r PERSOONLIJKE CHARME LEVERTRAAN GEEN PROBLEEM MEER TC DO: actische Schoolkleeaing Hei volmaakte TAFELZOUT GENEESMIDDEL TEGEN HUIDRPINDOENINGEN 39 9I1« 909a. Colbertcostuum van tweed, twee rijen knoopen, opgestikte zakken, korte pan talon. Benoodigde stof 2 m. 140 cm. breed. Verkrijg baar in de maten 72-76 cm. 91 0a. Kinderjurkje met plooi en, witte k»-aag en manchet ten. Benoodigde stof2 X de lengte der jurk a 130 cm. breed. Verkrijgbaar in de maten 60-64 cm. 911a. Jurk van geruite stof, witte kraag, knoopgarneering. Benoodigde stof 2 X de lengte der jurk a 140 cm. breed. Verkrijgbaar in de maten 68-72 cm. 912a. Jongenscostuum, ge streepte blouse, korte broek. Benoodigde stof1 X de lengte der pantalon a 140 cm. breed 2 X de lengte der blouse a 1 00 cm. breed. Verkrijgbaar in de boven wijdte 64-68 cm. Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zjju aan bet ntodealbum „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prys van 50 ets. voor complets v> ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avoiidjasjos en kindèrkleeding. Bij bestelling vooral opgeven liet gewenschte inaatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uu agent of bezorger: door girostorting op No. 293611 door toezen ding van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p. niet van 6 et.) aan het P A T R O NENK ANTOOR „P A NORA NASSALPLE1N I, HAARLE M waarbij 5 ets. extra voor bestelkostcn verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Reeds sedert eeuwen wordt lever traan als volksgeneesmiddel op groote schaal toegepast, doch lieel lang heeft, men zich bij het innemen ervan over den allesbehalve prettigen smaak, die nu eenmaal aan dit zoo heilzame artikel eigen was, heen moeten zetten. De moderne voedingsleer braeht het inzicht, dat de geneeskrachtige werking van de traan hoofdzakelijk toegeschre ven moet worden aan de aanwezigheid der vitaminen A en I). De vitamine A is noodzakelijk voor den normalen groei en heeft bovendien een zekere, bescher mende werking tegen het optreden van infecties de vitamine D is de stof, die ons beschermt tegen de afwijkingen in den groei van het beenderstelsel, welke onder den naam van Engelsche ziekte bekend staan. Men denke echter niet, dat alle overige in levertraan aanwezige stoffen waardeloos zijn. Levertraan bevat een niet onbelangrijke hoeveel heid voedende bestanddeelen in den vorm van vetten en bovendien stoffen als jodium, phosphor, zwavel, broom en ijzer. Deze laatste reeks van stoffen wordt ook in voldoende hoeveelheid opgeno men indien normale kost wordt genut tigd. Met de vitaminen is het echter anders gesteld. De hooge concentraties vitaminen A en D, zooals die in lever traan voorkomen, treft men bij andere natuurproducten slechts zelden aan. Het is begrijpelijk, dat men getracht heeft deze vitaminen uit de traan los te maken, zoodat ze in den vorm van een niet al te sterk smakend concentraat genuttigd zouden kunnen worden. Een- Voor Uw gezondheid, voor liw figuur De zuiver wollen, elas tisch gebreide Bleyle- directoires bescher men Uw gezondheid en behouden Uw figuur. U vindt een groote keuze van aparte tinten in alle maten.Zelfs na di k- wijls wassehen behou den Bleyle-direetoires hun volle elasticiteit. 100% zuiver wollen kamgaren Vraagt het adres van den dichtst- bijzijnden leverancier aan L. Zaal berg, Victorialaan 1a, Wassenaar Waar geen wegen meer zijn, moet de pionier levensbehoef ten meenemen. Ook zout moet hij hebben en de keus van iedere goedingerichteexpedi- tie, hetzij naar de T ropen of naar de Zuidpool, is maal zoo ver gekomen wilde men ook de laatste sporen van den traansmaak wegnemen en dit gelukte door bedoeld concentraat op te lossen in geconcen treerd sinaasappelsap. Zoo ontstond een „siroop", die slechts met wat water vermengd dient te worden om een verfrisselienden vruchtendrank te krijgen. Geeft men een kind een dergelijk glas limonade te drinken, dan beseft liét niet, dat het levertraan inneemt. Kin deren en volwassenen, die men 's zomers om gezondheidsredenen gaarne lever traan zou willen toedienen en die zich tegen het innemen ervan verzetten, kan men thans hun medicijn in den vorm van limonade geven. Sedert de ontdekking van de chemische natuur van de vitamine D is men ertoe overgegaan dit vitamine kunstmatig te bereiden. Hoewel de werking van dergelijke door bestraling verkregen producten veel overeenkomst vertoont met die van de natuurlijke vitamine D, is uit jongere onderzoekin gen toch gebleken, dat do werkingen niet identiek zijn. Vandaar, dat de natuurlijke vitamine D dan ook voor- loopig nog in vele gevallen de voorkeur geniet boven het synthetische. De „vitaminen-limonade" heeft nog het bijzondere voordeel, dat hel sinaas appelsap zelve rijk is aan vitamine Wat onze kinderen dus als een lekkernij begroeten, 't brengt hun op de plezie rigste manier méér kracht, méér weer standsvermogen. En zoo behoeven er ter wille van de traan geen tranen meer te vloeien Flacons a 75 cent - F. 1.5$ - F. 2A° Bij Apothekers en Drogisten. Persoonlijke charme wordt niet verkregen door schoonheidsmid delen; het is de jeugdig-frissche tint van een gaaf en smetteloos gelaat. Zorg vóór alles, dat Uw huid volkomen gezond is. D.D.D. doet alle onregelmatig heden der huid als bij tooverslag verdwijnen. Het is een heldere antiseptische vloeistof, die diep in de poriën doordringt, de ziekte kiemen doodt en stof en vuil ver wijdert. D.D.D. is een reeds tal van jaren bekend geneesmiddel tegen Eczeem en andere Huidaan doeningen, dat de huidweefsels verfrischten de natuurlijke charme van Uw gelaat verhoogt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 39