DOE EEN DRUPPEL VAPEX OP UW ZAKDOEK xh EEN VROUWELIJKE EDISON VERKADE BUISMANS llw haal gezond Q °*AFscttfl®*11* ZWARTKOP..SHAMPODOR 18 i 5 Het inhaleeren van den antisepti- schen Vapex-geur vernietigt de ziek tekiemen vóór zij gelegenheid krij gen in de gecompliceerde keel- en neuskanalen voort te woekeren en de organen te besmetten. BESTRIJDT UW VERKOUDHEID U zult direct bemerken hoe verras send snel de verfrisschende Vapex- geurde neuskanalen opent, de adem haling vergemakkelijkt en een eind maakt aan de benauwdheid. Over dag een druppel Vapex op Uw zakdoek en 's nachts op Uw hoofd kussen doodt de bacillen, geeft op luchting en voorkomt infectie der ademhalingsorganen. Vapex is verkrijgbaar bij Apothekers en Dro- gisten in flacons fl.25 Lekkere koffie en Buisman's G.S. zijn onafscheide lijk. Het een zon der het ander is ondenkbaar. Wilt U dus ook lekker der koffie zetten, gebruikt dan altijd de ÉCHTE Beulah Louise Henry heeft twee envijftig gepatenteerde uitvin dingen gedaan, dus mag zij on getwijfeld 'n vrouwelijke Edison heeten. Men vergist zich echter als men zich die dame voorstelt als een ietwat man nelijke, zonderlinge, dorre kamerge leerde en speurster. Zij is een elegante, slanke blonde, met een even innemende als krachtige persoonlijkheid, zij be mint de natuur, poëzie en kunst. „Ik doe uitvindingen, omdat ik niet anders kan de nieuwigheden dringen zich gewoon aan me op," zegt ze. Zjj vindt het zelf grappig, dat zij zoo ver is afgeweken van haar luchtige jonge- meisjesleven, toen zij alleen maar aan uitgaan en kleeren dacht. Dat denken aan kleeren is de aanleiding geworden tot haar eerste belangrijke vinding. Zij kreeg 't idee „Eigenlijk moest je hij iedere japon een bijpassende paraplu hebben En haar volgende gedachte was „Waarom maken ze geen para plu's met verwisselbare overtrekken Zjj sprak er met zes fabrikanten over, en die zeiden alle zes „Kan niet". Toen ging zij 't zelf probeeren, met een oude paraplu en een paar lappen en drukknoopjes. Wat zij tot stand bracht, liet zij zien aan een zevenden fabrikant, en die betaalde haar goed geld en tee- kende een contract. Dat is vijftien jaar geleden, en de kameleontische para plu's worden nog steeds goed ver kocht. Volgens haar heeft een mensch maar drie dingen noodig, om succes te hebben als uitvinder tijd, ruimte en vrijheid. Bij haar begint iedere uitvinding zoo zij gaat in haar „denkkamer" (in een hotel te New York) eenigen tijd in de ruimte zitten staren, en zij laat haar gedachten dwalen, tot zij een beeld voor oogen heeft van de vinding, die op 't moment haar belangstelling heeft. Aldus heeft zij bijvoorbeeld een op lossing gevonden, toen een werktuig kundig ingenieur haar verteld had, dat hij al jaren trachtte een naaimachine samen te stellen, die kettingsteken kon maken zonder spoel. Zjj zat voor het raam en keek naaf een lint van licht, dat in een schulppatroon heen en weer speelde over een markies van een I bioscoop, een eind verderop. Er was iets in die lichtspeling, dat koers gaf aan haar gedachten. Er kwam een idee in haar boven, dat zij had laten varen, toen zij aan een andere uit vinding bezig was. Zij zag verband tusschen dit idee en het wemelen van den lichtstraalen toen meende zij een weg te zien, om de spoel uit te schake len bij het leggen van kettingsteken. Het viel lang niet mee, modelmakers en ingenieurs haar bedoeling uit te leggen. Zij is verre van thuis in de wetten der physica, mechanica en chemie en zij interesseert er zich óók niet voor. Dus haalde zij haar schouders op, toen haar verteld werd, dat haar opzet in strijd was met een dezer wetten. Zij begon zelf een model te maken van haar spoellooze kettingsteekmachine, nam er patent op, en is nu met fabrikanten aan 't on derhandelen, om haar machine op de markt te krijgen. Op zekeren dag zag zij een typiste worstelen met een