 't me plei- meneer Glencannon, zijn oogen aan de zier dat u hier als klant komt, meneer hoeken krinkelend en zich gereed- Glencannon. We hebben de zaak nog makend, om een laatste, vernielende maar kort. dus we zoeken klandizie, Jongens Je zult verbaasd staan over de echtheid en nauwkeurigheid van Meccano modellen. Je zult genieten van bet aantal wondermooie bewegende modellen, dat je met Meccano kunt maken. Zelfs met de kleinste uitrustingen kunnen kranen, vracht auto's, wagens, draaimolens en tallooze andere speel werktuigen gebouwd worden. Meccano-onderdeelen zijn echte werktuig kundige onderdeelen in het klein en kunnen op honderden verschillende wijzen samen gevoegd worden. Er is geen ander spel ter wereld voor jon gens, dat met Meccano-modellen bouwen vergeleken kan worden. Het is het mooiste spel. Prijzen der Meccano-uitrustingen vanaf f 1.40 VERKRIJGBAAR IN ALLE GOEDE SPEELGOEDWINKELS EN -AFDEEUNGEN Jongens!Vraag om het nieuwe Meccano prospectus Zorg dat dit gratis prospectus ook krijst en lees alles over Meccano dingen, die uit Meccano- land komen. Vraag je handelaar om een ex emplaar of schrijf heden aan om depot voor engros Fa. Hausemann ft Hotte (Afd. 35), Kromboomssioot 59, Amsterdam. Gefabriceerd door MECCANO LTD.. LIVERPOOL. ENGELAND Overal, waar gegeten en gedronken wordt, loert de tandbederver op zijn kans. Hij zetzich vast in de kleinste hoekjes en gaatjes van Uw gebit en leeft er van de voedselresten, die tusschen de tanden ochterblijven. Met Odol tandpasta ontneemt U hem zijn voedsel, want 't over vloedige schuim von Odol tandpasta verwijdert alle voedselresten. Maar om hem te vernietigen, moet U Odal mondwater ge bruiken. Door zijn sterke antiseptische werking doodt Odol schadelijke bacteriën, 't Geeft 'n frisschen mond en 'n zuiveren adem. Doch Odol doet méér: Het vernietigt niet alleen de bacteriën, die de tanden aantasten, maar desinfecteert tegelijkertijd mond en keelholte. Denk daaraan, als U zich in overvolle gelegenheden of op 'n stoffige straat bevindt. Poetst Uw tanden met Odol tandpasta. Spoelt Uw moed 1 x doop» met Odol mondwater. Odol tandpasta 0.35 - 0.60 per tube. Odol mondwater 1.25- 1.75 per Bacon. NEDERLAND'SCH FABRIKAAT - N. V. ODOL COMPANY AMSTERDAM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 9