V errast COLGATE 3raate öeschpnk- farkerlfACUMATlC Daggett 6 Ramsdell HIJ LEEK EEN DWAAS... Ml CT3 /XN VapoRub- massage 26 Sinds vulpennen uitgevonden zijn, heeft de wereld naar een pen uitgezien, die tweemaal zooveel inkt bevatte en waar van de geheele inktvoorraad te allen tijde zichtbaar is—die aangeeft, wanneer bijgevuld moet worden. Er was behoefte aan een niet- krassende, juweel gladde pen van kostbaar platinum-plated goud, die normaal schrijft voor correspondentie met de onder kant en fijner voor cijfers en notities met de bovenkant. Parker bracht deze verbe teringen tot stand. Daarom is de Vacumatic de meest be geerde van alle Vulpennen en dit jaar het mooiste geschenk. Vulpennen Fl. 25 00— 12*50 Bijpassende potlooden Fl. 10*00 en. 7*50 PARKER SERVICE. BEURS. DAMRAK 48A. AMSTERDAM. en opgetogen zult U zijn, wanneer U de uitwerking ziet van een dagelijksch gebruik van Daggett Ramsdell's Perfect Vanishing Cream. Let eens op hoe zij elke kleine oneffenheid van de huid ver bergt hoe zij zich uitstekend vermengt met Uw poeder en make-up. U zult van geen andere Vanishing Cream meer gediend zijn. ETT&RA#S0«lt Ptrftct Colo CREA* Imp. H. HAGEMEIJER Hoogstraat 30 - Den Haag Vervolg van pag. 23 wereld maar heel zelden gezien wèl had de oude heer bij die zeldzame gelegen heden een nauwlettende, bruuske be langstelling voor zijn doen en laten betoond. Naar 't geen hij over Varick's rijkdom gehoord had zou hij 't nieuwste model gonzende limousine verwacht hebben, om hem af te halen, maar de huis knecht bracht hem naar een rijtuig met twee uitstekend verzorgde vossen, vurig en pittig in iedere lijn, van de kleine opstaande ooren tot de trappe lende hoeven. Het portier werd voor hem opengehoudenhij slikte zijn ver bazing weg en stapte in, met het duizelige gevoel, dat hij een ouder- wetsche film doorleefde. „Hoe is 't met meneer Varick „Lang niet best, meneer. De dokters geven geen hoop." Dit overviel hem. De bediende van Spencer had niets gezegd. Hij voelde zich wat ongemakkelijk bij de gedachte, met zijn jeugd en overvloeiende levens kracht binnen te vallen bij een ster venden ouden man. Hij leunde achterover, onwillekeurig genietend van zijn zacht-weelderige zit plaats en het rhythmisch geluid der paardenhoeven op den harden weg. Een slaperige geschiedenis, en zoo deftig als een hertogin-weduwe. Zoo'n gevoel kon je in een taxi nooit hebben. Hij lachte even en hield er gauw weer mee op, denkend aan den eigenaardigen oproep, waardoor hij daar zat. De weg liep door een vriendelijk dorp en hoog zich daarna voort langs velden en heggen en lange lijnen muur van buitens. Auto's schoten hen voorbij en verdwenen in de verte, of sloegen schaduwrijke oprijlanen in naar groote huizen, die men van den weg af maar even zien kon. Weer kwamen zij aan een muur, hooger dau de audere, en weldra reden zij een groote hekpoort door en een- lange laan in, die eindeloos scheen voort te kronkelen door groene bosch- diepten. Dick had den roem afgehoord van die boschlaan op Lynnewood, waar de boompartijen even zorgvuldig werden onderhouden als een bloementuin. Zij reden door een eenzaamheid, met zon doorplekt, zoo rustig en stil, alsof de wereld van rumoer en drukte honderd mijlen ver weg lag. Het was een halve mijl van de poort naar het huis, en de bosschen namen tweederden van dien afstand in beslag. Dan kwam er open vlakte, frischgroene grasvelden met hier en daar heester- boschjes, en kleurige vlekken van tuinen. Het lange, forsche huis van grijze steen zette op het geheel de kroon. De deuren waren al open om hem binnen te laten, en een bedaagde butler stond hem op te wachten. Dick betrad een hall, die alleen al een zeer ruim vertrek was. Daar hingen de vier be roemde tapijten, die, volgens de faam, een half millioen hadden gekost. Daar was de even beroemde trap, met prach tig beeldhouwwerk, links en rechts uitkomend op een galerijdie langs drie zijden van de hall liep. „Meneer Varick verwacht u." De butler bracht hem niet de trap op. Door aanraking van een bijna onzichtbaren knop kwam er een lift naar beneden. Zij stapten in en zaeht zoemend bracht de lift hen naar een andere verdieping. Toen Dick uitstapte, zag hij een opvallend knap meisje, slank en elegant gekleed, wier groote donkere oogen hem met 'n koelen blik bekeken. Leila