ZEEUWSCHE SPORT 19 Botterdam, slaat het Bondseljtal wet 6-0. Moment voor het Rotterdamsche doel. De immer voortschrijdende techniek doet ook haar invloed gelden op de voetbalbericht geving. Was het vorig jaar altijd een puzzle om aan de uitslagen van de tweede-klassers te komen als de radio die niet gaf, nu krijgt men in Zeelands hoofdstad althans de meeste uitslagen reeds voordat de radio één uitslag heeft gegeven. Een keu rig verzorgde voetbalberiehtgeving, uitslagen althans, doet de voetbalenthousiasten bijeenstroomen in één van Middelburgs hoofdstraten en als dan om De Zeeuwen-R.C.S. Souburg) 1-3. Onder zeer on gunstige weersgesteldheid en op een uitermate glad veld had deze wedstrijd plaats, welken de benjamins wisten te winnen. l)e Zeeuwen voor het doel raw R.C.S. l^t keeper werd gepasseerd. of kwart over vier de eerste uit slagen gepubliceerd worden; begint 'n opgewekt discours tot de laatste uitslag omstreeks kwart voor vijf op het bord verschenen is. Als dan de tweede klassers bekend gemaakt worden met korte tus- schenpoozen, is er een merkbare spanning, welke in een onderdrukt gemompel stormachtige juichkreten haar uiting vindt al naar gelang de favoriet verloor, gelijk .speelde of won. En dat er spanning is in de tweede klasse A, de belangrijkste klasse voor Zeeland, zal niemand ontkennen. Zoo'n kunststukje als Goes daar b.v. j.l. Zondag uithaalde is toch wel eenig. Zeker, het zal de krachtsverhouding niet goed weergegeven hebben en vrouwe Fortuna zal met behulp van paal en lat nu eens de Goes-zijde gekozen hebben, maar dan is dat een goede compensatie voor de keeren, dat bij Goes de gelukswind uit een verkeerden hoek waaide. Intusschen was deze uitlooppoging van de Goese- naren noodig en zeker valt het mee, nu R.B.C. zoo waar ook al zoo'n tour de force maakte. Middelburg met een sterk verjongde aanvalslinie moest tegen de R.B.C.-defensie, welke ondanks de geruchten van verzwakking toch nog niet voor de poes is, tweemaal een achterstand inhalen. Over het geheel genomen was Middelburg sterker o.i., maar de onervaren voorhoede heeft zeer goede spelertjes, doch is nog te onproductief. De jeugd heeft de toekomst en we ge- looven, dat Middelburg hierdoor op den goeden weg is. Intusschen bleef door dezen en Hero's uitslag de stand dezer koploopers ongewijzigd, mede omdat Vlissingen het tegen Breda ook maar tot een gelijk spel wist te brengén. Breda bood een onverwachten weerstand en hoewel de stormloop van Vlissingen wel eens een sterkere veste deed zwichten, de Breda-verdediging was niet te nemen. Een partijtje met zeer spannende gedeelten. We hebben het wel eens minder gezien. De strijd om den gouden Onajhankelijkheidsbeker tussehen Rotterdam en het Bandselftal, Hoekschop o]> het doel der Rotterdammers. Intusschen is zoo zonder veel gerucht het jonge R.C.S. zich bij de leiders komen voegen, want een overwinning op De Zeeuwen bracht lien tot 10 pun ten. In dezen wedstrijd had R.C.S. inderdaad over eenkomstig den uitslag het beste van het spel en dat de Zeeuwen het moesten afleggen is zeker geen schan de. Had R.C.S. de beschikking over een beteren doelman, die ook nu weer zwakjes optrad nu en dan, dan was het nog niet zeker, dat ze niet hooger klom men. Trouwens, we weten toch niet of er over de huid van den beer geen overeenkomstje op termijn te treffen ware. Jammer, dat het veld van Zeelandia werd afge keurd, het ging zoo mooi gelijk op en nu is door deze eenige afkeuring een kleine gaping ontstaan Het zal er in de tweede klasse A nog spannen en we voorzien nog menigen spannenden strijd. Ver rassingen zijn er van week tot week en als het zoo doorgaat kunnen we zoo tegen St. Nicolaas wel het een en ander verwachten. De goede brave Sint zou jaloersch worden op zoo'n verrassingscapaciteit. Ook in de derde klasse was er nog een verrassing en dat was de overwinning van Hulst op Axel, welke bij den normalen uitslag van Terneuzen 2 tegen Hansweert, waarbij de Terneuzensclie reserves met 6-1 wonnen, zoo geheel uit den toon viel. Ten slotte wist Eiland Boys nog met 3-1 te winnen van E.M.M., wat zeker ook niet geheel in de lijn van de verwachtingen lag, daar we Eiland Boys zeker niet meer dan een gelijk spel hadden durven toemeten. De verdediging ran R.C.S. eren in de verdrukking. Een moment in het veld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19