VS EEN KWESTIE VAN GEVOEL UITSLAG DURY Ik dacht dat het aan Mil ...maar een vriendin hielp mij uit den droom! PEPERMUNT 78 45 23 HET VERHAAL VAN EEN VERGISSING ALFRED S was een belangrijke raag 30 V.S. PRIJSVRAAG „Wat zei Pietje??? Het best hedachte antwoord ont vingen wij in de week van 1 t/m 6 Nov. van P. W. Schrijver, te Zwolle, welke als belooning ontvangt het NIEUWSTE PHILIPS RADIO TOESTEL. Met een TWEEDEN PRIJS (Rijwiel of Stofzuiger) werd beloond de inzending van C. M. Rötteken, te Groningen. De 10 electrische rijwiellampen en de vele verrassingsprijzen worden aan de overige winnaars verzonden. Smult eens van V.S. maagpepermunt uit het aardige luxe doosje 10 cent. In elk doosje een ac- tueele Luchtvaartfoto. Tegen inzending van 5 pcstzegels a 5 cent aan de N.V. van Sloo- ten, Leeuwarden, ont vangt U 't bijbehoo- rende. fraaie Lucht vaartalbum. Zie ginds komt de D (die van Droste) weer aan i Een Sinterklaas zonder Droste-letters is geen Sin terklaas. In den winkel zijn die letters het eerst uitverkocht; wacht daar om met Uw inkoop niet tot het allerlaatst. Let ook eens op die mooie doozen Droste Bonbons! De prijzen zijn dit jaar: ca. ca. ca. 250 gr. 150 gr. 75 gr. cent cent cent Spaart plaatjes voor onze. ALTIJD vyELKOM I albums. DOOR De exprestrein arriveerde tien minu ten te laat in Montreal. John Bower stapte het eerst van allen uit, liep het perron af naar de con trole en wenkte een taxi. Hij had haast het was vijf minuten voor zevenen en om zeven uur had hij een afspraak, waarvan heel veel voor hem afhing. Hij verzocht den chauffeur hem naar restaurant Troeadero te brengen en toen de taxi wegreed, diepte hij een brief uit zijn zak op. Zeven uur in Troeadero, achterste tafeltje rechts van den ingang hij kon zich niet vergissen. Hij stak den brief weg, hekeek zich in het spiegeltje tegenover hem, trok zijn das recht, knikte nog eens en zonk behaaglijk achterover in de kussens. Om vijf minuten voor zevenen be trad Ellen Bredford restaurant Tro eadero en zette zich op haar vaste plaats het achterste tafeltje rechts van den ingang. Er werd balans ge maakt op kantoor en daarom was zij vanavond bijna een uur later dan ge woonlijk. Met een vertrouwelijk glim lachje naderde haar de kelhier. ,,'t Is verbazend druk bezet op dit uur, miss het heeft me moeite gekost uw tafeltje vrij te houden. Het menu van den dag t" Ellen knikte en weldra werd de soep opgediend. Klokslag zeven uur zag zij een keurig gekleeden heer haar tafeltje naderen. Hij maakte een lichte buiging, glimlachte en zette zich zonder compli menten tegenover haar. De plaats was vrij, maar toch ergerde haar dit onhof felijk gedrag. Zij gaf een stijf hoofd knikje terug en vestigde haar blik op haar bord. „Zooals u ziet ben ik precies op tijd, miss," hoorde zij hem halfluid mompe len. „Het was echter op het nippertje, de expres was tien minuten te laat binnen." Er ging haar een licht op haar tafelgenoot had hier een afspraak met een onbekende. Dat kon amusant wor den, vooral als er een liefdesgeschiede nis achter zat. Het avontuur lokte en glimlachend hapte zij toe. „O ja V' vroeg zij, nog eenigszins onzeker. „Zooals u echter ziet ben ik pas aan m'n diner begonnen en voor- loopig was ik dus nog niet weggeweest." „U hebt het nuttige met het aange