Varick kende de zaakwaarnemers en dokters van haar oom, maar deze forsche, knappe jongeman was haar een vreem de. Zij keek om, toen hij voorhij was, en volgde hem met nieuwsgierigen blik. Jennison liet hem in een groote, ge zellige kamer met diepe raamnissen en heel veel hoeken. „Als u hier even wilt wachten, zal ik u aandienen." Hij verdween en Dick wachtte. Het vertrek leek een soort studeerkamer te zijn. Behalve de boekenkasten stonden er glazen vitrines, waarin hij door ouderdom vergeelde pagina's zag, zacht- getinte perkamenten, en het goud en rood en blauw van boekversieringen, door bekwame handen uit vroeger eeuwen geteekend. Bij geruchte wist hij, dat Varick een hartstocht had voor zeldzame boeken, maar wat hij zag kon nog slechts een gedeelte zijn van de beroemde verzameling. Misschien de fraaiste exemplaren, hier bewaard, waar de eigenaar het grootste deel van zijn tijd placht door te brengen. Door een open deur werd hij in een kleiner vertrek een koperen kom met rozen gewaar, en daarachter een meisjes hoofd, het profiel scherp afgelijnd tegen het licht van een raam. Dat was blijkbaar het kantoor eener secretaresse zij zat althans aan een bureau, het hoofd over haar werk gebogen en het zonlicht glanzend over haar haar. Zij keek op, zijn blik voelend. Even bleven haar kalm vragende oogen op hem rusten, toen ging zij bedaard voort met haar werk. Hij kreeg een korten maar sterken indruk van matgouden haar, een blanke huid met een gezonden blos en een paar diepe, warmgrijze oogen. Die zag hij slechts één verlokkend moment, daarna alleen weer de rustig neergeslagen oogleden en het zuivere profiel zij werkte weer, alsof de jonge man in de aangrenzende kamer niet bestond. Als vastgeworteld bleef hij naar haar staan kijken. Die korte ontmoeting der oogen had hem een prikkeligen schok gegeven. Hij wou kennismaken met dat meisje. Hij had zin, aanstonds die deur te passeeren en haar te vragen, wie zij was, op gevaar af, dat zij hem terugwees. Al kwam 't er feitelijk niets op aan, wie zij was. Hij was benieuwd, hoe haar stem klonk, en hoe zij er uit zou zien, als zij lachte. „Of u maar meteen bij meneer Varick wilt komen, meneer." Jennison was terug. Dick Bradshaw kwam weer op aarde neer. Onwillekeurig hield hij zijn schreden in, toen hij een kamer met getemperd licht en eerbiedige stilte betrad. Hij meende er bijna de koude dreiging van den dood te voelen. Bij het raam, in een leunstoel met veel kussens, nog vech tend tegen den dood en zijn eigen zwakte, zat de man, die hem spreken wou, een magere, grijze, ineengedoken gestalte, die haast geen leven meer scheen te bezitten, bruten de doordringende oogen en de lange, magere handen, die de leuningen van den stoel omknelden. „Zoo, bent u daar eindelijk." De woorden klonken afgebeten en droog, maar toch scheen Nicolaaa Varick, op zijn eigenaardige manier, blij te zijn met de komst van zijn gast. ,,'t Spijt me dat ik zoo laat ben, mijnheer, maar 't schip werd aan de quarantaine opgehouden. Ik hoop, dat ik u niet te lang heb laten wachten." „Ik heb niets anders te doen dan te wachten." De oude man zei het met 'n grimmige kunnen de luister van parelblanke tanden niet evenaren! Zij geven U een zeer spe ciale charme, die U verplicht bent te be schermen. Borstel Uw tanden regelmatig en grondig - minstens tweemaal daags - met het krachtige.aromatische schuim van Colgate's Tandpasta, dat alle voedselres- ten verwijdert, zelfs uit de kleinste tand- spleetjes. Zoo voorkomt Colgate tand bederf van rottende spijsrestenhet geeft Uw tanden een prachtige glans zon der het glazuur aan te tasten en houdt Uw adem zuiver en aangenaam van geur. In tubes van 25» 40 en 65 cents. Wrijf kou weg door de 3-minuten Voor 't naar bed gaan 1Vapo- Rub krachtig op borst en keel wrijven, 2)óók de rug insmeren, 3) borst dik insmeren en met warm flanel bedekken. Door de massage werkt Vicks direct door de huid als pappleister, terwijl de door de lichaams warmte ontstane dampen 1 8 x per minuut naar de ontstoken luchtwegen van neus, keel en borst worden ingeademd. De urenlang aanhoudende dubbe le werking verhelpt de meeste verkoudheden in één nacht. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten A 10.90 per grooten pot

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26