Hèt KLOOSTERBAISEM MECCANO VERZOT OP KORTE VERHAALTJES Wond-m Wrijfimiddel fÈ a AKKER'S DOOR KED PITTOCK By RheumatiekenSpierpyn Het is EchtHet „Werkt".Het is Meccano 32 "S bij uitnemendheid is de vanouds beroemde Akker's Kloosterbalsem, want die heeft een verrassend snelle wond-zuiverende en wond-heelende werking, met tegelij kertijd een wondere uitwerking op spieren en gewricnten. Daarom is Akker's Kloosterbalsem onmisbaar in elk gezin en komt telkens goed van pas. Gesprongen handen, winter aan handen en voeten ge nezen in 2% uur ermede. Kloosterbalsem bijt niet. ver» zacht dadelijk en geeft een gave huid. Onovertroffen bij brandwonden en kneuzingen. helpt wrijven met Kloosterbalsem in één nacht, want Kloosterbalsem dringt door de huid diep in de weefsels, welke pfin-veroorzakende stoffen bevatten, lost deze op en tast daardoor de pijn in hun oorzaak aan. F geprobeerd, altijd gebruikt, zegt elk gebruiker: .Geen goud zoo goed" legen oude en nieuwe wonden, ontvellingen, blaren. Schroeidoos 35 ct. tegen kloven, winterhanden, schraalheid, ruwe huid. Potten van 62V2 ct., tegen rheumatiek, spit in den rug, spierpijnen. f 1.04 en i 1.82. Jongens Wat een sensatie is het, je eigen Meccano-modellen te bouwen en ze te laten „werken." Net precies als het groote voorbeeld, want Meccano is echte werk tuigkunde in het klein. De tandwielen, balken, platen, riemschijven en dozijnen andere Meccano-onderdeelen zijn verwissel baar. Zelfs met de kleinste uitrusting kan iedere jongen prachtige speel werktuigen, zooals vrachtauto's, wagens, kranen, machinerieën maken en ze daarna weer uit elkaar nemen, wanneer hij weer iets anders wil gaan maken. Er is letterlijk geen grens aan het aantal modellen, dat met Meccano gebouwd kan worden. Prijzen der Meccano-uitmatingen vanaf fl.40 Jongens?? Vraag om het nieuwe Meccano prospectus Zorg dat je dit gratis prospectus ook krijgt en lees alles over Meccano en de andere mooie dingen, die uit Meccanoland komen. Vraag je handelaar om een exemplaar of schrijf heden aan ons depot voor engros Fa.Hausemann 4 Hotte (Afd. 35), Krom booms- sloot 59, Amsterdam. MECCANO BOUWDOOZEN ZIJN VERKRIJGBAAR IN ELKEN GOEDEN SPEELGOEDWINKEL. Orfaltrierrrd daar Meccano Ltd., Liverpool, Engeland Een gouden horloge, versierd met een brillant en met een gouden ket ting, zegt u f" vroeg inspecteur Alervin den rijken provinciaal, die terneerge slagen voor hem zat. „Vermoedelijk een uur geleden gerold in de ondergrondsche door een slanken jongeman, die u om vuur vroeg En u herkent den man van dit portret Juist, dat is onze vriend Dick Slaters, de handigste gauwdief van Londen. Ik vrees echter dat het reeds te laat is, meneer die zakkenrollers zijn duivelskunstenaars in het wegtooveren van hun buit. Maar we zullen ons best doen, u hoort nog wel van ons." Ilij liet zijn bezoeker uit en nam de telefoon. „Een wagen en drie recher cheurs huiszoeking," beval hij kortaf en daarop greep hij zijn hoed en verliet het bureau. Dick Slaters bewoonde een aardig huisje naar den kant van Stratford. Hij was thuis en verbleekte noeh bloosde, toen hij de hem welbekende bezoekers zag. Zijn jeugdige eega ging echter I hoogst verontwaardigd te keer het j was de vierde maal reeds binnen een half jaar, dat Scotland. Yard een ruïne in haar keurige woning aanrichtte, om naar een onvindbaren buit te zoeken. Mervin verzocht haar onverstoorbaar be leefd haar mantel aan te trekken en een oogenhlik later werd zij naar het bureau gereden, om te worden gefouilleerd. „En nou wij," zei Mervin opgewekt tot den vriendelijk glimlachenden zak kenroller, terwijl hij zijn hoed op tafel legde. „Zijn we er vandaag wéér te laat bij Dick Slaters keek met een afkeuren