name vereenigd," glimlachte hij. „Ik kan niet heter doen dan uw voorbeeld volgen. Een treinrit van drie uur maakt hongerig. De zaken kunnen we straks wel bespreken." De zaken het was dus geen lief desavontuurtje, dat hem hierheen voer de. Zij werd nieuwsgierig welk soort zaken dat zou zijn. Terwijl hij zijn soep at, had zjj gelegenheid hem wat nauw keuriger op te nemen. Tegen de dertig, vermoedde zij, niet onknap, fraaie tanden en een prettige glimlach. Hij droeg alleen een zegelring en zijn handen schenen niet gewoon te zijn aan ruw werk. Waarschijnlijk een zakenman. „Had Lange Joe geen argwaan V' vroeg haar vis-a-vis plotseling met ge dempte stem en vluchtig om zich heen ziende, of hij niet beluisterd werd. Zij schrok. Lange Joe argwaan Wie was Lange Joe en waarom zou hij argwaan hebben kunnen koesteren 1 Het werd haar eenigszins onbehaaglijk te moede er flitste een gedachte aan de onderwereld door haar hoofd. „Neen," antwoordde zij meer werk tuiglijk dan bewust, „hij had niet den minsten argwaan." „Dan hebben we dus niets te vree zen," stelde de onbekende tevreden vast. Hij at met smaak door en be diende zich rijkelijk van de schotels, die hem werden voorgezet. „Een uit stekend menu en niet duur," ging hij voort. „Eet u hier wel meer „Eiken dag," flapte zij eruit, met het verontrustend gevoel dat zij verboden paden bewandelde. Haar tafelgenoot knikte en begon een onderhoudend praatje over de restaurants in Halifax, die volgens hem even duur waren als slecht. Eindelijk verdwenen de laatste borden van tafel en de raadselachtige onbekende haalde zijn sigarettenkoker te voor schijn. „Kook je 1" vroeg hij, eensklaps een vertrouwelijken toon aanslaande. „Neen, dank u," antwoordde zij, en in weerwil van haar onrust werd zjj nieuwsgierig wat er nu komen zou. De ander legde zijn armen op tafel, wierp nogmaals een blik om zich heen en boog zich voorover. „En nu de zaken," hernam hij. „Niemand weet wat van dien brief ik wilde het als een verras sing bewaren, begrijp je Bovendien was ik er niet erg gerust op, dat 't vertrouwd was. Ik dacht aan een grap of zooiets, maar ik hen nu toch blij, dat ik mijn twijfel overwonnen heb." Terwijl hij trekjes deed aan zijn siga ret, trachtte zij haar toenemende on rust te bedwingen. Hij sprak in raadsels, maar alles deed vermoeden, dat het zaken waren van twijfelachtig allooi, waarin zij zich gemengd had. Zij zag hem opnieuw een blik opzij werpen en vond het eensklaps jammer, dat zoo'n aardige en uiterlijk beschaafde jonge man zich blijkbaar met „zaken" bezig hield, die het daglicht niet konden ver- ,Op je voorwaarden ga ik natuurlijk in," ging de ander voort. „Gebbetje dicht en honderd pond voor jou. Maar ik waarschuw je vooraf voor valsch Ik had een vriendin te eten gevraagd - en juist bij die gelegenheid mislukte weer de bloemkool-saus. Ik was erg teleurgesteld. Maar ach teraf is het nog een geluk gebleken. Want mijn vriendin vroeg mij: „Gebruik je dan ook wel Maizena fabrikaat Duryea Dat deed ik niet. Voortaan doe ik het wel. Want sinds ik deze van ouds vermaarde Maizena fabrikaat Duryea gebruik, mislukt er nooit meer een soep, een saus of een groente. Een goede raad: houd U aan Maizena fabrikaat Duryea FABRIKAAT

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 30