VIC TORI A - TION 4 UUR SO mm EEN NIEUW BOEK IN DE KENNEMER SERIE DOOR CECIL ROBERTS Als r. 4 in «Ie Kenncmer Serie is thans -verschenen uitnemende IMederlandsche bewerking van „Victoria 4.30", het jongste werk van een «Ier be roemdste hedendaagsche auteurs Cecil Roberts. Deze meesterlijk geschreven roman is slechts enkele maanden geleden in Engeland en Amerika uitgekomen en bleek alras een dus danig succes bij pers en publiek te hebben, dat hij gedurende de laatste weken als een der eerste prijkt op de aldaar regel matig verschijnende lijsten van meest- gélezen boeken. Voor de uitgevers van de Kennemer Serie voldoende reden om zich de Hollandsche rechten van dezen prachtroman te verzekeren, teneinde hem als premie voor de lezers van dit blad beschikbaar te stellen! Cecil Roberts beschrijft in dezen roman „Victoria-Station 4 uur 30" de beknopte geschiedenis van een twaalftal willekeu rige personen, die op een zonnigen Augustus dag met den boottrein van half vijf van 't Londensche Victoria-station naar het Euro- pee6che continent vertrekken. In het eerste deel van zijn werk teekent hij met enkele stoute en meesterlijke trekken hun persoonlijk heid, karakter en verleden, verhaalt ons wat hen bewoog op reis te gaan en van welke verwachtingen zij vervuld zijn. Het tweede deel van den roman behandelt hun weder varen gedurende de reis en hun aankomst op het continent. Wij lezen van ij del gebleken hoop en vervulde verwachtingen, van men- schelijke geheimen, vreugden en verdrietelijk heden en van het geluk en de wreede tragiek van het onbegrepen leven, zoowel als van de wijze, waarop de verschillende karakters zich tegenover de gebeurtenissen plaatsen, ze trot- seeren, ofwel eraan ondergaan. Cecil Roberts heeft met dezen oorspron- kelijken opzet een werk geleverd, waarin het leven zich weerspiegelt in vele van zijn bonte schakeeringen. Het eerste deel boeit steeds weer opnieuw door de nieuwe figuren, die elk hoofdstuk voor het oog doet verrijzen, houdt de aandacht ge vangen door hun lot gevallen en voert de spanning ten top naar den aanvang van het tweede deel, dat de nieuwsgierigheid naar den afloop ten volle bevredigt. Het is echter niet voor allen een „happy end", dat den reizigers aan hun reisdoel wacht, en ook in dit opzicht is de roman een waarheidsgetrouwe weerspiege ling van de vaak harde realiteit van het leven. Het bittere verdriet van prins Sixpenny van Slavo- nië en het wreede weerzien van zijn vermoorden vader doen het menschelijk hart trillen van aandoe- ning de edele, opofferende liefde van een zuster Theresia ontroert ons en het liefdesgeluk van een jong paar op de huwelijksreis brengt teedere snaren in beroering. .Victoria-Station 4 uur 30" is een werk, dat tal van verrassingen en spannende momenten biedt en beurtelings een glimlach en een traan ontlokt, en waarmee Cecil Roberts zich zijn plaats in de rij der beste hedendaagsche schrijvers ten volle waardig heeft betoond. Geen wonder, dat de groote Engelsche en Ameri- kaansche bladen unaniem vol lof zijn over dit boek, terwijl ook reeds het Nederlandsche tijdschrift „Boekenschouw" een zeer waardeerende bespreking er aan wijdde, waaruit wij de volgende zinnen aan stippen Technisch vooral is het boek voortreffelijk. Het zijn eigenlijk een twaalftal novellen, die tot een geheel vereenigd worden, een zekere eenheid, krijgen, doordat één trein deze menschen op neemt en hun lotgevallen met en door elkaar verstrengeld worden. Roberts bezit het talent in kort bestek en met weinige trekken karakter en situatie zijner figuren te teekenen.. Het is ontspanningslectuur van zeer goed DE SCHRIJVER CECIL ROBERTS. Zooals bekend hebben onze abonné's, zoo lang de voorraad strekt, recht op een inge naaid exemplaar tegen vergoeding van slechts SO cent. De luxe-uitgave, op zwaar papier uitgevoerd en in keurigen linnen band gebonden, stellen wij onzen abonné's beschikbaar tegen een vergoeding van zegge »en guMen. Daar ook het vorige boek uit deze serie, „Nicolaas II, de gevangene van het pur per'", in korten tijd finaal was uitverkocht, raden wij eenieder, die op het bezit van dit prachtwerk prijs stelt, dringend aan, niet te lang met de aanschaffing daarvan te wachten. Onze bezorgers zgn -verplicht de boeken van de Kennemer Serie aan te bieden. Rechtstrepksche toezending volgt alleen na ontvangst van 40 ets. in postz. voor het ingen. en f 1.15 voor het luxe-boek, aan het hoofdkantoor: Nassaulaan 51, Haarlem, postgiro IJ""""

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 14