den blik naar den hoed op tafel, nam hem op en hing hem aan den leegen kapstok. ,.'k Weet nergens van," ant woordde hij schouderophalend. „Doe maar wat u niet laten kunt, maar maak alsjeblieft, niet zoo'n bende als den laatsten keer. M'n heele huis was be sneeuwd met de veeren van m'n bed." „Toen waren het een paar papiertjes van honderd pond," zei Mervin vriende lijk. „Vandaag is het 'n gouden horloge met ketting. Ik denk niet dat het noodig zal zijn je bed leeg te schudden. Mis schien dat we echter den vloer open zullen moeten breken." De vingervlugge boosdoener mom pelde een verwensehing en Mervin liet hem grijnzend zijn tanden zien. Hij ving aan hem te fouilleeren en het sprak haast vanzelf dat het vruchteloos was. Hij wees hem een stoel, dien hij niet mocht verlaten en bijgestaan door twee rechercheurs doorzocht hij elk hoekje van de. huiskamer, speurde in bloem potten, doosjes en kasten, beklopte de muren, zocht naar geheime laden of bergplaatsen, nam het karpet en het zeil op en bestudeerde eiken draadnagel en voeg in den vloer. Toen hij zich ein delijk oprichtte schudde hij het hoofd, glimlachend gadegeslagen door Dick Slaters, die met gekruiste armen op zijn stoel zat. Vervolgens kwamen de keuken, de gang, de kleerkasten en de slaapkamer aan de beurt. Dick Slaters volgde hem als een hond, scherp in het oog gehouden door de zwoegende, sleepende en speu rende rechercheurs. In elk vertrek lieten zij een hopelooze ruïne achter, maar het kostbare horloge bleef onvindbaar. Nadat hij vier uren lang had gezocht en geen voorwerp op zijn plaats had ge laten, moest Mervin zichzelf bekennen, dat zijn nasporingen vruchteloos waren geweest. Hij keek den zakkenroller eens aan en beantwoordde zijn onverstoor- baren glimlach met een knorrigen blik. Hij begreep dat de gauwdief zijn buit allang buiten zijn hereik had gebracht. Het was zijn vijfde fiasco in het laatste halfjaar en toch zou hij hebben durven bezweren, dat zijn verdenking jegens Dick Slaters al die keeren gegrond was geweest. „We kunnen er wel mee eindigen," zei hij knorrig tegen zijn helpers. „Als u naar mij had geluisterd, had u zich ai die moeite kunnen hesparen," merkte Dick Slaters beleefd op. „Ik vraag je niks," snauwde Mervin. „Houd je sarcastische opmerkingen voor je Sta nog eens op van dien stoel." Voor de tweede maal fouilleerde hij den gauwdief met het negatief resul taat, dat er een hoonend glimlachje op diens geslepen gezicht te voorschijn kwam. Even vruchteloos onderzocht hij den stoel waarop hij gezeten had en gaf het eindelijk op. „Niets," schudde hij het hoofd tegen de rechercheurs. „Zei ik u niet, dat u beter had gedaan geloof aan mijn woorden te hechten 1" grijnsde Dick Slaters. Inspecteur Alervin wierp hem een ver nietigenden blik toe. „We zullen maar gaan," wendde hij zich tot zijn helpers, ilij richtte zich naar de deur en Dick Slaters ging hem met hoffelijken ijver voor naar den kapstok. „Wacht even, uw hoed, inspec teur Het .knorrige gezicht van den inspec teur werd eensklaps verhelderd door een glimlach. Hij duwde den zakken roller met een armbeweging terug, liep naar den kapstok en greep zijn hoed. In den bodem, vastgehouden door de lee- ren voering, zat het kostbare gouden horloge met den brillant en den zwaren gouden ketting. Alet een triomfantelijk glimlachje haalde hij het te voorschijn. „Jongstleden Zondag iets dergelijks gelezen in het Zondagsbijvoegsel van de Daily Herald," grinnikte hij. ,,I)aar was het een porteinonnaie, die de boef bij een huiszoeking in een hoed ver- horgen had. Haha, hij was goedBen jij ook zoo verzot op die aardige korte verhaaltjes, Dick Slaters

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 32