vel vlekkerig en smetterig carbonpapier en daardoor kwam zij op het idee van haar proto- graaf. Dit is een eenvoudig inrichtinkje aan een schrijfmachine, waardoor men met het origineel vier doorslagen kan maken, zonder carbonpapier te gebrui ken. Ze heeft pas haar modellen voor een optelmachine, die tevens schrijft als een gewone schrijfmachine, aan een fabriek afgeleverd, die haar verzocht had, zoo iets samen te stellen. Een andere firma heeft optie op en neemt proeven met haar „linagrip-machine". Dat is een nieuwe stelmethode, om te beletten, dat papieren verschuiven, als lange staten in drievoud doorgeslagen worden. Den grondslag voor die vinding had zij ge vonden door de beschouwing van een Zwitsersch muziekdoosje, aangebracht in een poederdoos, die zij met Kerstmis gekregen had. Zij bracht aan de randen van een gewone schrijfmachinerol een rij fijne speldjes aandaardoor worden de papieren precies op hun plaats gehouden, en de speldegaatjes zijn onzichtbaar. Zij heeft ook plannen tot den bouw van een geruischlooze schrijfmachine, die schrijven kan zonder verschuiving van den wagen. Een van haar meest bekende hersenkinderen is een spons, waar een stuk zeep binnenin zit, zoodat er aan stonds flink schuim ontstaat, als de spons in 't water komt. Maar daar heeft zij eerst een machine voor uit moeten vinden, die de sponsen zoo snijdt, dat de zeep er in gebracht kan worden. Menige begaafde uitvinder verkoopt zijn vinding aan mensehen, die alle profijt voor zichzelf houden. Beulah Henry past wel op, dat zooiets haar niet overkomt. Zjj neemt aanstonds op iedere uitvinding patent, en neemt zelfs verschillende patenten op één geval, zoodat anderen er langs geen zijpaadjes aan kunnen komen. Toen zij pas zaken ging doen, vond zij het heerlijk, als een fabrikant haar een be drag in contanten bood voor al haar rechten. Nu is zij wijzer. Zij kwam er achter, dat menige fabrikant een vin ding kocht, die concurrentie beteekende voor een bestaand product. Dan werd haar, boven het bedrag in contanten, aandeel in de winst beloofd, maar dat kwam nooit, want zoo'n fabrikant stopte haar vinding eenvoudig in den doofpotHij fabriceerde en verkocht het artikel niet, dus kreeg de uitvindster ook geen winstaandeel. Nu eischte zij, behalve het eerste bedrag, een minimum-garantie voor het winstaandeel. Dat moet de fabrikant dus tóch betalen, al maakt hij het artikel niet en met zoo'n contract vindt menige fabrikant die in-den-doofpot- stopperij te kostbaar. Juffrouw Henry is in haar vrijen tijd schilderes. Haar kamers zijn uiterst smaakvol ingerichtalle „uitvinders- rommel", werkbank en gereedschap en teekenplank en kast vol flesschen, ont breekt. Zij kan niet uitvinden, zegt zij, als ze geen harmonie om zich heen heeft. Haar attentie gaat alle kanten uit tot haar uitvindingen behooren ijsma chines en kantoorbehoeften, rubber kleedingstukken en mechanische poppen. Yan de laatste zijn er een groot aantal opgenomen in het Japansehe rijksmu seum. T dan bezit het ook den gewenschten mooi- en, natuurlijken glans en laat zich goed en duurzaam onduleeren. Het komt er dus op aan Uw haar gezond te verzorgen en het in goede conditie te houden. Zwartkop "Shampodor", het moderne, alkalivrije haarwaschmiddel is hiervoor bij uitstek geschikt. Geen alkali tast Uw haar aan, geen doffe kalkzeepneerslag! Reeds de eerste proef toont U het verschil! "Shampodor" voor iedere haarsoort en "Blond-Speciaal" per pakje 20 cent Beide soorten ook "vloeibaar" in flacons van F1 035, 0,85 en 1,25! Verlangt bij Uw kapper een haarwas- sching met Zwartkop Non-Alkali", de geconcentreerde Shampodorl ge ga land ee lel alfcali-ulij* Ze zijn er weer, die verrukkelijke Parijsche wafels, met de zachte roomvulling. Bestrooid met poedersuiker. Ver- r)/"| laagde prijs: per ons r ct.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 18